Vidurnaktį ant šaligatvio parkritusiam vyrui pagalbą suteikė neabejingi žmonės
„Visuomenė sąmoningėja“, – tokius žodžius ištarė vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį į patį Kėdainių miesto centrą žmogui skubios pagalbos atskubėję teikti medikai. Čia ant šaligatvio parkritusiam vyrui padėti jau buvo suskubę visai svetimi žmonės, tąnakt naktinėję mieste.
Pranešė įvykio liudininkė
Greitosios medicinos pagalbos tarnybos medikų brigadai vidurnaktį teko lėkti į Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvę – Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad priešais „Circle K“ degalinę, ant šaligatvio, guli žmogus, kuriam reikalinga skubi medikų pagalba.
„Skambutis buvo gautas 23 val. 54 min. Paskambinusi moteris pranešė pastebėjusi ant šaligatvio gulintį ir traukulių priepuolio ištiktą vyrą.
Ji buvo sujungta su Greitosios medicinos pagalbos stoties dispečere, kuri aiškino, ką daryti iki Greitosios medicinos pagalbos brigados atvykimo“, – „Rinkos aikštę“ informavo Vilma Juozevičiūtė, Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams.
Vyrą ištiko epilepsijos priepuolis
Per keletą minučių į įvykio vietą atskubėję medikai rado nelaimėlį bei pagalbą jam teikiančius asmenis. Paaiškėjo, kad neblaivų asmenį ištiko epilepsijos priepuolis ir jis nukrito ant šaligatvio, visai šalia gatvės.
Apie 30 metų vyrui skubi pagalba buvo suteikta vietoje, netrukus jis išgabentas į Kėdainių ligoninės skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių.
Epilepsija – dažna liga
Traukuliai ir sąmonės netekimas rodo, kad žmogus serga pavojinga liga ir jo būklei gresia pavojus. Užsitęsus traukulių priepuoliui, pabrinksta galvos smegenys, pažeidžiami svarbiausi gyvybiniai centrai, žmogus gali mirti.
Žmogus netenka sąmonės, visas kūnas ir galūnės įsitempia, po to pradeda trūkčioti, vėliau atsipalaiduoja. Žmogus gali nevalingai nusišlapinti ar išsituštinti, vėliau tam tikrą laiką nereaguoja į aplinką, gali būti sumišęs, neprisiminti priepuolio.
Jei matote, kad žmogus krinta, prilaikykite jį, kad kristų saugiai. Jei įmanoma, pasistenkite prilaikyti jo galvą kritimo metu. Patraukite visus pavojingus aštrius, kietus daiktus, kad nesusižalotų. Ramiai kalbinkite ir raminkite žmogų. Likite su juo, kol būklė taps visiškai normali. Būtinai kvieskite greitąją medicinos pagalbą.
Pasibaigus traukuliams, atverkite kvėpavimo takus ir patikrinkite kvėpavimą. Jei reikia, atlikite krūtinės ląstos paspaudimus. Jei žmogus kvėpuoja, paguldykite į stabilią šoninę padėtį ir stebėkite gyvybines funkcijas: sąmonę, kvėpavimą, pulsą.
4 Komentarai
Yra tokia alkocholinė epilepsija.
o trintukas.
Negalima maišyti vaistu su alkogoliu. Tai gerai, kad jaunos mergos sustoji gelbeti. Galėjo numirti žmogus
Gerai , kad yra žmonių kurie ne koja paskiria , o greitąją iškviečia