Vieniems kelionės išlaidas apmoka, o kitiems – ne

 Vieniems kelionės išlaidas apmoka, o kitiems – ne

Kėdainių socialinės globos namuose dirba 90 asmenų, iš jų 43 naudojasi kompensacijomis, kiti jokių kompensacijų negauna./Kėdainių socialinės globos namų archyvo nuotr.

Atrodo, kad žmonės, kurie nori pagalbos iš krašto politikų, turėtų rinktis tik vieną – valdančiųjų pusę, mat kreipęsi pagalbos į opoziciją, turi išklausyti valdančiųjų priekaištus, kad kreipėsi būtent į opoziciją, o ne į juos, valdančiuosius. Taip nutiko ir paskutinio rajono tarybos posėdžio metu, kai į opozicinę frakciją „Kėdainiai visų“ kreipėsi Kėdainių socialinės globos namų vadovė, prašydama kompensuoti visų socialinių darbuotojų patiriamas kelionės į darbą išlaidas. Išklausius valdančiųjų pareikštą nepasitenkinimą, kad nesikreipta būtent į juos, netrukus socialiniams darbuotojams teko nuryti ir karčią piliulę, matyt, už tai, kad pagalbos paprašė ne valdančiųjų, o opozicijos – valdantieji nepritarė siūlymui kompensuoti jų kelionės išlaidų į darbą.

Siekė lygybės visiems socialiniams darbuotojams

Klausimą pristatęs rajono tarybos narys Vytautas Grigas akcentavo, kad pagal Kėdainių socialinės globos namų (esančių Šlapaberžėje) darbuotojų kelionės į darbą ir iš darbo išlaidų kompensavimo 2024 m. programos paraišką būtų galima kompensuoti visų socialinių darbuotojų patiriamas išlaidas, nes dabar kompensacijos skiriamos tik daliai jų.

Vytautas Grigas akcentavo, kad pagal Kėdainių socialinės globos namų (esančių Šlapaberžėje) darbuotojų kelionės į darbą ir iš darbo išlaidų kompensavimo 2024 m. programos paraišką būtų galima kompensuoti visų socialinių darbuotojų patiriamas išlaidas, nes dabar kompensacijos skiriamos tik daliai jų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Kėdainių socialinės globos namų pagrindinė buveinė yra 24 km nuo Kėdainių miesto centro. Darbuotojai į darbą vyksta iš Šventybrasčio (38 km į vieną pusę), Gineitų (33 km į vieną pusę), Apytalaukio, Tiskūnų (30 km į vieną pusę), Kauno miesto (75 km į vieną pusę) ir kitų vietovių.

26 darbuotojai važiuoja iš Kėdainių miesto. Ši įstaiga Kėdainių krašto gyventojams yra sukūrusi darbo vietas.

Kėdainių socialinės globos namuose dirba 90 asmenų, iš jų 43 naudojasi kompensacijomis, kiti jokių kompensacijų negauna. Jie naudoja savo asmeninį transportą, nes visuomeninio susiekimo autobusais darbo vietų pasiekti neįmanoma“, – sakė V. Grigas ir pridūrė, kad toks sprendimas padėtų panaikinti dabar esančią nelygybę tarp socialinių darbuotojų, o tam reikėtų skirti apie 40 tūkst. eurų iš biudžeto.

Nors sprendimo projektas tarybos narius ir administraciją pasiekė, programos paraiška kažkur… pasimetė ir jos niekas nematė.

Aut. past.

Maža to, jis pateikė pavyzdį, kai ankstesnės kadencijos rajono tarybos nariai priėmė sprendimą kompensuoti važiavimo išlaidas daliai pedagogų, o vėliau teko sprendimą papildyti, kad kompensacijas gautų visi pedagogai, mat dalis mokytojų tiesiog jautėsi diskriminuojami.

