Valstybės įstaigos kitais metais privalės įrengti vaikų kambarius

 Valstybės įstaigos kitais metais privalės įrengti vaikų kambarius

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, SADM inf.

Nuo 2023 metų didesnėse valstybės įstaigose turės būti įrengti vaikų kambariai. Privačiame sektoriuje, kitose įstaigose ar organizacijose įsirengti vaikų kambarius rekomenduojama pagal poreikį. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) parengė minimalius reikalavimus vaikų valandinės priežiūros kambariui.

Vaikų kambariai yra ypač praktiški ir naudingi tada, kai vaikų pamokos baigiasi anksčiau, nei tėvų darbo valandos. Vaikai, pavyzdžiui, galės atvykti po pamokų ir iki pasibaigiant mamos arba tėčio darbo dienai tame kambaryje palaukti, paruošti pamokas.

Svarbu priminti, kad pagal Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, vaikas iki 6 metų, taip pat vaikas su negalia, atsižvelgiant į jo specialiuosius poreikius ir brandą, negali likti be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros.

Pagal Seimo priimtas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, nuo 2023 metų sausio valstybės ir kitos įstaigos, kuriose yra patvirtinta 100 ir daugiau valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių ir tie valstybės tarnautojai ar darbuotojai dirba viename ar šalia esančiuose pastatuose, turės įrengti vaikų kambarius trumpalaikei priežiūrai.

SADM parengtas dokumentas nustato tik minimalius reikalavimus, keliamus vaikų valandinės priežiūros kambariui. Visi kiti reikalavimai, susiję su vaikų kambarių naudojimu, jų lankymu, vaikų priežiūra jame, maitinimu ir kt., yra paliekami reglamentuoti vidinėmis įstaigų, kuriose šie kambariai bus, tvarkomis.

Privačiame sektoriuje, kitose įstaigose ar organizacijose įsirengti vaikų kambarius rekomenduojama pagal poreikį.

Reikalavimai vaikų kambariams

Vaikų kambariai turi būti įrengti įstaigų patalpose, atitikti statinių prieinamumo žmonėms su negalia reikalavimus.

Vaikų kambariuose turi būti įvairaus amžiaus vaikams skirtų žaislų, žaidimų, knygų, žurnalų, piešimo priemonių ar kitų vaikų ugdymosi priemonių. Žaislai ir kitos priemonės neturi kelti pavojaus vaikų sveikatai (dėl rizikos juos nuryti, jų įkvėpti ar jais susižeisti palietus odą, gleivinę, akis). Vaikų kambariuose turi būti įvairaus amžiaus vaikams pritaikytų, vaikams skirtų baldų. Kambariuose esanti įranga, baldai, žaislai ir kitos priemonės turi būti švarūs, prižiūrimi, tvarkomi ir valomi. Atsiradę sienų, lubų, grindų, įrangos, baldų, žaislų ir kitų priemonių defektai, galintys turėti įtakos vaikų sveikatai ir saugumui, turi būti šalinami nedelsiant.

Vaikų kambariai turi būti įrengti tame pačiame aukšte kaip ir sanitariniai mazgai, kuriuose esantys įrenginiai turi būti pritaikyti vaikams pagal ūgį. Šie sanitariniai mazgai turi atitikti statinių prieinamumo žmonėms su negalia reikalavimus, turi būti veikiantys ir techniškai tvarkingi. Juose turi būti asmens higienos priemonių: tualetinio popieriaus, skysto muilo, rankų džiovintuvų ar vienkartinių rankšluosčių.

Vaikų kambariuose negali būti laikoma gyvūnų, galinčių kelti pavojų vaikų sveikatai, o augalai, galintys kelti pavojų vaikų sveikatai (dėl apsinuodijimo, susižalojimo rizikos), gali būti auginami tik vaikams nepasiekiamose vietose.

Kompiuterizuota darbo vieta

Vaikų kambariuose gali būti įrengtos stacionarios kompiuterizuotos vietos vaikams. Jos turi būti įrengtos taip, kad vaikai galėtų laisvai prieiti, turėtų pakankamai erdvės judėti ir kūno padėčiai keisti, kad šviesos šaltiniai neatsispindėtų monitoriuje. Stalas ir jo paviršius turi būti tokie, kad ant jo būtų galima patogiai pastatyti monitorių, padėti klaviatūrą ir kitus būtinus įrenginius.

Saugumo reikalavimai

Vaikų kambariuose negali būti laikoma gyvūnų, galinčių kelti pavojų vaikų sveikatai, o augalai, galintys kelti pavojų vaikų sveikatai (dėl apsinuodijimo, susižalojimo rizikos), gali būti auginami tik vaikams nepasiekiamose vietose.

Vaikų kambariuose turi būti pirmosios pagalbos rinkinys. Įstiklintos durys (jei tokių yra), sienos aplink duris, durų dalys, apatinės sienų dalys turi atitikti saugos reikalavimus.

Vaikų kambarių varstomi langai turi turėti langų atidarymo ribotuvus arba kitas apsaugos nuo vaikų iškritimo priemones, jeigu jie yra pasiekiami vaikams ir kelia iškritimo pavojų. Elektros lizdai turi būti uždengti specialiomis apsaugos priemonėmis. Grindų danga turi būti neslidi, lygi (nekelti kritimo rizikos užkliuvus), lengvai valoma, grindų aukščio pokyčiai turi būti pažymėti įspėjamaisiais ženklais arba kontrastinga spalva.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video