Vagys Kėdainiuose nusitaikė į „Toyota“ automobilių katalizatorius

 Vagys Kėdainiuose nusitaikė į „Toyota“ automobilių katalizatorius

Žemaitės gatvėje pastebėta, kad nuo automobilio „Toyota Prius“ pavogtas katalizatorius. Automobilio savininkas kreipėsi į policiją./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai per keletą savaičių pradėjo jau antrą ikiteisminį tyrimą dėl automobilių katalizatorių vagysčių. Vagys Kėdainiuose nusitaikė į „Toyota“ automobilių katalizatorius, mat jie rinkoje yra vieni brangiausių. Pareigūnai ieško vagių, tačiau turinčius tokių markių automobilius gyventojus ragina labiau saugoti savo turtą.

Du atvejai

Balandžio 29 dieną, apie 07 val. 50 min. Kėdainiuose, Žemaitės gatvėje, pastebėta, kad nuo automobilio „Toyota Prius“ pavogtas katalizatorius. Automobilio savininkas kreipėsi į policiją. Padaryta žala dar tikslinama, tačiau dėl įvykio jau pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Panašus atvejis Kėdainiuose užfiksuotas balandžio 20 dieną.

Tądien apie 07 val. 30 min. pilietis kreipėsi į policiją ir pranešė, jog Kėdainiuose, Chemikų gatvėje, nuo automobilio „Toyota“ pavogtas katalizatorius.

Padaryta turtinė žala siekia apie 800 eurų. Dėl vagystės Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Vilioja vagis

Automobilių katalizatoriai skirti tam, kad variklių išmetamų kenksmingų dalelių į aplinką patektų kuo mažiau.

Iš kelių skirtingų komponentų sudaryta įranga mažina išmetamų anglies monoksidų, vandenilio ir azoto oksidų kiekį.

Kad tai būtų įmanoma, katalizatoriaus komponentai yra padengti platina, paladžiu ar radžiu. Aiškinama, kad būtent šios, o taip pat ir kitos, įrangoje esančios medžiagos vilioja ir vagis, ir katalizatorių supirkėjus.

Vieni brangiausių

Vairuojantys „Toyota“ markės automobilius turėtų elgtis atsargiau ir savo transporto priemonių atokiose vietose nepalikinėti.

Labiausiai kenčia „Prius“ savininkai, mat jų katalizatorių supirkimo kainos – bene didžiausios.

Be to, vagystės „procedūrą“ ištobulinę vagys su šiais modeliais apsisuka labai sparčiai – tam, kad pavogtų hibridinio automobilio katalizatorių, jiems reikia mažiau nei dviejų minučių – tiek laiko trunka, kol atsukami du prie kolektoriaus esantys varžtai ir nupjaunamas vienas vamzdis.
„Toyota Prius“ savininkams patariama įsirengti jautresnes automobilines signalizacijas, taip pat nestatyti automobilių užkampiuose – laikyti saugomose aikštelėse ar gerai apšviestame kieme.

Patariama pastačius automobilį visuomet patikrinti, ar veikia apsaugos sistema.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video