Programos net nesiteikė perduoti

Paradoksas tas, kad prie frakcijos teikto siūlymo buvo prisegta ir Kėdainių socialinės globos namų vadovės parengta Kėdainių socialinės globos namų darbuotojų kelionės į darbą ir iš darbo išlaidų kompensavimo 2024 m. programos paraiška.

Indrė Fiodorova liko nesupratusi, kodėl kliūva faktas, į kokius tarybos narius žmogus apsisprendžia kreiptis, ir nejau tai iš tiesų kažką keičia?/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tačiau nors sprendimo projektas tarybos narius ir administraciją pasiekė, programos paraiška kažkur… esą pasimetė ir jos niekas nematė. Tarybos nariai tik gūžčiojo pečiais esą nežinodami, kas tai per programa.

„Programa buvo prisegta prie siūlymo, o kodėl ja nepasidalino – nežinau. Pačią programą parengė įstaigos vadovė, ji buvo pateikta laiku, kartu su sprendimo projektu, o kad jos negavote, yra tarybos sekretoriato klaida“, – sakė „Kėdainiai visų“ frakcijos seniūnė Indrė Fiodorova, apeliuodama į tarybos sekretoriaus Stepono Navajausko, tiesiogiai pavaldaus merui, atsakomybes.

Piktinosi, kad nesikreipė į valdančiuosius

Tačiau čia iškilo ir dar vienas klausimas – valdančiosios frakcijos atstovai ėmė vienas per kitą klausinėti, kodėl Kėdainių socialinės globos namų vadovė bendravo su opozicine frakcija, bet nesikreipė tiesiai į savivaldybės vadovus. 

„Įdomiai atrodo, kodėl kreipėsi į Darbo partiją, o ne į savivaldybės vadovus“, – replikavo liberalas Saulius Grinkevičius.

Meras V. Tamulis taip pat sakėsi nieko nežinojęs ir jokio vadovės kreipimosi taip pat negavęs.

Saulius Grinkevičius: „Įdomiai atrodo, kodėl kreipėsi į Darbo partiją, o ne į savivaldybės vadovus“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tačiau I. Fiodorova liko nesupratusi, kodėl kliūva faktas, į kokius tarybos narius žmogus apsisprendžia kreiptis, ir nejau tai iš tiesų kažką keičia?

„Tiek įstaigų vadovai, tiek visi kėdainiečiai gali kreiptis į visus tarybos narius, tai juk nėra uždrausta. Mes visus dokumentus pateikėme, o tai, kad jūs nesusipažinote su jais ir jų nematėte, ne įstaigos vadovės problema.

Tai kas, kad ji jų nepateikė tiesiogiai jums – pateikė mums, o mes juos pateikėme jums. Ar jūs norite įrodyti, kad žmogus negalėjo kreiptis į mus? Jei nesikreipia į administraciją, tai kažkas jau negerai?“ – stebėjosi opozicinės frakcijos seniūnė.

Valdančiosios frakcijos atstovai ėmė vienas per kitą klausinėti, kodėl Kėdainių socialinės globos namų vadovė bendravo su opozicine frakcija, bet nesikreipė tiesiai į savivaldybės vadovus. 

Aut. past.

Ji pridūrė, kad tokį prašymą įstaigos vadovė buvo pateikusi ir pernai, tačiau tuomet jis nesulaukė politikų palankumo. 

I. Fiodorovai antrino ir demokratų lyderis Paulius Aukštikalnis, sakydamas, kad su prašymais ir pastebėjimais kiekvienas žmogus gali kreiptis į visus 25 tarybos narius.

„Nematau problemos ir net nesuprantu, kodėl žmogus negali kreiptis į bet kurį tarybos narį? Nesvarbu, kokiai partijai tarybos narys priklauso ir dirba ar opozicijoje, ar valdančiojoje daugumoje. Kodėl reikia diskutuoti, į kokius tarybos narius žmonėms kreiptis?“ – stebėjosi jis.

