Užsienio kalbų žinias gilins… virtuvėje!
Prancūziškas užkandis, ispaniškas troškinys bei itališkas desertas. Štai tokiu profesionalaus virtuvės šefo ir jo komandos paruoštu margaskoniu meniu Kėdainių kalbų mokykloje buvo sutikti į unikalios neformaliojo ugdymo įstaigos erdvės – Pasaulio kalbų virtuvės – atidarymą atvykę svečiai. Kūrybiškų sumanymų ir atkaklumo juos paversti tikrove nestokojantis mokyklos kolektyvas entuziastingai ieško naujų sprendimų ugdymui paįvairinti. Idėją paversti kūnu užtruko penkerius metus. Dabar „kalbinukai“ žinias gilins ne tik klasėse, bet ir kruopščiai suplanuotoje bei estetiškai įrengtoje netradicinėje 70-ties kv. metrų edukacinėje erdvėje.
Virtuvė – buvusioje salėje
Kokybiška įranga aprūpinta Pasaulio kalbų virtuvė įkurta buvusioje mokyklos salėje. Įstaigos bendruomenė tiki, jog šiuolaikiška naujoji erdvė su galimybe gaminti pamokoms suteiks namų jaukumo, o užsiėmimams – žaismės, ir taip dar labiau pakurstys moksleivių norą bei pastangas siekti žinių.
„Kalbų mokyklos programas pasirinkusiems mokiniams ir jų mokytojams veiklos bei mokymasis Pasaulio kalbų virtuvėje bus nauja patirtis. Šią erdvę įkūrėme siekdami mokiniams atverti galimybę užsienio kalbų žinias bei komunikacines kompetencijas lavinti netradiciniais metodais psichologiškai komfortiškoje, emociškai saugioje, kūrybiškoje ir jaukioje aplinkoje, – sako Kėdainių kalbų mokyklos direktorė Aida Bilinskienė. – Mokytojai pastebi, kad vaikams pamokoje nuolat turi būti įdomu, nauja ir dinamiška. Mūsų mokykloje nėra vienodų kabinetų. Visa kuriama taip, kad skatintų mokinių kūrybiškumą.
Norime reaguoti į jų poreikius, atliepti ugdymo naujoves ir daryti pokyčius. Nuolat ieškome naujų ugdymo formų, siekiame mokymo proceso patrauklumo ir šiuolaikiškumo.
Labai tikiuosi, kad ši nauja edukacinė erdvė burs bendruomenę, leis mokiniams labiau atsipalaidavus, aktyviai ir su didesniu malonumu išmokti naujų dalykų.“
Kuria namų atmosferą
A. Bilinskienė pastebi, jog tokios ugdymo erdvės kol kas neturi nė viena kita rajono mokykla.
„Kalbų mokykla tapo pirmąja kregžde ir sektinu pavyzdžiu, tolstančiu nuo užsistovėjusių mokymo standartų bei įprastų formų, – džiaugiasi įstaigos vadovė. – Mokiniai į Kalbų mokyklą atskuba iškart po pamokų savo pagrindinėje mokykloje, todėl labai svarbu, kad, be svarbiausio tikslo – žinių, ši mokykla apglėbtų juos jaukumu ir jie pasijustų laisvesni, kaip namuose.
Užsiėmimų metu mokiniai šioje erdvėje kartu su mokytojais kepdami pyragus ar ruošdami lengvus užkandžius bendraus angliškai, prancūziškai ar net itališkai, vokiškai ir ispaniškai (šių kalbų galima mokytis Kalbų mokykloje). Gaminant ir ragaujant tradicinius užsienio šalių patiekalus per pojūčius ir skonį bus lengviau pažinti ir suprasti tas šalis, kurių kalbų įgūdžių čia ir ateina įtvirtinti vaikai.“
Sekė kulinarinių klasių pavyzdžiais
A. Bilinskienė pabrėžia, jog naujoji virtuvė įrengta sekant geriausiais Lietuvos kulinarinių klasių ir studijų pavyzdžiais.
„Erdvė suplanuota atsižvelgiant į mokyklos poreikius bei viziją. Ji padalinta į kelias funkcines zonas. Tai patogi maisto gaminimo vieta su didele virtuvės sala: kaitlentėmis, pagalbiniais stalais, orkaitėmis ir plautuvėmis, – vardija pašnekovė. – Yra reikalingi indai, prijuostės, stalai, kėdės, galimybė naudoti vaizdo projektorių – viskas, ko reikia įprastai pamokai.
Čia įrengtas naujas zoninis apšvietimas, o dalis baldų – mobilūs, todėl naujoji Kalbų mokyklos erdvė labai lengvai transformuojama pagal poreikį, nuotaiką, mokymosi temą ir fantaziją. Ji gali būti mokytojų susirinkimų, kultūrinių edukacijų, diskusijų, svečių priėmimo vieta, kino sale ar kt.“
Rinkosi padailintą industrinį stilių
Pasaulio kalbų virtuvės dizaino idėją suplanavo ir įgyvendino jauna architektė, interjero dizainerė Jurgita Buinevičienė. Tai nebe pirma šios specialistės atnaujinta Kalbų mokyklos erdvė.
