Valdininkai bando verslininkų kantrybę? (visas straipsnis)

 Valdininkai bando verslininkų kantrybę? (visas straipsnis)

Rajono savivaldybės iniciatyva Kėdainių senamiestyje automobilių eismas labai apribotas. Nuspręsta senamiestį paversti pėsčiųjų zona, tad pristatyta nemažai ir eismą, ir automobilių statymą draudžiančių ženklų. Negano to, prieš keletą savaičių išdygo ir dar vienas ženklas, kuris Didžiosios gatvės dalyje, kurioje iki šiol buvo galima palikti automobilį, dabar tai leidžia padaryti tik turint specialius leidimus. Ženklą pastatyti nusprendė savivaldybės Saugaus eismo komisija, tikindama kad tai padarė šioje gatvėje įsikūrusių verslininkų prašymu. Tačiau kai kurie verslininkai, dirbantys šioje gatvės atkarpoje, tik griebiasi už galvos ir teigia, kad jiems niekas net nepranešė apie tai, kad atsiras dar vienas draudžiamasis ženklas. Maža to, smulkiųjų verslininkų skaudi patirtis rodo, kad naujas draudimas sustoti be leidimo gali tik dar labiau smukdyti jų ir taip smukusią apyvartą.

Išdygo it grybas

Kelio ženklas „Rezervuota stovėjimo vieta“, reiškiantis, kad nurodytoje vietoje transporto priemonėms leidžiama stovėti tik su specialiais leidimais (leidimai tvirtinami už priekinio stiklo) atsirado Didžiosios gatvės dalyje, prie Senamiesčio kepyklėlės.

Ženkle nurodoma, kad rezervuota 60 metrų. Tai reiškia, kad nuo kepyklėlės iki Didžiosios Rinkos aikštės automobilius gali statyti tik asmenys, turintys leidimus. O į aikštę apskritai įvažiuoti negalima.

Senamiesčio kepyklėlės šeimininkė Danutė Šarkanienė teigė, kad niekas dėl naujojo ženklo su verslininkais nesitarė. / A. Barzdžiaus nuotr.Sugniuždė. Gniuždo ir toliau

„Mūsų nuomonės dėl to ženklo statymo niekas net neatklausė. Aš, atvirai sakant, pakraupau, kai ėmė šį ženklą statyti. Išvydau, kad ant jo užrašyta „Rezervuota“, susimąsčiau, o kam gi rezervuota? Valdžiai? Niekas nieko neklausė, kas čia sugalvojo pastatyti – mes nežinom, o juk pasikalbam ir su greta įsikūrusiais kolegomis. Kiek žinau, niekas čia jokio ženklo statyti neprašė, juk tai buvo vienintelė atkarpa, kur mūsų klientai dar galėdavo stabtelėti, dabar ir tai uždraudė. Jei būtų bent klausę, tai mes juk būtume išsakę savo nuomonę.

Tai ką čia ir bepasakysi. Sugniuždė. Gniuždo ir toliau. Aš tiek supykau, kad net ėmiau telefonu fotografuoti, kaip tą ženklą darbuotojai statė. Tikrai liūdna ir pikta“, – rodydama nuotraukas  liūdesio, ir pykčio neslėpė Senamiesčio kepyklėlės savininkė Danutė Šarkanienė.

Atsibodo kovoti

Jaukios ir kėdainiečių pamėgtos užeigos „Beneto karčema“ vadovas Artūras Belousovas apie naujojo ženklo pastatymą teigia taip pat nieko nežinąs. Vyras sakė, kad jų tikrai niekas dėl to nuomonės neklausė, o ir dėl draudžiamųjų ženklų jam kovoti pabodo, tad tenka taikstytis.

„Niekas tikrai nei manęs, nei darbuotojų neklausė, statyti čia tą ženklą ar ne. Niekas su mumis nesitarė. Ir apskritai man pabodo kalbėti, pabodo kovoti su tais ženklais senamiestyje. Kam kovoti, jei kova nelygi? Man jau tas pats. Juk visi žino, kiek kartų bandžiau įrodinėti, kad nereikia draudžiamųjų ženklų. Ir susitikime su savivaldybės vadovais apie tai pasisakiau. Juk jau anksčiau sakėme, kad žmonės yra pripratę prie patogumų, tad mūsų klientus ženklai atbaido. Jų tiesiog mažėja. Jie renkasi patogesnę vietą. O man kovoti pabodo, man jau vienodai“, – situaciją trumpai komentavo A. Belousovas.

