Tradicinis koncertas į senjorų širdis pakvietė Kalėdas (FOTOGALERIJA)

 Tradicinis koncertas į senjorų širdis pakvietė Kalėdas (FOTOGALERIJA)

Keli šimtai Kėdainių krašto senjorų artėjant didžiosioms žiemos šventėms susibūrė į jau tradicija tapusį labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ dovanojamą šventinį vakarą./Irinos Eid nuotr.

„Vertingiausia dovana artimajam – nuoširdžiai skiriamas mūsų laikas ir atidus dėmesys“, – priminė Kėdainių dekanas, Šv. Juozapo parapijos klebonas kunigas Žydrūnas Paulauskas, sveikindamas šimtus krašto senjorų, susibūrusių į tradicinį labdaros bei paramos fondo „Viltis–Vikonda“ dovanojamą koncertą „Šventųjų Kalėdų belaukiant“. Ir išties – širdies dovanų čia netrūko: svarbiausi vakaro svečiai – senjorai, džiaugėsi sielas šildančia bendryste, dangiškos muzikos skambesiu, pakursčiusiu vidinės šviesos, ramybės bei vilties žiburį, ir darsyk įsitikino – jų buvimas mūsų bendruomenei nepaprastai svarbus.

Sveikinimai ir žvaigždžių koncertas

Beveik 400 krašto senjorų, šventiškai pasipuošusių ir pakiliai nusiteikusių, mėgavosi kiekviena būtent jiems skirto, iki mažiausių detalių rūpestingai apgalvoto jaukaus vakaro akimirka.

Pramogų centre „Vikonda“ vykusio renginio metu susirinkusiuosius sveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, UAB „Vikonda grupė“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis, labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė, sakralių įkvėpimų advento laiku sielai suteikė dvasininko Žydrūno Paulausko žodžiai.

Vėliau senjorų laukė išskirtinė koncertinė programa. Savo kūrinius publikai skyrė jaunieji Kėdainių muzikos mokyklos atlikėjai bei jų mokytojai, į ypatingą melodijų kelionę drauge pakvietė charizmatiškasis operos solistas Rafailas Karpis ir balsingoji Vaida Genytė.

Įsimintinų įspūdžių kupinas vakaras atvėrė širdis tikrajam Kalėdų stebuklo laukimui.

Tradicijai linki gyvuoti

Kėdainių rajono savivaldybės meras V. Tamulis pabrėžė, jog šis prieššventinis susibūrimas krašto senjorams labai reikalingas.

„Mūsų senjorai išties nenuilstantys. Matau, koks gausus būrys jų čia susirinko, o kai kurie atskubėjo net pasiramsčiuodami lazdelėmis.

Labai džiugu, kad artėjant gražiausioms žiemos šventėms labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ jau kelerius metus suteikia galimybę senjorams susiburti, pabendrauti, pasidalinti praėjusių metų rūpesčiais, o galiausiai – ir pasveikinti vieniems kitus. Tai puiki iniciatyva. Manau, kad ji gyvuos ilgai, nes akivaizdu – senjorams to reikia, – žvelgdamas į besišypsančius ir su džiugiu jauduliu renginio pradžios laukiančius publikos veidus sakė rajono meras V. Tamulis bei „Rinkos aikštei“ atskleidė savo šventinius planus. – Dabar galvoje vien darbiniai rūpesčiai ir mintys, kaip sukurti kuo gražesnes Kalėdas visiems kėdainiečiams. O aš pats prie Kūčių stalo greičiausiai, kaip ir kasmet, sėsiu savo mamos namuose Labūnavoje. Labai džiaugiuosi, kad ją dar turiu.“

Dovanos, kurių išties reikia

Dažnas šiuolaikinis žmogus Kalėdų laukia susitelkęs į gausybę pirkinių, blizgučių ir iš visų jėgų siekdamas materialybės tobulumo. Kėdainių dekanas, Šv. Juozapo parapijos klebonas kunigas Ž. Paulauskas pakvietė prisiminti jokios vertės kupiūra neįkainojamas, tačiau žmogiškąją būtį tikrosios šviesos bei Dievo palaimos pripildančias dovanas.

„Dovanų reikia, tačiau jei mes koncentruojamės tik į tokias dovanas, kurias galima nupirkti, tai dažniausiai priperkam, ko išties visai nereikia. Pagalvokime, ko trūksta, ko nenupirksi, bet ką galime duoti savo širdimi. Tai dėmesys, mūsų laikas kitam žmogui, nuoširdumas. Ko trūksta pačiam, to duokime ir kitiems, – patarė dvasininkas. – Ši iniciatyva pakviesti senjorus į šventinį vakarą man labai patinka. Senjorai kartais būna tie, kurie išgyvena vienišumą, todėl jiems tokie susibūrimai itin džiugūs. Puiku, kad senjorams skiriamas dėmesys.

