Greitoji skambina pavojaus varpais

 Greitoji skambina pavojaus varpais

Greitosios medicinos pagalbos brigados daro viską, kad padėtų į nelaimę patekusiam žmogui. Ir nesvarbu, ar tai avarija, ar sunki liga, atsidavę specialistai skuba į pagalbą. Jie gelbėja žmonių gyvybes. Tačiau neretai per žioplų vairuotojų automobiliais užstatytą aikštelę, esančią prie Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC), greitoji net negali skubiai pasiekti skyriaus. O juk būna atvejų, kai kiekviena minutė yra lemtinga…

Nerūpi ar nemato?

„Kartais mums privažiuoti prie Greitosios medicinos pagalbos skyriaus, esančio už Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) – misija neįmanoma. Būna situacijų, kai su sirenomis ir švyturėliais per visą miestą skuosdami kiek tik įmanoma, kad kuo greičiau pristatytume sunkų ligonį į skyrių – užtrunkame dėl žioplių ir veltėdžių vairuotojų, kurie net privažiavimą prie skyriaus užstato savo automobiliais. Juk sunkiam pacientui tai gali būti lemtingos minutės. Net kraujas užverda, kai matai, kokių nesąmonių pridaro patys vairuotojai. Negi jiems nerūpi kitų žmonių gyvybės?“ – į „Rinkos aikštės“ redakciją paskambinęs aiškino vienas iš Kėdainių ligoninės greitosios medicinos pagalbos (GMP) vairuotojų.

Sunku paeiti

Ši problema yra opi ir įsisenėjusi. Aišku, dažniausiai žmonės, atvažiavę aplankyti paciento, automobilį pastato tinkamai, nes supranta, jog reikia palikti įvažiavimą GMP automobiliui.

Sakote trūksta vietų? Bet juk nebūtina automobilių sugrūsti prie pat ligoninės. Yra ir kitų aikštelių, be to, yra gatvelių, kuriose galima pastatyti automobilius. Negi taip sunku paeiti kelis šimtus metrų?

Atrodo, kad vairuotojai nori sustoti visai šalia durų.

Įrengė laikiną

Prie Kėdainių PSPC ir ligoninės turėtų atsirasti didelė ir moderni aikštelė. Tačiau to dar teks ilgokai palaukti. Rajono savivaldybės administracija pavedė Kėdainių miesto seniūnijai įrengti laikiną automobilių stovėjimo aikštelę – tai vis šis tas, prieš sprendžiant aikštelės problemą iš esmės. Tačiau to nepakanka. Kad ir kaip bebūtų pikta, bet dažniausiai dėl to, kad GMP automobiliai negali privažiuoti prie skyriaus kalti patys vairuotojai, kurie tingi paėjėti keletą šimtų metrų.

Ko tik nedarė

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas ne kartą kalbėjo apie tai, kad automobiliams vietų trūksta ir kad aikštelę būtina atnaujinti bei praplėsti. Neatsakingus, piktavalius vairuotojus ryžtingai ėmė tramdyti rajono Policijos komisariato pareigūnai. Jie kasdien ir ne po vieną kartą užsukdavo ir bausdavo ne vietoje automobilius pasistačiusius piliečius. Ir dabar taip yra. Tačiau, pasirodo, kai kam ir baudos, nelabai rūpi…

„Rinkos aikštės“ duomenimis, yra vairuotojų, baustų net po keletą kartų už tą patį pažeidimą,

padarytą būtent prie Kėdainių ligoninės ir PSPC.

Prieš darydami pagalvokime

„Rinkos aikštės“ redakcijos elektroninį paštą pasiekė nuotrauka, kurioje visiškai „užkimštas“ eismas prie Skubios pagalbos skyriaus. Vaizdelis iš tiesų baisus. Jei tuo metu atskubėtų greitoji, ji tikrai neprivažiuotų skyriaus.  

Kiekvienam vairuotojui prieš statant automobilį bet kur reikėtų pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus. Juk gal greitoji per visą miestą lekia ir stengiasi išgelbėti mūsų artimo žmogaus gyvybę. Galų gale negalime žinoti, galbūt ta pati greitoji kažkada skubės gelbėti mūsų pačių gyvybių… O kas bus tada, kai ji tiesiog negalės privažiuoti prie skyriaus ir pagalba nebus suteikta laiku? Juk ta lemtinga minutė gali būti paskutinė… 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video