Verslo desantas šventė savo indėlį į rajono gyventojų gerovės kūrimą (PILNAS STRAIPSNIS, FOTOGALERIJA)

 Verslo desantas šventė savo indėlį į rajono gyventojų gerovės kūrimą (PILNAS STRAIPSNIS, FOTOGALERIJA)

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Miesto Rotušėje paminėta profesinė verslo atstovų diena – lapkričio 12-oji. Pagerbtas verslininkų kūrybiškumas, drąsa, aktyvumas ir indėlis į rajono gerovę. Konkursuose varžėsi ir verslo senbuviai, ir naujokai. Išrinktas rajone pagamintas unikalus produktas ir pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Svečiams koncertavo Kėdainių muzikos mokyklos jaunieji muzikantai ir mokytojai. 

Kėdainių rajono savivaldybė laureatais paskelbė 4 labiausiai rajonui nusipelniusius ir per metus pasižymėjusius verslo atstovus. 

Nominaciją „Jaunas ir verslus“ laimėjo tik pavasarį verslą pradėjusi mažosios bendrijos ,,Radvilų sodas“ vadovė Ieva Vargalytė, o padėkos raštas įteiktas dar mėnesiu trumpiau dirbančiai, bet taip pat jau spėjusiai užkariauti žmonių širdis gardumynais „Mon Petit“ kepyklėlės įkūrėjai Indrei Samukėnienei. 

Už sėkmingą startą apdovanojimą pelnė taip pat visiškai naujos, per pačią pandemiją įsikūrusios  statybos bendrovės „Eusva“ vadovas Svajūnas Dalbokas, kuris sėkmingai didina apyvartą.  

Visos šios įmonės sukūrė 22 naujas darbo vietas. 

Už sėkmingą verslą kaime įvertintas Audrius Povilaitis. 

Verslininkas jau beveik 20 metų (nuo 2003 metų) savo verslą kuria, vysto ir plečia Surviliškyje. Jo įmonė „Liepupis“ specializuojasi rąstinių namų statyboje bei vykdo kitus medžio apdirbimo darbus, sėkmingai eksportuoja savo produkciją į Skandinavijos šalis ir pirmus gaminius jau išsiuntė į Jungtines Amerikos Valstijas. 

Be to, įmonės vadovas vertinamas kaip jautrus ir visuomeniškas bendruomenės narys. 

Versliausia bendruomene komisija pripažino beveik kartu su 600 miestelio jubiliejumi versle startavusia Krakių bendruomene ir apdovanojimą įteikė jos pirmininkei Daivai Dubinkienei. Bendruomenė įkūrusi savo Svetainę plėtoja ne tik verslą, bet ir aktyviai prisideda prie turizmo vystymo rajone. Bendruomenės narės čia dirba, veda edukacijas su degustacijomis ir vis kuria naujus pasiūlymus. 

Verslas prisitaiko 

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė sakė, kad didžiausi metų iššūkiai versle − besitęsiantis darbuotojų trūkumas ir sutrūkusios tiekimo grandinės. 

„Kol kas apie šių netikėtų reiškinių ilgalaikes pasekmės kalbėti anksti. Medžiagų ir prekių trūkumas kai kuriose verslo srityse labai stabdo darbus ir procesus. 

Neaišku, kiek truks pandemija, o dabar verslui reikia labai greitai keistis, prisitaikyti prie esamos situacijos.  

Taip pat neigiamą įtaką verslui daro ir susiklosčiusi politinė situacija. Į mus įmonės ir šiuo laikotarpiu dažniausiai kreipiasi ieškodamos finansavimo šaltinių, paramos savo sumanymų įgyvendinimui − tai reiškia, kad idėjų ir kūrybiškumo verslo bendruomenėje netrūksta“, − sako Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė, naujosios Verslo tarybos narė D. Balasevičienė. 

Puikiausias produktas – ekologiškas obuolių actas 

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialas paskelbė jau penktąjį rajono produktą. Konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ ekspertai 2021 metų laureatu pripažino ūkininko Rimanto Radimono gaminamą ekologišką, natūralų obuolių actą. 

