Tęsia kovą su apleistais pastatais

 Tęsia kovą su apleistais pastatais

Bešeimininkių ir vaiduokliais virtusių pastatų problema aktuali visuose šalies miestuose. Kėdainiečius ypač jaudina apleisti pastatai, styrantys pagrindinių gatvių, senamiesčio akivaizdoje. Nemažai tokių, griūvančių sovietmečių rudimentų esama ir kaimiškose vietovėse. Šiais metais ruošiamasi nugriauti net 38 Kėdainių rajone stūksančius apleistus statinius.

Griovimui – trečdalis milijono eurų

Ką daryti su kadaise pastatytais, tačiau egzistencinę prasmę praradusiais statiniais? Su tais, kurie ne tik nebetinkami naudoti, bet ir neturi šeimininko? Bene vienintelė, pati optimaliausia išeitis juos tiesiog nugriauti. 

Rajono Taryba pritarė siūlymui skirti ne mažiau, kaip 15 procentų savivaldybės biudžeto lėšų, projekto „Bešeimininkiųapleistų pastatų likvidavimas Kėdainių rajone“ finansavimui. Šiam tikslui ketinama gauti ir Europos Sąjungos lėšas.

Planuojama bendra viso šio projekto investicijų vertė siekia apie 308 284 eurų. Savivaldybės biudžeto lėšos siektų apie 46 tūkst. eurų, o ES lėšos – apie 262 tūkst. eurų.

Už šiuos pinigus Kėdainių rajone ketinama likviduoti bešeimininkius apleistus pastatus, sutvarkyti jų teritorijas Kėdainių rajone, tokiu būdu siekiant gerinti rajono kraštovaizdžio kokybę. Visi likviduoti pasmerkti pastatai yra Kėdainių apylinkės teismo sprendimu pripažinti bešeimininkiais ir perduoti Kėdainių rajono savivaldybės nuosavybėn. Pastatai yra Kėdainių rajono kaimiškose vietovėse – Rėgulių, Petraičių, Vaiškonių, Vincgalio, Šlapaberžės, Vikaičių kaimuose, Dotnuvos miestelyje bei kitose rajono vietose.

Tapo ir socialiniu būstu

[quote author=“Aut. past.“]Kėdainių rajone ketinama likviduoti bešeimininkius apleistus pastatus,  sutvarkyti jų teritorijas ir tokiu būdu gerinti rajono kraštovaizdžio kokybę.[/quote]

Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Daiva Ramanauskienė pasakojo, kad bešeimininkiai pastatai ir patalpos gali būti ne tik griaunami.

„Kėdainių apylinkės teismo 2016-01-07 sprendimu pripažintas bešeimininkiu turtu ir perduotas savivaldybės nuosavybėn buvo J. Basanavičiaus g. 142-33 esantis butas. Dabar jis naudojamas kaip socialinis būstas.

Ūkinis pastatas, buvęs Dvaro sodybos ir Akademijos statinių komplekso teritorijoje, šalia vandens bokšto, ant kurio pakabinta atminimo lenta, pažyminti, kad 1956 m. čia buvo iškelta trispalvė vėliava ir vietovė lankoma kaip istorinės atminties vieta – buvo nugriautas savivaldybės lėšomis. Griovimas atsiėjo 4 934 eurus“, – komentavo specialistė.

Taip pat D. Ramanauskienės duomenimis, Kėdainių apylinkės teismo pernai liepos mėnesio sprendimu pripažinti bešeimininkiu turtu ir perduoti savivaldybės nuosavybėn buvo 38 statiniai.

„Numatoma vykdyti projekto „Bešeimininkių pastatų likvidavimas ir jų teritorijų sutvarkymas Kėdainių rajone“ darbus. Pastatus planuojame nugriauti 2017 metais.

Taip pat vykdoma pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūra 29 statiniams. Buvo sudaryta komisija, surašyti aktai, paskelbta spaudoje, savivaldybės tinklalapyje, seniūnijų skelbimų lentose.

Be to, yra renkama informacija, dėl galimybės pradėti pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūrą 20-iai statinių“, – komentavo savivaldybės darbuotoja.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video