Anksčiau vietų buvo daugiau

Senamiesčio kepyklėlės savininkė taip pat pastebėjo, kad pažymėjus automobilių stovėjimo vietas labai sumažėjo vietų pastatyti automobiliui.

[quote author=“D. Šarkanienė“]Mes pirmą kartą tokias kalbas girdime. Mūsų niekas net neklausė. Aš, atvirai sakant, pakraupau, kai ėmė šį ženklą statyti. Išvydau, kad ant jo užrašyta „rezervuota“, susimąsčiau, o kam gi rezervuota, valdžiai? Niekas nieko neklausė, kas čia sugalvojo pastatyti mes nežinom, juk pasikalbam su greta įsikūrusiais kolegomis. Kiek žinau, niekas čia jokio ženklo statyti neprašė, juk tai buvo vienintelė atkarpa, kur mūsų klientai galėjo stabtelėti, dabar ir tai uždraudė. Jei būtų bent klausę, tai mes juk būtume išsakę savo nuomonę.[/quote]

„Anksčiau vietų tikrai buvo daugiau. Dabar, kai subraižė, jų pamažėjo. O kam čia subraižė? Niekas neaišku. Atrodo, kad specialiai kenktų verslui. Anksčiau dar tilpdavo koks automobiliukas, sustodavo, greitai nusipirkdavo norimą skanėstą, o dabar…“ – liūdesio neslėpė D. Šarkanienė.

Klientų sumažėjo

Kėdainiečių pamėgtoje Senamiesčio kepyklėlėje, pasak jų šeimininkų, klientų sumažėjimas jaučiamas jau nuo pat draudžiamųjų ženklų pastatymo, o dabar jis pasijus dar labiau.

„Žmonės buvo įpratę ryte, per pietus ar pavakare pravažiuodami stabtelėti prie mūsų ir nusipirkti kokį pyragaitį, bandelę ar kitą skanėstą, o dabar jie bijo dėl gatvėje pastatytų draudžiamųjų ženklų. Iki šiol dar buvo galimybė stabtelėti bent pasukus, trumpoje gatvės atkarpoje, o dabar ir tai uždrausta – absurdas, ne kitaip“, – apibendrino verslininkė.

Nori patys?

Tuo tarpu rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Saugaus eismo komisijos pirmininkas, atremia, kad patys verslininkai norėjo naujo ženklo, tačiau neįvardijo kurie. „Savivaldybės Saugaus eismo komisija gavo prašymą įrengti ženklą „Rezervuota“ jūsų minėtos gatvės atkarpoje. Šis prašymas buvo svarstomas komisijoje ir priimtas sprendimas ženklą pastatyti. Jei kiti senamiesčio verslininkai turi kažkokių pastabų, pastebėjimų ar pageidavimų, visada gali kreiptis į Saugaus eismo komisiją ir jų prašymas bus svarstomas. Pastatyti ženklą ar ne – svarsto Saugaus eismo komisija. Ji tokio pobūdžio klausimus ir nagrinėja“, – sakė O. Kačiulis.

Žmonės sukasi kaip išmano

Dėl pristatytų senamiestyje ženklų žmonės patiria daug nepatogumų ir nemažai jų nesupranta, kodėl taip yra ir kam tiek reikia tų ženklų. O kai kurie galbūt jų tiesiog net nepastebi, nes savaitgaliais juk draudžiamas eismas kelio atkarpoje, kuri veda pro Didžiosios Rinkos aikštę, Č. Milošo gatve, tačiau vien per gerą valandą laiko čia galima suskaičiuoti per tuziną pažeidėjų. Taip pat galima išvysti ir draudžiamose vietose statomus automobilius, trumpam įjungiant avarinio stovėjimo signalą. Sukasi žmonės, kaip išmano…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video