Nefiltruotas ir nepasterizuotas, nerafinuotas ir neskaidrintas 5 procentų rūgštingumo actas gaminamas natūralios fermentacijos būdu. Malonaus kvapo produkto užteks vos kelių arbatinių šaukštelių ir namie pagaminsite gardžias salotas. 

„Kėdainiuose yra daug sukurtų naujų, unikalių, įdomių produktų. Gaila, kad nedidelis įmonių aktyvumas, suprantame, kad tai nuovargio dėl pandemijos pasekmė, bet šių metų favoritą turime.  Raginu įmones aktyviai teikti paraiškas kitais metais. Dalyvaukite, rašykite, pildykite anketas – visi mūsų krašto produktai verti geriausių vardo. Mes sau išsikėlėme uždavinį, kaip šį konkursą padaryti labiau matomą ir prestižiškesnį“, − sakė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo tarybos pirmininkas Egidijus Žalkauskas. 

Konkursui buvo pateikti ir maisto produktai, ir kūrybiniai darbai. 

Metus laiko dirbanti įmonė VšĮ „ScarFa“, kurios vadovė Irina Eid, pateikė rajone kurtus 2 reklaminius vaizdo klipus. 

Jelena Andreikina-Durulienė prieš nepilnus metus užsiėmė tortų ir desertų gamyba. „J Bakery“  į rinką išleido ir konkursui pristatė pjaustomus minipyragaičius, kuriuos pristatė konkursui. Moteris įsitikinusi, kad jie užkariaus ir mažiausių smaližių, ir tikrų gurmanų širdis. 

Jau šešerius metus veikianti socialinė įmonė „Impelis LT“, kurios vadovė Olga Vansevičienė, plečia savo veiklą ir pagamino bei konkursui pristatė du produktus. Tai „Zavišinės“ rauginti česnakai ir „Zavišinės“ marinuoti raudonieji svogūnai.  

Rauginti česnakai rekomenduojami žmonėms, kurie netoleruoja arba negali vartoti žalio česnako. Marinuotas svogūnas yra patogus naudoti su grilio patiekalais. Abu produktai parduodami Lietuvos prekybos centruose. 

Įmonės vadovė Olga Vansevičienė tikina, kad analogiško produkto Lietuvos rinkose nėra. 

Trisdešimties metų patirtį maisto pramonėje turinti bendrovė „Daumantai LT“ konkursui „Sukurta Kėdainių rajone“ pristatė tradicinį kečupą, kuris unikalus tuo, kad jame nėra pridėtinio cukraus. Gaminio saldumas yra išgautas iš pačiuose pomidoruose esančių cukrų. Produktas kurtas norintiems sveikiau maitintis piliečiams.  

Turime kuo didžiuotis 

Penki konkursų „Sukurta Kėdainių rajone“ laureatai:

2021 m. ūkininko R. Radimono ekologiškas obuolių actas 

2020 m. UAB „Ikarai“ skystosios boro trąšos NB 7-17

2019 m. Dalės Draudvilienės Šlapaberžės šakotis

2018 m. Justinos Kočetovos prekės ženklas „Ainiai“

2017 m. Eriko Augustinavičius „Kunigaikščių midus“

„Šiemet konkursui 6 anketas pateikė tik mūsų Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo nariai“, − sakė jau 50 narių vienijančio filialo direktorė Ramunė Gustienė.

Pernai konkursui „Sukurta Kėdainių rajone“ buvo pateikti 6 produktai. Iš viso ypatingais krašto gaminiais paskelbti jau penki produktai. 

Pandeminiais 2020 metais „Sukurta Kėdainių rajone“ laureatais tapo Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančios įmonės „Ikarai“ sukurtos koncentruotos skystosios boro trąšos NB 7-17 papildomam augalų tręšimui. 

2019 metais išrinktas mūsų kraštą nenuginčijamai garsinantis produktas pagal Dalės Draudvilienės receptą gaminamas Šlapaberžės šakotis. 