Šventajame Rašte pasakyta, jog amžius ir išmintis yra Dievo dovana. Taigi į šį renginį susirinko Dievo apdovanoti žmonės: apdovanoti amžiumi, su kuriuo ateina ir išmintis. Išmintis būti dėkingiems, išmintis vienas kitam parodyti dėmesį. O mes esame šių išmintingųjų žmonių mokiniai. Linkiu, kad šis susibūrimas būtų pilnas dalinimosi savo gyvenimo patirtimi.“

Beveik 400 krašto senjorų, šventiškai pasipuošusių ir pakiliai nusiteikusių, mėgavosi kiekviena būtent jiems skirto, iki mažiausių detalių rūpestingai apgalvoto jaukaus vakaro akimirka.

Aut. past.

Atsakingi ne tik versle

Šventinį vakarą sveikinimo žodžius senjorams skyrė ir UAB „Vikonda grupė“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis, pabrėžęs, kad jo atstovaujamas verslas šeimyniškumo bei atsakingumo vertybes puoselėja ne tik įmonių grupės viduje, bet ir rūpindamasis krašto bendruomenės poreikiais.

„Šiuos metus „Vikonda grupė“ savo įmonėse dedikavo atsakingumui. Mums atsakingumas visų pirma yra duoto žodžio laikymasis, sau iškeltų lūkesčių išpildymas, aukštų standartų siekis.

Štai kiek pastangų bei laiko labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė skyrė, kad šis vakaras senjorams būtų įsimintinas ir kitąmet taip pat nekantriai jų laukiamas.

Senjorus sveikino UAB „Vikonda grupė“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis./Irinos Eid nuotr.

„Vikonda grupė“ jau kelerius metus atsisakė tradicijos verslo partneriams teikti kalėdines dovanas. Šiuos pinigus skiriame maisto lauknešėliams, kurie pasieks vienišus, nepasiturinčius krašto senolius. Mums svarbu, kad jų namuose šventinis stalas būtų turtingesnis, sotesnis, o Kalėdos šviesesnės, – kalbėjo M. Snarskis. – Senjorai – labai svarbi mūsų visuomenės dalis, kuria turime rūpintis, branginti ir gerbti už tai, ką savo laiku jie sukūrė mums.

Nors labai myliu turtingą lietuvių kalbą ir išvykęs į užsienį ja išties didžiuojuosi, tačiau lietuviški žodžiai „senti, senatvė“ turi niūroką konotaciją. Man labiau patinka anglų kalbos atitikmuo „to grow old“ – „bręsti, augti, tobulėti“. Šis vertimas parodo mūsų senjorų stiprybes. Džiaugiuosi šiandien būdamas šios Kėdainių šviesuomenės apsuptyje.“

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis pabrėžė, jog šis prieššventinis susibūrimas mūsų krašto senjorams labai reikalingas./Irinos Eid nuotr.

Laukia ir organizatoriai

Labdaros bei paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė V. Ragauskienė atskleidė, jog kasmet įsiliedama į malonių šventinio renginio organizavimo rūpesčių sūkurį, ji išgyvena gilų prasmės bei padėkos jausmą.

„Labai norime, jog Kėdainių krašto senjorai jaustųsi mylimi ir gerbiami. Išties gera matyti, kiek daug jų kasmet susirenka į šį renginį, – neslėpdama jaudulio kalbėjo V. Ragauskienė. – Šio šilto susitikimo labai laukiu ir aš. Džiaugiuosi, kad turime galimybę visi drauge susėsti prie baltutėle staltiese padengto stalo ir pasidalyti Kalėdų laukimo stebuklu.“

Kėdainių dekanas, Šv. Juozapo parapijos klebonas kunigas Ž. Paulauskas pakvietė prisiminti jokios vertės kupiūra neįkainojamas, tačiau žmogiškąją būtį tikrosios šviesos bei Dievo palaimos pripildančias dovanas.

Aut. past.

Tikrosios šventės – čia

Kraštietė Regina Dumaitienė labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ rengiamo vakaro viešnia tapo jau ketvirtą kartą.