Paulius Aukštikalnis: „Nematau problemos ir net nesuprantu, kodėl žmogus negali kreiptis į bet kurį tarybos narį? Nesvarbu, kokiai partijai tarybos narys priklauso ir dirba ar opozicijoje, ar valdančiojoje daugumoje. Kodėl reikia diskutuoti, į kokius tarybos narius žmonėms kreiptis?“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Remti Kėdainių rajone dirbančių, bet iš kitų rajonų čia atvažiuojančių nenori

Kėdainių socialinės globos namai yra ne savivaldybės įstaiga, o ministerijai pavaldi, tačiau ji yra Kėdainių rajone ir joje dirba mūsų krašto žmonės, todėl ir buvo kreiptasi į rajono tarybą, kad socialiniams darbuotojams būtų skirtos kompensacijos už važinėjimą į darbą ir iš jo. Tačiau valdantieji sakė, kad siūlymas skirti tokias kompensacijas yra netinkamas, o kai kurie apskritai sakė, kad diskusija yra juokinga.

Su prašymais ir pastebėjimais kiekvienas žmogus gali kreiptis į visus 25 tarybos narius.

P. Aukštikalnis

Liberalė Sandra Barzdienė teigė, kad savivaldybės socialiniai darbuotojai ir taip gauna mažesnius atlyginimus, todėl jiems tos kompensacijos ir buvo paskirtos. Jos duomenimis, Kėdainių socialinės globos namuose, kurie pavaldūs ne savivaldybei, o ministerijai,  socialinis darbuotojas gauna 1,75 tūkst. eurų, o savivaldybės socialiniai darbuotojai gauna 1,68 tūkst. eurų.

„Mes, man atrodo, tą kompensaciją tam ir skyrėme, kad mūsų darbuotojai būtų konkurencingi darbo rinkoje, – sakė liberalė ir kreipdamasi į opoziciją pridūrė: – Jūs puikiai suprantate, kad šį modelį taiko ir jūsų kolega Dangiras Kačinskas (Kėdainių profesinio rengimo centre – aut. pastaba), mes kompensuojame kelionės išlaidas savo švietimo įstaigų darbuotojams, o Profesinio rengimo centras iš savo lėšų taiko kompensaciją.

Tai šį mėnesį jei kreipiasi socialinė įstaiga, kitą mėnesį gal Profesinio rengimo centras kreipsis“.

Sandra Barzdienė teigė, kad savivaldybės socialiniai darbuotojai ir taip gauna mažesnius atlyginimus, todėl jiems tos kompensacijos ir buvo paskirtos./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Ten žmonės yra iš visos Lietuvos. Tai mes, kėdainiečiai, turime skirti pinigus visos Lietuvos problematikos žmonėms“, – sakė ir S. Grinkevičius.

P. Aukštikalnis priminė, kad yra ir kitokių kompensacijų skyrimo pavyzdžių. Štai Kėdainių ligoninė, nors ir savivaldybės įsteigta, taip pat nėra savivaldybės biudžetinė įstaiga, o viešoji įstaiga, kurios darbuotojams, kaip ir minėto socialinio centro, atlyginimus moka ne savivaldybė. Ligoninėje, kaip ir kompensacijų prašančiame socialinės globos centre, taip pat dirba daug ne kėdainiečių, tačiau kompensacijos už keliones dirbantiems ligoninėje vis tik yra taikomos ir mokamos iš savivaldybės lėšų.

Vis dėlto valdantieji buvo neperkalbami. Jie balsavo prieš siūlymą, tad 8 opozicijos balsų jam įtvirtinti nepakako. Tai reiškia, kad daugiau kaip pusė Kėdainių socialinės globos namų darbuotojų ir toliau bus diskriminuojami ir didelius atstumus į darbą ir iš jo važinės savo lėšomis, tam paskirdami nemenką dalį savo ir taip jau kuklaus atlyginimo.

14 Komentarai

  • Ogi kad mergicos gražios.

