Verslininkas klientų skirstyti nepanoro
Eglė KUKTIENĖ
Nuo rugsėjo 13-osios įsigaliojusios galimybės asmenims su Galimybių pasu, o gal veikiau apsunkinimai tiems, kurie jo neturi, dar labiau skaldo ir taip susiskaldžiusią visuomenę. Tačiau ne visi verslininkai sutinka su tokiu valdžios užmoju išrūšiuoti klientus. Štai Kėdainiuose veikiantis restoranas „Yin Yang“ rado būdą, kaip legaliai „apeiti“ reikalavimą skirstyti klientus į tinkamus ir mažiau tinkamus.
Tik išsinešimui
Restoranas priėmė sprendimą, kad nuo lemtingosios rugsėjo 13-osios maistą tieks visiems be išimties, bet tik išsineštinai.
Jokių pasisėdėjimų nei viduje, nei prie lauko staliukų nebelieka.
Restorano vadovas Aurimas Juknys sako, kad priimti tokį sprendimą pastūmėjo moralinis apsisprendimas.
„Mes nenorime būti atsakingi už kažkokius suklastotus galimybių pasus, nenorime papildomo tikrintojo darbo, nenorime eiti, tikrinti, kamantinėti savo klientų.
Kartu galvojame, kad nesąžininga yra kitaip elgtis su klientu, kuris neturi galimybių paso.
Jei turintis galimybių pasą gali ateiti, sėdėti viduje, tai jo neturintis turės laukti lauke, lietuje, ar vėjui pučiant, kol mes jam pagaminsime maistą, kad jis galėtų namo jį parsinešęs suvalgyti? Tai kokia čia teisybė?“ – kalbėjo restorano vadovas.
Jis pridūrė, kad dauguma klientų ir kolegų tokį jo sprendimą palaiko.
Išsinešimui – 70 proc.
Pašnekovas sako, kad restoranas iki karantino apie 70 proc. maisto tiekdavo išsinešti. 30 proc. klientų sudarė papietauti atėję žmonės arba užsukdavę pasėdėti vakarais. Tad ir per griežtojo karantino laikotarpį, kai buvo draudžiama patekti į restoranus, „Yin Yang“ laikėsi gana neblogai, nors, be abejo, iššūkių būta.
„Visiškai veiklos niekada nebuvome nutraukę. Karantino metu ilgą laiką maistą tiekėme tik išsinešti. Nuo vasaros, kai karantiną atlaisvino, prisiėmėme tuos didžiulius apribojimus ir leidome pasėdėti visiems klientams.
Tačiau laikantis numatytų atstumų, viduje turėjome vos keturis staliukus, dar kelis lauke. Tai nebuvo lengva, bet dirbome tokiomis sąlygomis tam, kad nereikėtų visai užsidaryti.
Na, o dabar padarėme atsiėmimo punktą ir sudarėme visiems vienodas sąlygas skanauti mūsų maisto“, – sako A. Juknys.
Jis priduria, kad per karantiną išgyventi pavyko gana gerai, nuostolių buvo, tačiau jie nebuvo dideli. Tiesa, darbuotojams teko trumpinti darbo valandas, buvo laikas ir kai juos teko išsiųsti į prastovas.
Visiems vienodai
Įmonės vadovas sako, kad pasitaiko klientų, kurie nori išskirtinių sąlygų. Ypač, jei jie yra paskiepyti. Tačiau kolektyvas laikosi griežtos pozicijos – visi klientai yra vienodi, visiems klientams galioja vienodos sąlygos.
„Būna, ateina žmonės pas mus ir nori be kaukės būti. Sako, kad pasiskiepijęs, jam esą kaukės nereikia.
Kai primename, kad reikia kaukės bet kuriuo atveju, ima sakyti, kad pamiršo, kad pametė ir panašiai. Tokiems atvejams turime kaukių ir visuomet klientui duodame ir prašome, kad užsidėtų.
Mūsų tvarka tokia.
Jeigu norite skanauti mūsų maisto, reikia laikytis ir mūsų tvarkos šiuo atveju.
Dauguma klientų yra patenkinti ir jokių nusiskundimų nesulaukiame, priešingai, ypač šiuo metu, sulaukiame labai daug palaikymo“, – tikina A. Juknys.
9 Komentarai
Išsinešti galima tik apmokėjus nuotoliniu būdu – programėle arba pavedimu pagal sąskaitą. Norit pasakyti jie taip daro?
Nebepradek,žmogiškumas svarbiausia.
Žinosim kur neužsakinėti. Ačiū jums neskiepai už ateinantį karantiną. Ėskit sušius namuose, o aš eisiu į restoraną.
Vytautai, serga ir skiepyti. Fiksuojamos ir skiepytų žmonių mirtys. Pernai tokiu metu skiepų dar nebuvo, o sergamumas buvo mažesnis. Dabar jau vakcinuota apie 65 proc. žmonių, o sergamumas auga kaip ant mielių. Nereikia čia piktintis, skiepai – ne panacėja, nors pati esu skiepyta abiem dozėmis.
Kada bus galima nusipirkti Ūpo vandens?
Vytautai, prašom. Lygybė grįžta, ateinantys apribojimai palies tik skiepytuosius. 😀
Ale juk apmaudu, kad nusilenkei prieš sistemą, o ji tave apmovė.
Kai tik atsidarinejo turbut buvau pirmas klientas. Lankydavausi. Bet kažkaip jum turbut nedašilo iš mikrobangės skambuti išimt, labai jau jis sužvangėdavo prieš atnešant sriuba
Nenusišnekėkit garsiai. Atvirai matosi juk virtuvė. Aiškiai matosi, kaip visas maistas gaminamas. Visos sriubos ir patiekalai iškart gaminami. Maistas visada skanus ir šviežias. Normalu, kad ryžiai yra pašildomi, o ne atvėsę atiduodami
Kad klientai paėdę bus vienodai. O atlyginimai ir valandos darbuotojų adekvatūs ar „lietuviški“, jei „lietuviški“ kam toks verslas reikalingas…geriau užsidarytu