Truskavos kultūros centro renovacija eina į pabaigą

 Truskavos kultūros centro renovacija eina į pabaigą

Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Į pabaigą artėja beveik metus trukę Truskavos kultūros centro renovacijos darbai. Truskavos kultūros centro vadovė Violeta Valionienė viliasi, kad jau greitai renovuotas statinys atvers duris kaip moderni, patraukli įstaiga, kurioje bus šilta, šviesu ir jauku. Daugiau kaip 450 tūkstančių eurų vertės statybinis projektas kultūros centro pastatą pakeitė neatpažįstamai – iš esmės sutvarkytas tiek įstaigos vidus, tiek ir jo fasadas, atsirado ir naujų erdvių.

Atsirado naujų erdvių

Modernizacijos metu didelių pokyčių sulaukė Kultūros centro didžioji koncertų salė.

144 vietų žiūrovų salėje padidinta scena, taip pat bus įrengta moderni garso ir šviesos aparatūra, projekcinė įranga, pakabintos naujos žaliuzės.

Garso ir šviesos operatoriaus vieta iš salės perkelta į atskirą patalpą.

Atliekant renovaciją taip pat sutvarkyti darbuotojų kabinetai, laiptinė, koridoriai, vestibiulis bei sanitariniai mazgai.

Kultūros centre atsirado ir naujų erdvių – čia įrengta rūbinė, dar vienas papildomas įėjimas į įstaigą, patalpos kolektyvų repeticijoms ir pagalbinės patalpos, kuriose bus galima susidėti instrumentus, rūbus ar kitą inventorių.

Įstaigos viduje pakeistos visos komunikacijos, šildymo ir apšvietimo sistemos, vandentiekis, atlikta elektros instaliacija. Taip pat pakeisti pastato langai, durys, grindų danga, vamzdynai, sudėtos naujos lubos.

Renovuojant pastato išorę buvo apšiltintos sienos, pakeistas ir apšiltintas stogas, įrengti evakuaciniai išėjimai, įvaža neįgaliesiems, fasadą papuošė spalviniai ir kiti apdailos akcentai.

Po renovacijos tuščias pastatas bus apstatytas baldais. Dalį jų Truskavos kultūros centro bendruomenė įsigijo prieš metus, dalį panaudos iš anksčiau turėtų.

Rekonstrukcija buvo būtina

V. Valionienė džiaugiasi atsinaujinusiu Kultūros centru, estetiškai patraukliomis patalpomis ir geresnėmis sąlygomis darbuotojams, kolektyvams bei žiūrovams.

„Kultūrinė veikla Truskavoje, tais laikais išlaikoma kaime veikiančio kolūkio, buvusiose kolūkio dirbtuvių patalpose pradėta vykdyti 1989 metais ir nuo to laiko įstaigos pastatas nebuvo renovuotas.

Kėdainių rajono savivaldybės duomenimis, renovacijai skirtos paramos suma yra per 196 tūkst. eurų, Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšos – per 314 tūkst. eurų.

Aut. past.

Ilgą laiką dirbome patalpose, nebeatitinkančiose šiandienos poreikių bei komfortiškų sąlygų nei kolektyvams, nei žiūrovams, todėl mūsų Kultūros centro pastato rekonstrukcija buvo būtina.

Įstaigos atnaujinimo idėja gimė bemaž prieš dešimtmetį. Ilgą laiką apie tai svajojome ir pagaliau mūsų troškimas turėti modernų, šiuolaikišką ir tinkamą darbui bei renginiams kultūrinę erdvę, kurioje netrūktų komforto, būtų gražu ir estetiška, o žiemą nebetektų šalti, išsipildė“, – savo džiaugsmu dalijasi V. Valionienė.

Didelis kontrastas

V. Valionienės manymu, atsinaujinusios Kultūros centro patalpos kardinaliai pakeis darbo sąlygas.

„Kultūros centre neturėjome rūbinės, erdvios ir estetiškai sutvarkytos koncertų salės, atskirų kambarių kolektyvų nariams ar patalpų atlikėjų persirengimui, tinkamai funkcionuojančių sanitarinių mazgų, lifto, dabar džiaugiamės, kad visa tai atsirado.

