Ugniagesiai lanko rajono mažiausiuosius

 Ugniagesiai lanko rajono mažiausiuosius

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai demonstruoja, kaip sukomplektuotas gaisrinis automobilis.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vykdo susitikimus su pačiais mažiausiais miesto ir rajono gyventojais. Didelis gaisrinis automobilis ir ugniagesių komandos bei inspektoriai jau aplankė du miesto lopšelius-darželius. Darželinukai labai domėjosi gaisrine technika ir įranga, ugniagesių gelbėtojų darbu.

Jau du

Vaikams ugniagesiai parodė, kaip gesinamas degantis namelis, paaiškino ir parodė kaip reikia elgtis gaisro metu.

Kėdainių gelbėtojai prieš keletą dienų aplankė lopšelį-darželį „Aviliukas“. Kiek anksčiau gaisrininkai lankėsi lopšelyje-darželyje „Pasaka“.

„Paskutiniame mūsų renginuke, kuris vyko lauke, dalyvavo apie 100 vaikų. Jo metu vaikams buvo suteikta galimybė apsirengti ugniagesio gelbėtojo drabužius su įranga, kurių bendras svoris daugiau nei 20 kg.

Atsirado dvi auklėtojos savanorės, kurios ir pasimatavo rūbus ir bandė gesinti imituojamą gaisrą. Vėliau jos pasakojo, kad iš tikro nėra lengvi tie ugniagesio drabužiai, o kur dar sunkūs gesinimo darbai“, – įspūdžiais iš renginio dalijosi Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Erika Dumčienė.

Tokie renginiai yra žaidimo forma, bet jie yra labai svarbūs vaikams, nes per žaidimus jie mokomi labai svarbių dalykų.

Aut. past.

Kolektyvai – ruošiasi

E. Dumčienę nudžiugino tai, kad įstaigų kolektyvai išties rimtai žiūri į tokius renginius ir jiems ruošiasi.

„Auklėtoja Daiva susitikimui su ugniagesiais apsirengė liepsną vaizduojantį apsiaustą ir kepurę. Tai parodo, kad susitikimui kolektyvas ruošėsi ir tai mus labai džiugina.

Tokie renginiai vyksta žaidimo forma, bet jie yra labai svarbūs mūsų vaikams, nes per žaidimus jie mokomi labai svarbių dalykų“, – paaiškino Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė.

Pristato įrangą ir darbą

Į įstaigų kiemus atvykę gelbėtojai pristato gelbėjimo įrangą. Visi norintieji gali išbandyti

hidraulines žirkles, plėstuvus. Ugniagesiai pasakoja, kaip jie dirba, kaip vyksta į gaisrus, į kitas

nelaimes, demonstruoja, kaip sukomplektuotas gaisrinis automobilis.

„Šią prevencinę akciją vykdome kiekvienais metais. Tiesa, pandemija mums pakišo koją, bet dabar jau leidžiami renginiai lauke, tad naudojamės proga.

Jeigu ugdymo įstaigos pageidautų – priimtume vaikus apsilankyti ir gaisrinėje. Taip pat galima derinti susitikimus įstaigose“, – sakė E. Dumčienė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video