Petrinės Truskavoje: žemės ūkio bendrovėms – 30

Kėdainių ir Panevėžio sandūroje esančiame Truskavos krašte šimtus metų gilios Šv. Petro ir Povilo atlaidų tradicijos bei kasmet išskirtinė Petrinių šventė./Dimitrijaus Kuprijanovo ir Ievos Šipelienės nuotr.
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Kėdainių ir Panevėžio sandūroje esančiame Truskavos krašte šimtus metų gilios Šv. Petro ir Povilo atlaidų tradicijos bei kasmet išskirtinė Petrinių šventė. Šiemet ši šventė buvo skirta motinai Žemei, mat šįmet Truskavos žemės ūkio bendrovė bei žemės ūkio bendrovė „Vermena“ minėjo savo veiklos trisdešimtmetį. O kaip geram minėjime, čia netrūko nei vaišių, nei dainų ir šokių.
Garbingas svečias
Šiemet Petrinių šventėje, kuri miestelyje švenčiama daugiau nei tris dešimtmečius, dalyvauti negalėjau, tačiau apie šventę man mielai papasakojo bendruomenės vadovė Ieva Šipelienė. Sekmadienį turėjau garbės dalyvauti šv. Mišiose, kurias aukojo svečias – kunigas Mozė Mitkevičius.
Čia pat, didingoje bažnyčioje, buvo galima sutikti ir Truskavos Šventosios Dvasios parapijos vadovą visų gerbiamą ir mylimą kunigą Alfredą Puško, kuris visų Mišių metu išklausė tikinčiųjų nuodėmes.
Truskaviečiai po Mišių Truskavos Šventosios Dvasios bažnyčioje, kaip visuomet, liko pakylėti. Ši vieta tarsi traukia sugrįžti, čia gera ir malonu kiekvienam kraštiečiui ar su šiuo kraštu bent kiek susijusiam.
Aut. past.

Prasmingi žodžiai
„Dėkoju jums už ištikimybę šitai vietai, už jūsų laiką maldai. Šiandien meldžiamės už jūsų aukas, už visą miestelį. Tam reikia daug atsakomybės ir ištikimybės.
Šiandien meldžiamės už išėjusius žmones. Meldžiamės už Petrą ir Povilą.
Šiandien yra atlaidų diena, todėl ši diena yra puiki padėkoti vieni kitiems, padėkoti, kad einame tikėjimo keliu.
Meldžiamės už žemės ūkio bendroves, už jų vadovus ir darbuotojus.
Dirbantis žmogus visada bus laimingas žmogus, nepaisant jo vargo.
Linkiu derlingų metų visomis prasmėmis ateityje, linkiu visiems gyventi ir sugyventi, padėti vieni kitiems“, – linkėjo kunigas M. Mitkevičius.
Liko pakylėti
Truskava labai tikintis, krikščioniškas kraštas. Truskaviečiai po Mišių Truskavos Šventosios Dvasios bažnyčioje, kaip visuomet, liko pakylėti.
Ši vieta tarsi traukia sugrįžti, čia gera ir malonu kiekvienam kraštiečiui ar su šiuo kraštu bent kiek susijusiam.
Čia buvo galima sutikti ir vietos seniūną Vytautą Zakaryzą, ir darbdavių atstovus – Virmantą Ivanauską bei Albertą Šilkaitį, ir kitus žinomus kraštiečius.

Perteikė nuotaiką
Kaip ir minėjau, Petrinių šventėje nedalyvavau. Ir labai daug praradau. I. Šipelienė pasakojo, kad viskas buvo labai šaunu puikių organizatorių ir rėmėjų dėka.
Tiesa, prisidėjo ir paprasti žmonės – kas sriubą virė, kas suolus ir stalus krovė ir nešė. Draugiškas miestelis ta Truskava.
Šventė prasidėjo traktorių paradu, kuriame išsirikiavo nuo seniausio traktoriaus iki naujausios technikos. Šis paradas nepaliko abejingų.
Vakarą tęsė Truskavos meno mėgėjų kolektyvai. Kol vieni šoko, kiti dainavo, treti gardžiavosi vaišėmis – ant laužo virtu plovu bei sriuba.
Vaišėmis rūpinosi tikri kulinarai – Saulius Šipelis, Giedrius Šimanskis ir Paulius Liužinas.
Vakaro vinis – dainininkai Marius Jampolskis ir Paulius Sinkevičius, grupė „Baltos varnos“ bei pirmąkart Truskavoje – lazerių šou bei naktišokiai aplink laužą.
Šventė prasidėjo traktorių paradu, kuriame išsirikiavo nuo seniausio traktoriaus iki naujausios technikos. Paradas abejingų nepaliko. Kol vieni šoko, kiti dainavo, treti gardžiavosi vaišėmis – ant laužo virtu plovu rūpinosi tikri kulinarai – Saulius Šipelis ir Giedrius Šimanskis. Gardžiąją Truskavos krašto sriubą virė kulinaras Paulius Liužinas.
Yra ko pasimokyti
Truskavai išties gali pavydėti ne vienas miestelis ar net visa seniūnija.
Darnaus seniūnijos, žemės ūkio bendrovių, bendruomenių, bažnyčios, kultūros atstovų ir vietos gyventojų darbo dėka čia rengiamos nuostabios šventės, nuolat tvarkomos ir puoselėjamos viešosios vietos.
Tvarka, gėriu ir ramybe dvelkia tolimoji Truskava. Čia gera sugrįžti kasmet.