2018-aisiais konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureate tapo UAB „Versala“ (direktorė Justina Kočetova) už sukurtą prekės ženklą „Ainiai“, o pirmajame konkurse 2017-aisiais metais laimėjo gėrimas „Kunigaikščių midus“, kurį gamina MB „Šušvės midus“ (direktorius Erikas Augustinavičius).

Pasirašė sutartį 

Kėdainių rajono savivaldybės taryba pritarė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo inicijuotam trijų institucijų bendradarbiavimui ir patvirtino naujos Verslo tarybos nuostatus. 

Verslo dienos minėjimo proga Kėdainių rajono savivaldybės, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo ir Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos bendradarbiavimo sutartį pasirašė jų atstovai. Ne vėliau kaip per mėnesį po šios sutarties įsigaliojimo dienos turės būti sušauktas pirmasis Verslo tarybos posėdis. 

„Pirmiausias Verslo tarybos darbas – išvystyti diskusijas apie ruošiamą infrastruktūros mokestį,  kuris, mūsų manymu, yra nelogiškas, visiškai nepritaikytas regionams ir dėl to gali kilti rimtų problemų. Turime iš esmės svarstyti jo koncepciją. 

Nors bendradarbiaujame ir be sutarties, tačiau ji įpareigoja visas šalis veikti nuosekliai ir kryptingai bei įsitraukti į visus procesus, o ne spręsti pavienius iškylančius klausimus ar susidūrus su problema verslui bėgti prieš traukinį, kaip buvo iki šiol. 

Gerai, kad suspėjome stabdyti infrastruktūros mokesčio įvedimą. Esame nusiteikę daugiau diskutuoti ir spręsti reikalus kartu“, − sako E. Žaltauskas.

Verslo taryba bus patariamasis organas savivaldybės institucijoms, veikianti rajono bendruomenės socialinio kapitalo stiprinimo, rajono ekonominio vystymosi skatinimo srityje, siekianti daryti pozityvią įtaką rajono įvaizdžio ir strategijų kūrimui, prisidedanti prie įvairių plėtros programų įgyvendinimo ir verslo aplinkos tobulinimo. 

Verslo tarybos tikslas – siekti sukurti ir nuolat gerinti verslo plėtrai palankią aplinką ir sąlygas Kėdainių rajone, išlaikyti verslo plėtrą kaip vieną prioritetinių rajono plėtros sričių.

Taryba sieks stiprinti valdžios, verslo ir ūkininkų bendruomenės partnerystę ir skatinti dialogą bei  bendradarbiauti rengiant ir vykdant įvairias rajono plėtros programas.  

7 Komentarai

  • Vorune, ko trini komentarus? bijai pripazinti savo darbo broka?

    • “ Erika“ tai vėl pletkit atsiusta? Eik pailsėt ba prisidirbsi

  • Tas Tamulis tikras DP padkablučnikas. Net Kėdainių valstiečius apskundė. Matyt nori juos sutvarkyt ir atkeršit, kad nepalaiko jo .Pažiurėkit suvažiavimo įrašą ir viskas bus aišku. Vargšai tie Kėdainių valstiečiai. Vieni neatlaikys.

  • „Valstiečiai“ nusiraminkit. Pasakė Tamulis teisybę. Kas gali įtikt štelmo-kačiukams?

  • Meras fotkėj liūdnas, matyt sutartis nesuprantama, žinoma – kokia gali būti sutartis su liberalais ir koncervais? Šu….

  • Apie kokį čia indėlį kalbat verslo. Tokius pinigus dalinat privatiem asmenim. Šimtais tūkstančių. Kaip jum negėda. Juk čia mūsų vargšų mokesčiai eina į pono verslini ko kišenę. Tamuli, esi blogiau už grinkų.

  • jau ir taip jis vargšas nusikalbėjo, dar vedančioji jo kalbą pakaitė nė kur jam dėtis nebuvo – dūsavo dūsavo žmogus- anksčiau juokdavausi , dabar jau net gaila darosi – kažką kartoja kartoja po nosim – užuojauta.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video