  • Vo koks karalius buvo melioratorius, matai i pona nesikreipe, tai jau labai susireiksmines ir isizeides, von tokius tik is valdzios pasaulio bambas..

  • Indrutė ruošiasi kandidatuoti į seimo narius. Dabar jau akivaizdu.

    • bus pasninkas Vilniuje?

  • Na jeigu kreipiasi į partiją su prašymu kompensuoti, tada partija ir turi spręsti, ar gali sau leisti tai daryti. Jei kreipsis į kitas institucijas, tada jos spręs. Kaip gali taryba nuspręsti, ar partija turi kažkam kažką kompensuoti ir ar gali sau tai leisti?

    • Juk ne partija kompensuos,o savivaldybės biudžetas,nes sprendimą priimt turėtų ne tik esantys valdžioje ,bet ir kolegialiai pritariantys tarybos nariai opozicijoje.Tad Indrės partiniai,tarsi gavę didžiausią pasitikėjimą,būtent ir turėjo tą pasitikėjimą paverst kūnu.

      • O kodėl ne partija kompensuos, jei į ją kreipėsi? Kai kreipsis į tarybą, tada taryba ir spręs.

        • jei ją ir taip Gapšio bauda, jau nekalbant apie nedidelę trišimttūkstantinę su zgakom sumą, riktingai nukraujino ?

      • Nieko neturiu minty ir tuo labiau, neduokdie, neįtariu apie kyšius kaip seime ar kitus poveikio metodus.Bet šiaipsau imkim ir palyginkim su nekaltu Masiulio atveju.Aha,tas gauna ,,paskolą“ir mockiniai jau tikisi,kad seimas su masiulinės vados pagalba bus paveiktas balsuot boltikų naudai,nes ten ,kas be ko,beveik pusė jo sėdi su kompromatais,kurie pastariesiems labai trukdys pasielgt kitaip nei ,,siūloma“.Ir ką žinai, nes po nepaklusimo , kas galėtų paneigt, bac ir įvyksta toks nedidelis epizodėlis iš Baltramiejaus nakties?O mūsų atveju čia kreipiamasi į darbiečius,kad tie taryboje paveiktų likusius.Na,bet išėjo ,kad šauta į zuikį ir,deja, nepataikyta.Taip ir gavosi, kad nenuskilo ši gal kaip ir nebloga iniciatyva.Tik ar gerai dabar turėt pirmarūšius su žemiau kotiruojamais prašytojais?Tiek to,čia viso labo mano kudlotos mintys…

        • Aš kaip tik prieš mėnesį ar daugiau visiems įrodinėjau lygiai taip pat, kaip Indrė su Pauliumi sako, – galima kreiptis į bet kurį. Deja, tokiu atveju man nepakanka informacijos stoti į tą pačią pusę. Dažniausiai pritariu turinio pirmenybei prieš formą, bet šįkart gal svarbu ir forma. Gal kurią dieną daugiau informacijos bus, tada bus lengviau nuspręsti.

    • Kreipėsį į tarybos narį/narę, kas neaišku. O koks skirtumas, kuriai partijai priklauso miesto tarybos narys/narė?

  • Ką uspaskis lai užmoka, juk Gapšys sėdi, o kreipesi į DP, Indre negi nesupranti

  • kad buvo kreipiamasi į DP todėl ,kad jai matomai prašytojai turėjo daugiau simpatijų kaipo galimi rinkėjai. Bet Indrei nepasisekė pramušt tos vartų apsauginės sienelės.Nieko nepadarysi,gal vėliau bus apsigalvota ,kad negražu diskriminuot mūsų rajone dirbančius ir mūsų gi žemiečių gerove besirūpinančius atvykstančius.Matysit,viskas bus gerai.Geros mintys geriems siekiams materializuojasi.

  • Alio alio! O uź Masiũlį gal melioratorius lai sumok eurą? 🤣🤣

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video