Veidas – organizmo veidrodis

 Veidas – organizmo veidrodis

Mūsų veidas, kaip ir akys, gali ne tik daug pasakyti apie tai, kokie esame ir kaip jaučiamės, bet ir atskleisti kur kas daugiau informacijos apie sveikatą. Nereikia būti specialistu tam, kad galėtum skaityti savo veido siunčiamus signalus apie tai, kad kažkas negerai. Tereikia tik laiku pastebėti ženklus ir kuo skubiau kreiptis į gydytojus.

Veidas tarsi knyga

Dažnas iš mūsų net nesusimąstome, kad išsausėję lūpos, raustantys žandai ar varginantys spuogai gali būti ir ligos užuomazgos. Todėl dažniausiai į tai numojame ranka arba naudojame, regis, neveiksmingus tepalus, iš kurių, atrodo, jokios naudos. Vis dėlto reikėtų rimčiau pažvelgti į šias problemas.

Jei dažnai rausta žandai ir raudonis greitai nedingsta, tikėtina, kad turite išsiplėtusius kapiliarus arba kamuoja padidėjęs kraujo spaudimas. Negydomos šios ligos gali progresuoti ir turėti labai liūdnų pasekmių.

Net ir pakitusi veido spalva gali reikšti, kad negaluojate. Įprastai sveiko žmogaus veido spalva būna tolygi, švelnaus atspalvio, skruostai vos rausvesni. Jei pastebėjote, kad odos spalva pakito, patamsėjo ar pernelyg išbalo – sunerimkite. Gydytojai rekomenduoja nedelsti ir kreiptis pagalbos, jei veido oda papilkėjo ar įgavo melsvą atspalvį – gali būti, kad susidūrėte su kraujagyslių sistemos sutrikimais. Jei oda pagelto – tikėtini kepenų veiklos sutrikimai, o jei įgavo žalsvą atspalvį – gali grėsti onkologinė liga. Bet kokiu atveju, geriausias sprendimas – kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris pasiūlys gydymą.

Net ir menki pakitimai gali išduoti ligą. Pavyzdžiui, išblyškusios ar išsausėjusios lūpos gali ne tik išduoti, kad jūs linkęs į neurotizmą, bet ir atskleisti, kad organizmui trūksta skysčių ar vitamino A.

Svarbus bet koks pakitimas

Tikriausiai ryte prabudę, pažvelgę į veidrodį ir pamatę pajuodusius ar patinusius paakius kaltę suverčiate prastam nakties miegui. Tačiau gydytojai įspėja, kad jei tokie rytai kartojasi pernelyg dažnai, o patinimas ilgai nepraeina – gali būti, kad turite problemų su inkstais. Na, o jei akių patinimas išryškėja tik vakare, skubėkite pasitikrinti širdį ir kepenis.

Jei peršti ar niežti akis, jos paraudę, nors netrynėte ar nebuvo jokio kito mechaninio pažeidimo, tai gali būti signalas, kad prasidėjo uždegimas. Jei tai nepasitvirtins galbūt esate kažkam alergiškas, tuomet turėtumėte kreiptis į alergologą, kuris tiksliai nustatys alergenus. O jei retkarčiais ima trūkčioti akies kamputis – jums trūksta magnio, todėl būtina papildyti organizmą šiuo vitaminu. Tad galite gerti specialius vitaminus, įsigytus vaistinėje arba tiesiog į maisto racioną įtraukti daugiau ankštinių augalų, riešutų, rupių miltų duonos.

O kaip dažnai apžiūrite savo liežuvį? Tikriausiai tik dabar susimąstėte, kad tai darote labai retai. O vertėtų dažniau. Liežuvio spalva gali suteikti itin daug informacijos apie esamą būklę. Štai, jei pastebėjote, kad liežuvis pasidengęs baltomis apnašomis, tai sufleruoja apie virškinamojo trakto sutrikimus arba net skrandžio ligas. Jei liežuvis pageltęs – skrandyje kaupiasi per daug tulžies, o jeigu liežuvio galiukas ryškiai raudonas, tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla. 

Svarbu laiku kreiptis pagalbos

Privačiame kabinete dirbanti dermatologė-trichologė Aušra Narkevičienė pasakojo, kad į ją besikreipiantys žmonės dažniausiai viską linkę suversti vitaminų trūkumui, tačiau gydytojos teigimu, tai ne visada tiesa. „Kaltas ne tik vitaminų trūkumas, veidas gali išduoti daug rimtesnių ligų užuomazgas, todėl ypač svarbu laiku kreiptis pagalbos ir viską išsiaiškinti. Juk, pavyzdžiui, skrandžio ligos tikrai neprasideda dėl to, kad trūksta vitaminų“, – pasakoja specialistė.

Tačiau, pasak dermatologės, jei plaukai pradėjo slinkti, lūžinėti, atrodo ploni ir nusilpę, tai aiškus įrodymas, kad organizmui trūksta būtent vitaminų. „Dažniausiai žmonės puola pirkti įvairių kaukių, plaukų kondicionierių, nors šiuo atveju organizmą reikėtų stiprinti iš vidaus, žinoma, prieš tai reikėtų pasikonsultuoti su specialistu, juk kai skauda dantį net nedvejodami kreipiamės pas odontologą, tad ir šiuo atveju geriau neeksperimentuoti. Nes gali būti ir taip, kad silpni, slenkantys plaukai rodo, kad viduje tūno kokia nors liga, o ne tik trūksta medžiagų“, – teigia A. Narkevičienė.

Pasak medikės, žmonės dažniausiai abejingai žiūri į veido siunčiamus signalus ir viską suverčia nuovargiui ar metų laikui.

„Dažnas galvoja, kad žiemą sausa, pleiskanojanti ar papilkėjus oda yra normalu. Deja praktika rodo ką kitą, todėl dažnai išėję iš kabineto pacientai atrodo suglumę, nes dažniausiai ateina pasitarti dėl vitaminų ar kremų, o išeina gavę siuntimą išsamesniems tyrimams“, – patarimų negailėjo A. Narkevičienė. Todėl gydytoja pataria patiems neeksperimentuoti ir verčiau kreiptis profesionalios pagalbos.

Kiekvieno iš mūsų veidas tarsi veidrodis, kuriame atsispindi mūsų nuotaikos, negalavimai. Galime net neįtarti, kokios ligos ar negalavimai slypi mūsų organizme, tačiau mūsų oda ir plaukai visada įspės apie juos. Tereikia laiku pastebėti siunčiamus ženklus. Žinoma, verta nepamiršti ir to, kad kiekvienas esame unikalus ir be reikalo ieškoti ligų nereikia, tačiau pastebėjus netikėtus ir neigiamus pokyčius, reikėtų kreiptis pagalbos į specialistus tam, kad įsitikintume, jog viskas iš tiesų yra gerai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content