Už savaitės suksime laikrodžius: savo organizmą pradėkite ruošti jau dabar

 Už savaitės suksime laikrodžius: savo organizmą pradėkite ruošti jau dabar

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Paskutinį kovo savaitgalį – iš šeštadienio į sekmadienį – suksime laikrodžius viena valanda į priekį. Laikrodžio sukimas pavasarį gali kur kas labiau paveikti mūsų fizinę ir emocinę sveikatą, negu valandos pokytis rudenį. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pastebi, kad žmonės per vėlai pradeda ruoštis laikrodžio sukimui. Anot jos, geriausias metas tai pradėti yra dabar.

„Vos vienos valandos pasukimas į priekį gali turėti neigiamų pasekmių mūsų fizinei ir emocinei sveikatai. Kadangi naktį – iš šeštadienio į sekmadienį – prarasime vieną valandą miego, galime vėliau susidurti su miego sutrikimais, dėl ko pirmadienį bus dar sunkiau atsikelti į darbus. Tad nenustebkite, jeigu pirmomis dienomis jausite stipresnį nuovargį ir susilpnėjusią koncentraciją darbe. Taip pat laikrodžio sukimas daro įtaką mūsų emocinei sveikatai – galime šiomis dienomis būti prastesnės nuotaikos, jautresni, dirglesni“, – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pastebi, kad žmonės per vėlai pradeda ruoštis laikrodžio sukimui. Anot jos, geriausias metas tai pradėti yra dabar.

Vaistininkė teigia, kad norint sumažinti neigiamą laikrodžio sukimo įtaką mūsų sveikatai, tam reikėtų pradėti ruoštis jau dabar. Ji įvardija keletą būdų, kas galėtų padėti:

Pradėkite keltis anksčiau

„Jeigu jau nuo rytojaus ryto pradėsite keltis 7 minutėmis anksčiau, už devynių dienų, kai suksime laikrodį, jūs taip stipriai nebeturėtumėte jausti laiko pokyčio. O jeigu savaitgalį turite planų ir nusimato vėlyvų vakarienių ir pramogų, nuo pirmadienio kasdien pradėkite keltis 10 minučių anksčiau. Padieniui šis pokytis neatrodo didelis, tačiau savaitės pabaigoje sau už tai padėkosite“, – šypsosi vaistininkė E. Ramaškienė.

Vakarais gerkite vaistažolių arbatas

„Gali būti, kad laukiant laikrodžio sukimo, nesinorės eiti anksčiau miegoti. Todėl vakare, likus bent porai valandų iki miego, išgerkite vaistažolių arbatos. Itin gali pagelbėti melisos, pipirmėtės ar netgi suktažolės“, – teigia vaistininkė E. Ramaškienė. 

Gali padėti ir melatoninas

Laiko sukimui jautresniems žmonėms vaistininkė pataria savaitę prieš pradėti vakarais vartoti melatoniną. Anot jos, jį patariama suvartoti likus maždaug valandai iki ėjimo miegoti. Tai padės paskatinti hormono melatonino gamybą mūsų organizme taip paskatinant jį anksčiau užmigti.

Pasirūpinkite širdies veikla

Laiko persukimas gali turėti įtakos širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimui. Dėl to vaistininkė pataria pasirūpinti ne tik savo, bet ir vyresnio amžiaus artimųjų vaistinėle, kad joje būtų vaistų nuo spaudimo ir širdies lašų.

6 Komentarai

  • T A I K A D A P A G A L I A U B A I G S I S T A S S U K I O J I M A S ??????????????????????????????????????????????

    • Tikrai, .man irgi nepatinka

  • seniai pripažįstant laiko perstatinėjimo žalą žmonėms,bet užsispyrę kaip ožiai laikosi savo durnų principų kaip ir važinėjant nuo vasario vidurio sausu asfaltu šipuotomis padangomis.Aha,jau ir čia žagsima kaip taps saugu važinėt nuo balandžio pirmos kietesnės gumos vasarinėmis padangomis.Nu ir šipams nuo tos dienos jau bus uždrausta grandyt asfaltą…Net ir paprastuose sprendimuose ką reiškia klausyt durnių neturint savo proto.Tik vieno niekaip nesuprantu – kodėl mūsiškiai neišgirsta žinių apie algas ir pensijas kitur…Laiko perstatinėjimas,padangos, dieną šviesos,baudos ir gentviliniai reketyrai svarbiau nei darbo žmogaus gyvenimas teroristanu tampančioje ,,gerovės valstybėje“..

  • iškart ėmiausi veiksmų-profilaktikai kasdien darau po pusiaulitrį vyniaus .Po laiko perstatymo pulsas ir ūžesiai ausyse automatiškai susilygina.

  • Dziaukites, kad sukineja, nes jei priimtu sprendimas nesukineti Lietuvoje liktu ziemos laikas. Dabar bent siltuoju laikotarpiu galime tureti sviesesnius vakarus, nes ir be ziemos laiko pas mus salta, dregna ir tamsu.
    Pagaliau vasaros laikas!

  • Kaip įdomu!Nuo rodyklių pasukinimo diena pailgėja…
    Sveikinu visus įsivedus Maskvos laiką.Dar reikėtų rublį įsivesti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video