„Vikonda grupės“ vadovas M. Snarskis: mūsų šaknys čia – jubiliejų švenčiančiuose Kėdainiuose

 „Vikonda grupės“ vadovas M. Snarskis: mūsų šaknys čia – jubiliejų švenčiančiuose Kėdainiuose

„Esame plačiau nei Kėdainiai, senokai išaugome marškinėlius, bet ar tai būtų žmogus, ar įmonė – neturi pamiršti, nuo ko prasidėjai ir kur esi. „Vikonda grupės“ šaknys čia – Kėdainiuose“, – sako įmonių grupės, įkurtos prieš 32 metus, generalinis direktorius Mindaugas Snarskis. Grupei priklausančiose įmonėse dirba 670 žmonių, daugiau nei pusė darbuotojų – kėdainiečiai. Jie bei tie, kurie į darbus suvažiuoja iš rajono, Vilniaus ir Kauno, noriai dalyvauja Kėdainių miesto gimtadienyje, kurio renginiai šiemet vyksta nuo rugpjūčio 27 iki rugsėjo 10 d.

„Vikonda grupės“ vadovas: kuo turtingi, tuo dalijamės

Kasmet „Vikonda grupė“ su malonumu prisideda prie Kėdainių miesto gimtadienio šventės organizavimo. Šiemet tai darys dar gausiau nei visuomet, mat šiemetinis gimtadienis yra ypatingas – jubiliejinis: miestas švenčia 650-uosius metus.

„Kuo turtingi, tuo ir dalijamės“, – sako ir finansiškai, ir savo gaminiais prie šventės prisidedančios grupės vadovas M. Snarskis.

„Vikedos“ pagamintais DADU ledais bei „Kėdainių konservų“ produkcijos rinkiniais buvo vaišinami rugpjūčio 27-ąją ir rugsėjo 2-ąją vykusiuose renginiuose – vaikų ir jaunimo muzikos festivalyje „Skambantys perliukai 2022“ bei mažojoje paralimpiadoje – lankęsi dalyviai ir žiūrovai.

Ledais mėgausis ir rugsėjo 10-ąją į „Geros nuotaikos kiemą“ ir vakaro koncertą susirinkę kėdainiškiai ir miesto svečiai.

„Vikonda grupei“ svarbu prisidėti prie šventės mieste kūrimo

Kėdainių jubiliejinio gimtadienio proga su „Vikonda grupės“ vadovu Mindaugu Snarskiu pakalbėjome apie šventę bei dalyvavimo bendruomenės veikloje svarbą.

– „Vikonda grupė“ kasmet dalyvauja Kėdainių miesto šventėje. Ar jubiliejiniame šventime dalyvausite daugiau nei įprastai?

– Didesnė šventė – aktyvesnis ir dalyvavimas. Manau, kad visi miesto bendruomenės nariai bus labiau, gausiau įsitraukę į šventinius renginius, taip pat ir mūsų įmonės bei jų darbuotojai.

– Kuo miestui svarbios tokios šventės?

– Mes visi esame visuomenės ląstelės: pradedant nuo šeimos, baigiant savo šalimi. Svarbu save su kuo nors asocijuoti, būti dalimi. Net darbuotojų skaičiumi mes su miestu panašūs: pas mus dirba 670 žmonių, o miestas švenčia 650 metų jubiliejų. Žinoma, kai miestui bus 670 metų, linkėčiau, kad pas mus dirbtų gerokai per tūkstantį darbuotojų.

Svarbu, kad bendruomenės nariai ne tik tame mieste miegotų ir dirbtų, bet ir dalyvautų miesto gyvenime, taip pat ir šventėse. Todėl mums, kaip prieš 32 metus šiame mieste gimusiai įmonių grupei, yra svarbu prisidėti prie šventės mieste kūrimo: ir finansiškai, ir savo gaminiais, – vien ledų išdovanosime daugiau kaip penkis tūkstančius porcijų, – taip pat ir dalyvavimu.

– Ar jūs pats dalyvausite šioje šventėje?

– Būtinai, kartu su kitais įmonės darbuotojais.

– Remiate miesto šventę. Kaip dar dalyvaujate Kėdainių gyvenime?

– Manau, kad esame svarbi Kėdainių dalis: čia veikia didžiosios mūsų maisto įmonės „Vikeda“, šiemet švenčianti savo 25-ąjį gimtadienį, ir Kėdainių konservų fabrikas, kurios yra vienos lyderiaujančių savo sektoriaus įmonių Lietuvoje.

Kalbant iš verslo perspektyvos, mes sukuriame darbo vietas. 70 proc. mūsų pagamintų ledų iškeliauja į užsienį: tam tikra prasme ten „išvežame“ ir Kėdainių vardą. Mūsų grupę sudaro keturiolika įmonių, užsiimančių skirtingomis veiklomis, tampriai susijusiomis su miestu.

