Vandens chuliganų taip ir nesurado

Per pastaruosius dvejus metus mažiausiai tris pasirodymus Nevėžyje surengė galimai tas pats asmuo – visus kartus fiksuotas tas pats oranžinis motociklas raudona sėdyne./ Liudininkų nuotr.
Eglė KUKTIENĖ
Šiemet vasario viduryje keturi vandens motociklininkai nelegaliai atidarė plaukiojimo sezoną – jie raižė ištvinusį Nevėžį ties Skongalio užtvanka. Liudininkų teigimu, vienas jų sužeidė gulbę. Tačiau panašu, kad vandens motociklininkai, net ir puikiai žinodami, kad plaukioti Nevėžyje negalima, jokių pasekmių dėl to gali ir nesulaukti, mat pernai buvo užfiksuotas kone toks pat incidentas ir perduotas aplinkosaugai, tačiau naudos maža – net ir praėjus metams, tyrimas vis dar tęsiamas, o nedrausminami vandens motociklininkai gali ir toliau savivaliauti.
Negavo?
Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius „Rinkos aikštę“ dar vasario 14 dieną informavo, kad miesto vaizdo kamerų filmuota medžiaga ir informacija apie įvykį perduota aplinkosaugininkams.
„Surinkta medžiaga išsiųsta Aplinkos apsaugos departamento (AAD) prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybai“, – tikino skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė.
Tačiau AAD, praėjus dar keturioms dienoms, tikino jokio pranešimo apie minėtą įvykį negavęs, tačiau esą pradėjo tyrimą pagal kitų institucijų pateiktą informaciją.
Kėdainiuose registruoti vos 8 vandens motociklai. Tačiau šis skaičius, panašu, itin didelis, mat aplinkosaugininkai per metus, tirdami galimą nusižengimą, niekur nepasistūmėjo.
Aut. past.
Dar tiria
Prieš metus laiko apie analogišką įvykį Viešosios tvarkos skyrius taip pat informavo aplinkosaugininkus. Tiesa, skundo baigties skyrius nežino – siūlė kreiptis tiesiai į juos.
Pasiteiravus, koks sprendimas, remiantis gauta informacija, buvo priimtas, paaiškėjo, kad… joks.
„Dėl ankstesnių metų įvykio, tyrimas tęsiamas Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso tvarka“, – teigiama AAD atsakyme.
Vidaus vandens kelių direkcija atkreipė dėmesį, kad vandens keliuose vandens motociklais plaukioti nedraudžiama. Tiesa, vandens transporto priemonė turėtų būti registruota, o naudotojas (-ai) turi laikytis laivybos taisyklių bei turėti laivavedžio pažymėjimą.
Vandens kelių sąraše, patvirtintame Vyriausybės nutarimu, dalis Nevėžio įtrauktas į vandens kelių sąrašą – 57 kilometrų atkarpa nuo Nevėžio upės žiočių (netoliese Raudondvario) iki Kėdainių. Visas upės ilgis – apie 210 km. Tad tik nedidelėje dalyje iki Kėdainių galima plaukioti vandens motociklais.
Tas pats
Pernai Nevėžyje miesto centre vandens motociklu ratai buvo sukami ne kartą: pirmąjį kartą tą darė du vandens motociklai, antrąjį kartą – vienas. Šiemet jų jau buvo keturi, tačiau visus kartus buvo matyti vienas ir tas pats oranžinės spalvos vandens motociklas raudona sėdyne.
Ar galima daryti išvadą, kad aplinkosaugininkai net nepriartėjo prie mįslingojo vandens motociklininko, jei jis jaučiasi pakankamai drąsiai pakartotinai vykdydamas nusižengimą, už kurį gresia ne tik solidi bauda, bet ir transporto priemonės konfiskavimas?
Vos keli
Lietuvos transporto saugos administracija informavo, kad visi vandens motociklai Lietuvoje turi būti registruoti.
Tad kiek gi šių vandens transporto priemonių yra Kėdainiuose? Gal skaičius labai didelis, jei valstybinė institucija net metus laiko nesugeba rasti ir nubausti prasižengėlių?
„Lietuvos Respublikos vidaus vandenų laivų registre yra 8 vandens motociklai, kurių savininkai Kėdainiuose turi įregistravę vandens motociklą.
Tačiau negalima atmesti galimybės, kad Kėdainiuose eksploatuojami vandens motociklai atsivežami ir iš kitų regionų“, – taip komentavo Lietuvos transporto saugos administracijos atstovė Eglė Kučinskaitė.
Ir bauda, ir konfiskavimas
Reikalavimai vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turintiems vandens srauto pompą nurodomi Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis priede ir Vandens telkinių, kuriuose plaukiojimas tam tikromis plaukiojimo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas, sąraše.
Nesilaikantiems aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis atsakomybė taikoma pagal Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimų kodekso 267 str.
Remiantis šiuo straipsniu ir įvertinant, kad vandens motociklu mažiausiai vienas asmuo padarė pakartotinį nusižengimą, jo gali laukti bauda net iki 3 tūkst. eurų ir gali būti skirtas savaeigės plaukiojimo priemonės konfiskavimas.
4 Komentarai
Visas fb mirgėjo su šitais vaizdais ir pažymėtais žmonėmis 🙂 kai rast nenori, tai ir nerandi
Neieškojo, tai ir nerado.
Man labai patiko tas pasirodymas ŠOU.O kažkokia pergyvena,kad jų mekenimas nerado atgarsio.
[…] tikrą šou, kurį stebėjo gausus būrys kraštiečių. Ir nors tarp žmonių vis dar kartais pasigirsta svarstymų, ar tokia pramoga miesto centre galima, abejoti nereikėtų, mat ši upės vieta yra vidaus vandenų kelias, kuriuo plaukioti nėra jokių […]