Vakcinas išpila jau ir Kėdainiuose

 Vakcinas išpila jau ir Kėdainiuose

Kėdainiuose daugiausiai išpilama „Pfizer“ vakcinos. Dienos pabaigoje pustuščiai, o kartais ir puspilniai vakcinos flakonėliai būna išpilami į kriauklę, mat vakcinos laikyti iki kitos dienos negalima/ Eriko Ovčarenko/ BNS.lt nuotr.

Panašu, kad žmonės nebetiki skiepų nauda – besiskiepijančių skaičius sumažėjo drastiškai

Eglė KUKTIENĖ

Vilniuje jau prireikė išpilti lauk 5 tūkst. „Moderna“ vakcinų. 75 tūkst. eurų buvo tiesiog nuleisti kanalizacijos vamzdžiais, nes baigėsi vakcinų galiojimo laikas. Tuo tarpu Kėdainių Pirminės sveikatos priežiūros centras taip pat jau yra išpylęs keletą vakcinų dozių, tačiau dėl kitų priežasčių – žmonės tiesiog negrįžta antrojo skiepo, arba nepavyksta išnaudoti visų vakcinų dėl to, kad skiepijamasi be išankstinės registracijos. 

Pila „Pfizer“

Geidžiamiausia tituluojama „BioNTech“ ir „Pfixer“ sukurta „Comirnaty“ vakcina Kėdainiuose jau buvo kelis sykius išpilta.

Tiesa, nuotekų vamzdžiais nubėgo vos keletas vakcinos dozių, o taip nutiko dėl to, kad pirmąjį skiepą gavę pacientai, antrojo taip ir neatvyko.

„Visaip būna. Pavyzdžiui, liepos 20 dieną, reikėjo dalį vakcinų išpilti. 

Žinoma taip kaip Vilniuje nutiko – pas mus taip nėra. Galiojimas visų vakcinų artimiausiu metu yra dar geras. 

Tačiau užtrunka, kol surandame pacientus, kurie gavę pirmąjį skiepą, niekaip neatvyksta antrojo. Dažniausiai čia taip būna su „Pfizer“ vakcina“, – pasakojo Kėdainių PSPC vadovė Audronė Rimkevičienė. 

Negali nuspėti

Tačiau ne tik dingę pacientai yra kalti dėl išmetamų vakcinų. 

Kadangi asmenys vakcinuojami be išankstinės registracijos, PSPC personalas negali nuspėti, kiek tądien vakcinų reikės. Negali jie ir pasirūpinti, kad būtų paskiepyta tiksliai tiek žmonių, kiek vakcinų yra paruoštuose flakonėliuose ir užtikrinti, kad nei viena vakcina netaps atliekama. 

Neretai nutinka taip, kad visgi dienai baigiantis paaiškėja, jog nepavyks suskiepyti visų paskutiniame atidarytame flakonėlyje esančių vakcinos dozių.  

Tas pats vyksta visose šalies savivaldybėse, tad galima tik numanyti, kiek vakcinų ir, aišku, pinigų, kas vakarą bėga šalies nutekamaisiais vamzdžiais. 

„Viename „Pfizer“ vakcinos flakonėlyje yra šešios vakcinos dozės. Penki žmonės pasiskiepija, o paskutinis taip ir nepasirodo. 

Na, o vakcinos negalima ilgai laikyti. Atidarius flakonėlį, suskiepyti viską reikia per porą valandų.

Vakar štai vieną flakonėlį suskiepijo, atidarė antrą, du pacientus paskiepijo, o likutį teko išpilti, nes daugiau besiskiepijančių tądien nebuvo. 

Vakcinos laikyti iki kitos dienos negalima“, – pasakojo A. Rimkevičienė. 

Nori vieno

Geidžiamiausiu skiepu vasarą tapo „Johnson & Johnson“ skiepas, mat jo tereikia vieno. 

Šis skiepas ypatingai geidžiamas atostogautojų, kurie anksčiau nepanorę skiepytis, vardan geros kelionės galiausiai apsisprendė atraitoti rankovę ir adatai atkišti savo petį.

„Beveik visus „Johnson & Johnson“ skiepus gauna Nacionalinis kraujo centras. Kodėl taip yra, nežinau. 

Penktadienį šiuo skiepu Nacionalinis kraujo centras skiepys kėdainiečius, tad manau, kad po tos dienos skiepijimo skaičiai PSPC drastiškai sumažės, – priduria A. Rimkevičienė, paklausta apie tai, kaip kinta vakcinavimosi apimtys. – Vakcinavimo apimtys mažėja, ir mažėja drastiškai. 

Jei anksčiau suskiepydavome po 600 žmonių per dieną, dabar dažnai ir 100 nepasiekiame. 

Ir tai čia skaičiuojant ir pirmąjį, ir antrąjį skiepą gaunančius pacientus“, – kalbėjo PSPC vadovė. 

Jos teigimu, dažniausiai po skiepo fiksuojami šalutiniai reiškiniai yra rankos skausmas, mieguistumas, silpnumas, kartais pasireiškia karščiavimas. Daliai pacientų jokios neigiamos reakcijos nepasireiškia. 

2 Komentarai

  • Noreciau zinoti kada pradesit skiepiti nuo gripo ,ar is viso tokie bus ,ar jau gripo neliko?

    • Ar tik nebūsi iš Šeimų Maršo?

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video