„Nors šioje ugdymo įstaigoje įrengti bei modernizuoti jau teko ne vieną klasę, tačiau būtent šios erdvės projektas man tapo iššūkiu, – šypsosi pašnekovė. – Užduotį mokykloje įkurti edukacinę virtuvę gavau pirmą kartą.
Daugelis yra išbandę ar bent jau girdėję apie kulinarijos studijų tinklo „Čiop čiop“ virtuves, kuriose vyksta įvairūs renginiai. Žmonės susitinka, bendrauja, drauge su virtuvės šefu patys gamina ir vėliau valgo savo paruoštas vakarienes. Taigi Kėdainių kalbų mokykloje edukacinę virtuvės erdvę įkurti nusprendėme panašiu principu – kad vaikai gamindami vienu metu galėtų gilinti užsienio kalbų žinias, pažinti kitų šalių kultūrą bei kulinarinį paveldą.“
J. Buinevičienė atskleidžia, jog brandinant projekto įgyvendinimo idėją daug ką padiktavo pati patalpa.
„Mąstėme apie industrinį stilių, leidžiantį erdvę įrengti gana nedidelėmis lėšomis. Pavyzdžiui, lubas palikome tokias, kokios ir buvo – betonines plokštes. Tiesa, ant jų dėjome dekorą, tačiau atsisakėme papildomų kabinamų lubų. Grindims parinkome vinilinę dangą, nes ją lengva eksploatuoti, – pasakoja architektė. – Ši virtuvė – aukso viduriukas tarp funkcionalumo ir grožio. Tai industrinio stiliaus, tačiau daili ir patraukli vaikams erdvė, be medžiagų, kurios reikalautų daug priežiūros.“
Įgyvendinti idėją padėjo rėmėjai
Įkurti naująją erdvę atsiėjo daugiau kaip 25 000 eurų. Kalbų mokyklos direktorė A. Bilinskienė visos bendruomenės vardu dėkoja unikalios idėjos svarba nesudvejojusiems rėmėjams.
,,Be rėmėjų paramos ši bendruomenės idėja būtų subliuškusi, – patikina entuziazmo nestokojanti pašnekovė. – Pirmoji, vos išgirdusi idėją, atsiliepė AB „Lifosa“ ir iš karto suteikė finansinę paramą. Daugiausia lėšų per kelerius metus skyrė neformaliojo švietimo mokyklos steigėja – Kėdainių rajono savivaldybė. Statybinėmis medžiagomis prisidėjo UAB „Sakret LT“. Dėkojame ir kitiems partneriams.“
Vaizdas pranoko lūkesčius
Virtuvės virtuozų kurtų aromatų auros maloniai apgaubtame Pasaulio kalbų virtuvės atidaryme svečiavosi ir vieno iš šio projekto rėmėjų atstovas – UAB „Sakret LT“ gamybos vadovas Egidijus Augutavičius.
„Man teko matyti šias patalpas prieš darbų pradžią. Tai, ką išvydau šiandien, stipriai pranoko lūkesčius, – atskleidė svečias. – Tokia erdvė ugdymo įstaigoje – kažkas naujo, visiškai kitokio nei tikiesi rasti mokykloje. Išties unikalu. Įspūdžiai puikūs.
Šiuolaikiniame pasaulyje būtina ieškoti naujų ugdymo formų, kuriomis pavyktų sudominti, pritraukti jaunus žmones. Manau, ši erdvė moksleivius nustebins.
Nėra dvejonių, jog užsienio kalbų mokėjimas yra būtinas bagažas bet kuriam jaunam žmogui, nes pasaulis tapo labai mažas. Kuo daugiau kalbų esi palietęs, tuo platesnės perspektyvos atsiveria.“
Kalbų mokykloje – 700 mokinių
Nuo šių metų sausio 1 d. Kėdainių kalbų mokykloje dirba 15 mokytojų, o vykdomose programose dalyvauja beveik 700 vaikų ir suaugusiųjų. Kalbų mokykla mūsų mieste veikia jau 32 metus.
7 Komentarai
Baigiat užknisti su ta savo RADAROM.Žmonės tiek neuždirba(Rinkos aikštė,LRT,LNK,TV3)visi elgetautojai nori pakelti savo reitingus.
Daugybė žmonių remia Ukraina ir padeda jos kovoje prieš rasiejos agresija.
Net neskaiciau straipsnio, nes RADAROM veikia erzinanciai.
Tai vatnykai kacapai visada jiems viskas Lietuvoje yra blogai. Tokie tik ir laukia maskolių išvaduotojų, tikisi šikanų, šaldytuvų ir skalbiankių prisiplėšti iš kėdainiečių maskolių išvaduotojų padedami.
Pirma savo kgbistus ir komunistus kacapu ruru laizytojus atskleisk, o ne slepk, paskui kazka bezdek is savo toleto atidaryto isgama raudona
Komuniaga, slepkis po Adolfo slapyvardziu, nes iprates kaip kgbistai tureti antra varda
Įdomi ir gal net sektina iniciatyva.Ir sugavok tu man Pasaulio kalbų Virtuvę Kėdainiuose…