Grupės dalis yra ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“, kuris rūpinasi miesto senjorais, teikia paramą vietos bendruomenėms. Kai esi didelis darbdavys, dalyvavimas miesto gyvenime yra daugiabriaunis.

Remiame ir šventes, neliekame nuošalyje, kai yra sunkiau. Padėjome bendruomenei pandemijos metu. Pirmiausia pasirūpini savimi, tada neši šviesą ir gėrį į aplinką, pirmiausia, artimą. O mūsų artima aplinka yra Kėdainiai. Po to jau eini toliau ir plačiau.

– Taip pat remiate ir Kėdainiuose prieglobstį radusius ukrainiečius?

– Taip, ir įdarbiname, ir suteikiame gyvenamąjį plotą. Pagaminome ir prekiaujame specialiais ukrainietiškais barščiais, visas pelnas, gautas už juos, skiriamas organizacijai „Blue Yellow“.

Žvelgiant į istoriją, Kėdainiai daug amžių buvo daugiakultūris miestas. Jame savo gyvenimus kūrė, verslus vystė įvairiausių tautybių žmonės: žydai, škotai, vokiečiai ir daug kitų. Čia buvo įsikūrę evangelikai liuteronai ir rusų stačiatikiai.

Įvykiai susiklostė taip, kad šiuo metu rūpesčio ir pagalbos reikia ukrainiečiams: jie mūsų broliška tauta – tiesiame jiems pagalbos ranką. Kėdainių konservų fabrike ir „Vikedoje“ dirba keliasdešimt nuo karo pabėgusių žmonių. Laisvose pramogų centro „Vikonda“ patalpose įrengėme kelis butus ir juose apsigyveno kelios ukrainiečių šeimos.

Mūsų įmonių darbuotojų namuose taip pat gyveno karo iš namų išginti žmonės. Taip pas mus jau susiklostė – nenusisukti nuo tų, kam reikia pagalbos. Šie žmonės – jau mūsų bendruomenės nariai.

– Jūs „Vikonda grupėje“ dirbate jau penkti metai. Ar pasikeitė jūsų požiūris į Kėdainius, jei lygintumėme su jūsų pradžia čia?

– Mes Lietuvoje neįvertiname malonumo ir patogumo gyventi nedideliame mieste. Lyginu Kauną ar Vilnių, nekalbant jau apie didesnius Europos miestus, su Kėdainiais ir matau, kad čia nėra spūsčių, nesugaišti juose daugybės laiko, o kur dar švari ir tvarkinga aplinka bei saugumas.

Visas pasaulis keliasi iš kaimų į miestus, iš miestų – į dar didesnius, vyksta urbanizacija.

Mano nuomone, migracija galėtų vykti abiem kryptimis, ypač tai matyčiau Lietuvoje. Kėdainiai turi potencialo: čia gali gyventi ir dirbti, gali gyventi Kaune, Vilniuje ir važinėti į darbą Kėdainiuose, arba gyventi Kėdainiuose ir dirbti didesniuose miestuose.

Pas mus, Lietuvoje, atstumai maži ir viskas pasiekiama tikrai greitai. Mažesniuose miestuose ir namų ūkio išlaidos, nekilnojamojo turto kainos mažesnės, daug kas pasiekiama pėsčiomis. Todėl matau labai daug galimybių Kėdainiams ne trauktis ir mažėti, o atvirkščiai – augti ir klestėti.

– Ar jau galėtumėte save pavadinti Kėdainių miestu advokatu?

– Tikrai taip. Aš penktos kartos kaunietis, Kaune ir gyvenu, bet kartu matau daug privalumų dirbti Kėdainiuose. Patogi miesto geografinė vieta. Labai gražus senamiestis. Drauge su kolegomis lankėmės gido vestoje ekskursijoje ir pats nustebau, kokie Kėdainiai turtingi savo istorija, kultūra ir architektūra, kokie verslai čia gyvavo, kaip klestėjo prekyba. Ir visas šitas turtas atsiskleidžia kelių žingsnių atstumu.

– Na, ir pabaigoje – sveikinimo žodis.

– Sveikinu Kėdainius su 650-uoju jubiliejumi! Miesto istorija jau labai turtinga, o aš noriu tikėti, kad tai tik pradžia: yra potencialo augti ir stiprėti, gerai ir kokybiškai gyventi dabartiniams gyventojams ir, žinoma, ateities kartoms. Stipri bendruomenė – stiprus miestas!

1 Komentaras

  • Nesilankau uspaskiniuose renginiuose.Pradžioj buvo mėtomi ledai,tad kas gali garantuoti,kad slojikais su ukrainietiškų barščių receptūra nepradės mėtyt…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video