Vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe: Josvainių kelio remonto darbus baigs tik kitais metais

 Vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe: Josvainių kelio remonto darbus baigs tik kitais metais

Panašu, kad keliu važiuojantiems vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe, mat geriausiu atveju darbai čia bus tęsiami tik spalio mėnesį./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Josvainių kelio remonto darbai liko įstrigę dėl aptikto senovinio grindinio. Archeologiniai tyrimai turėjo būti atlikti iki rugsėjo 1-osios, tačiau dabar aiškėja, kad dėl biurokratinių kliūčių darbai nebus atnaujinti dar mažiausiai mėnesį. Tai reiškia, kad Josvainių kelio remontas nusitęs mažiausiai dviem mėnesiams ir vietoj darbų pabaigimo, planuoto kitų metų vasarį, geriausiu atveju (jei neiškils jokių kitų papildomų kliūčių) darbai bus baigti kitų metų balandžio mėnesį.

Rado grindinį

Priminsime, jog AB Lietuvos automobilių kelių direkcija šiemet paskelbė supaprastintą pirkimą krašto kelio Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai ruožo nuo 17,713 iki 21,178 km paprastojo remonto darbų atlikimui.

Atrinkus rangovą čia pradėti kelio dangos atnaujinimo darbai. Eismas viena kryptimi buvo uždarytas, įrengtas laikinasis šviesoforas.

Bendrovės „Kausta“ statybininkai pirmiausia pašalino seną asfalto sluoksnį ir tuomet aptiko istorinį grindinį.

Nurodė sustabdyti

Lietuvos automobilių kelių direkcija informavo, kad vykdant darbus ties Josvainių miesteliu ir Juodkaimų kaimu ir radus istorinį grindinį darbai buvo laikinai sustabdyti.

„Atliekant darbus pagal sutartį „Krašto kelio Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai ruožo nuo 17,713 iki 21,178 km paprastojo remonto darbų atlikimas“ buvo atrastas grindinys ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinis skyrius nurodė sustabdyti darbus bei atlikti archeologinius tyrimus iki 2023-09-01“, – informavo direkcija.

Užsitęsė dėl procedūrų

Tačiau panašu, kad keliu važiuojantiems vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe, mat geriausiu atveju darbai čia bus tęsiami tik spalio mėnesį.

„2023-08-03 AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informavo, kad šiuo metu organizuojamos atskiros nuo rangos sutarties pirkimo procedūros, kurios užtruks ilgiau negu reikalavime nurodytas terminas.

Informavo, kad pagal preliminarią apklausą nuo paslaugų sutarties pasirašymo galimas paslaugų atlikimo terminas yra daugiau kaip 2 mėnesiai. Kai tik bus gauta archeologinių tyrimų medžiaga, atlikus archeologinius tyrimus, su suformuluotomis išvadomis bei rekomendacijomis dėl tolimesnių veiksmų, Kelių direkcija nedelsiant apie tai informuos Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinio skyrių.

Iš Kelių direkcijos informacija apie atliktus archeologinius tyrimus dar negauta“, – „Rinkos aikštę“ informavo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinio skyriaus vyr. specialistė Asta Naureckaitė.

Iš Kelių direkcijos informacija apie atliktus archeologinius tyrimus dar negauta. Darbai stringa dėl biurokratinių kliūčių.

Aut. past.

Įpareigoja įstatymas

Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinis skyrius informuoja, kad šias procedūras, radus tokį radinį, atlikti buvo būtina, mat taip numatyta įstatyme.

„Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo 9 straipsnio 3 dalyje nurodyta, jei atliekant statybos ar kitokius darbus aptinkama archeologinių radinių ar nekilnojamojo daikto vertingųjų savybių, valdytojai ar darbus atliekantys asmenys apie tai privalo pranešti savivaldybės paveldosaugos padaliniui, o šis informuoja Kultūros paveldo departamentą. Departamentas gali sustabdyti darbus 15 dienų.

Per šį terminą jis kartu su savivaldybės paveldosaugos padaliniu turi patikrinti pranešimą ir priimti sprendimą inicijuoti ar neinicijuoti aptiktos nekilnojamosios kultūros vertybės įregistravimą, kultūros paveldo objekto skelbimą saugomu ar aptiktos vertingosios savybės atskleidimą ir apsaugos reikalavimų patikslinimą.

Įstatymo 18 straipsnio 6 dalyje pasakyta, kad ardomieji ir taikomieji moksliniai tyrimai atliekami ir jų ataskaitos rengiamos šiuos tyrimus reglamentuojančių paveldo tvarkybos reglamentų nustatyta tvarka.

Įstatymo 8 straipsnio 3 dalyje pasakyta, kad nekilnojamosioms kultūros vertybėms atskleisti atliekami tyrimai.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą reikalavimą, būtina atlikti archeologinius tyrimus ir pateikti tyrimų pažymą, kurioje būtų suformuluotos išvados bei rekomendacijos dėl tolimesnių veiksmų. Kelio remonto darbai atidengto grindinio vietoje sustabdyti“, – išaiškino A. Naureckaitė.

3 Komentarai

  • o va tokių idiotizmų kaip akmenų po asfaltu skaičiavimas,netaiso.Kas nuo to pasikeis juos suskaičiavus ir sunumeravus,a?O jūs šarvuokitės kantrybe,deginkit tuščiai kurą ir stovėdami prie šviesoforų pūskite dūmus gerindami klimato kaitos rodiklius.

    • O kas tau liepia deginti tusciai kura? Ar starterio remontui pinigu neturi?
      Esme, ne stovejimas, o baisulinga poros simtu metru atkarpa iki sviesoforo.

  • O tai prieš Josvainius kas trugdo dirbt? Kur nėra to grindinio nuskuto asfaltą papylė žvyro ir paliko. Bent jau asilai galėtų suderint šviesaforus

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video