Nuo šiol Kultūros centro erdvės bus naudojamos ne tik repeticijoms, koncertams ar pasirodymams, bet ir edukaciniams užsiėmimams, prireikus, įvairiems susitikimams ar susirinkimams.

Iki šiol įstaigoje nebuvo šildymo, vandentiekio, kas itin apsunkindavo darbą.

Kas yra lankęsis mūsų kultūros centre, matė, kokiomis sąlygomis gyvename – įstaigos patalpas šildydavome šildytuvu, vandenį veždavome iš namų, na, o ką jau kalbėti apie tai, kad tualeto apskritai nebuvo.

Tai, ką mūsų akys mato dabar – didelis kontrastas tarp to, kas buvo ir yra. Kultūros centras pasikeitė iš esmės.

Šiandien pastatas tarsi naujai atgimė ir yra pasiruošęs vykdyti pastovią veiklą“, – apie pokyčius pasakoja V. Valionienė.

Kol kas laukia

Renovavus įstaigos erdves, atsinaujinęs Kultūros centras lankytojus ir vėl kvies aktyviai dalyvauti kultūrinėse veiklose bei plataus spektro renginiuose, tačiau apie konkretų renovuoto Kultūros centro atidarymą V. Valionienė kalbėti neskuba.

„Baigti renovacijos darbus buvo numatyta vasario pabaigoje, taigi galvojome, jog Kovo 11-osios minėjimą jau galėsime surengti atsinaujinusiose Kultūros centro erdvėse.

Ilgą laiką apie tai svajojome ir pagaliau mūsų troškimas turėti modernų, šiuolaikišką ir tinkamą darbui bei renginiams kultūrinę erdvę, kurioje netrūktų komforto, būtų gražu ir estetiška, o žiemą nebetektų šalti, išsipildė“.

V. Valionienė

Deja, mes planuojame, o likimas viską dėlioja savaip. Kol kas laukiame, nes darbai dar nebaigti. Po to, kai bus užbaigti statybos darbai, pasirūpinsime garso ir šviesų aparatūros įrengimu.

Taip pat Kultūros centre dar trūksta užuolaidų ir kėdžių žiūrovų salėje“, – pagrindinius darbus, kuriuos dar būtina padaryti, vardija V. Valionienė.

Startas – daug žadantis

Kultūros centro bendruomenė su nekantrumu laukia renovacijos pabaigos ir pažada, jog naujas startas bus tikrai daug žadantis.

„Visų pirma stengsimės atgaivinti visus Truskavoje gražia tradicija tapusius renginius: kasmet organizuotą ansamblių šventę-festivalį „Dainoje randu draugus“, Motinos ir Tarptautinės šokių dienos proga rengiamą festivalį „Prie Vermenos“, miestelio šventę, gražia tradicija tapusią vidurvasario šventę bei mėgėjų teatrų pasirodymų renginį „Mincelin suėjus“.

Kadangi dabar būsim kiek modernesni ir labiau civilizuoti, galėsime priimti didesnius ir profesionalių kolektyvų atlikėjus, rengti daugiau kūrybinių darbų parodų bei kitokių susitikimų savo ištikimiems žiūrovams“, – įsitikinusi įstaigos vadovė.

Ateities planai

Pirmasis žingsnis gražesnio, kokybiškesnio kultūrinio gyvenimo Truskavoje link pagaliau žengtas, tačiau tai dar tikrai nereiškia, jog sėkmingas startas tuo ir baigsis. Užmanymų yra dar daugiau.

Kultūros centrui taip pat reikalingas kiemo ir aplinkos sutvarkymas.

Apie projektą

Projektas „Kėdainių rajono Truskavos kultūros centro kapitalinis remontas, pritaikant jį kaimo bendruomenės poreikiams“ įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 programos priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ yra finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Lietuvos valstybės ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžetų lėšų.

Kėdainių rajono savivaldybės duomenimis, renovacijai skirtos paramos suma yra per 196 tūkst. eurų, Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšos – per 314 tūkst. eurų.

Renovacijos darbus atliko UAB ,,Vyteda“. Rangos darbų vertė siekė 476 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video