„Šie renginiai man labai patinka. Koncertai visada būna nuostabūs. Buvo gera ir smagu. Ši šventė – didelė dovana senjorams. Malonu sulaukti tokio dėmesio, – įspūdžiais dalijosi vis dar besidarbuojanti senjorė. – Dirbu socialinės globos namuose slaugytojo padėjėja. Darbas nelengvas – rūpinamės psichikos negalią turinčiais žmonėmis. Taigi tokie koncertai leidžia bent trumpam atitrūkti ir atsikvėpti, pamiršti rūpesčius tiek darbe, tiek namuose – būnant čia šventė aplanko ir širdį, ir sielą.“

Regina sako, kad pramogų centre „Vikonda“ praleistas vakaras greičiausiai ir tapo tikrosiomis jos šių metų šventėmis, nes ir Kūčių, ir Kalėdų dieną jai teks globa bei dėmesiu apgaubti ne artimuosius, o socialinės globos namų gyventojus.

Labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė atskleidė, jog organizuoti senjorams skirtą renginį jai itin džiugu./Irinos Eid nuotr.

Reta galimybė

Akademiškė Aldona Riaubienė senjorams skirto šventinio koncerto klausėsi ir prieš dvejus metus. Kraštietė tikino šiemet buvusi taip pat maloniai nustebinta, kaip ir pirmąjį kartą.

„Šiltas, mielas vakaras. Susitikome ilgai nematytų pažįstamų, sėdėjome prie bendro stalo ir kartu mėgavomės puikiu renginiu. Paskui visą kelią iki namų dalijomės įspūdžiais.

Mes, senjorai, ne visada turime galimybių apsilankyti mokamuose koncertuose ar kituose kultūriniuose renginiuose. Senjorai skaičiuoja ir pagalvoja, ar gali sau leisti. O čia mums suteikiama proga nemokamai pamatyti ir išgirsti tokius žinomus atlikėjus kaip V. Genytė ir R. Karpis. Labai malonu.

Esame dėkingi labdaros ir paramos fondui „Viltis–Vikonda“. Linkime organizatoriams energijos bei galimybių mus toliau džiuginti tokiais renginiais“, – kalbėjo daug metų Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Žemdirbystės institute buhaltere dirbusi Aldona.

Kėdainių dekanas, Šv. Juozapo parapijos klebonas kunigas Žydrūnas Paulauskas pakvietė atsigręžti į žmogiškąją būtį tikrosios šviesos bei Dievo palaimos pripildančias dovanas – nuoširdų dėmesį vieni kitiems./Irinos Eid nuotr.

Dama su pirštinaitėmis

Praleisti pro akis ir nepastebėti šventėje dalyvavusios ryškios krašto senjorės Elviros Maziliauskienės – tiesiog neįmanoma. Garbaus amžiaus dama žvilgsnį traukia ne tik gyvenimo džiaugsmą spinduliuojančiu veidu, aristokratiškai kukliu būdu, bet ir mados žurnalų puslapių vertais apdarais, kuriuos ši ponia kuria savo rankomis. Tiesa, vieną kitą lašelį įkvėpimo Elvira atskleidžia pasisemianti ir iš garsiojo dizainerio Juozo Statkevičiaus bei neaprėpiamų interneto lobynų. O labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ senjorams rengiamas muzikinis vakaras –proga, kai tikrai damai pasipuošti būtina.

„Šioje šventėje dalyvavau jau keletą kartų. Nors mano amžius garbingas – einu 83-iuosius metus, bet tikiuosi čia dar atvykti.

Man labai patinka klasikinė muzika, o besiklausant Rafailo Karpio balso ir jo atliekamų kūrinių, man net šiurpas kūnu eina – štai taip giliai sielą paliečia šios melodijos. Net pati stebiuosi, – šypsosi pavydėtina energija stebinanti senjorė ir sutinka atskleisti, kaipgi gimsta subtiliu stiliaus pajautimu aplinkinius žavintis jos garderobas. – Drabužius pasisiuvu pati. Kaip dabar madinga sakyti, mano rūbai tvarūs, nes aš juos persiuvu iš seniai turimų, tik pabodusių ir nebešiuolaikiškų.

Pasipuošusi savo kurtais drabužiais, dažnai sulaukiu dėmesio. O kai pasakau žmonėms, kad esu zootechnikė ir visą gyvenimą dirbau Josvainių kolūkyje, kur su 50-ties žmonių komanda rūpinomės dviem tūkstančiais galvijų, jie negali patikėti.

Esu tokia savamokslė drabužių menininkė – lopau iš seno ir darau naują, – nusijuokia Elvira ir koketiškai mosteli ranka, kurią puošia perregimo juodo audinio pirštinaitė. – Menas ir kultūra – svarbi mano gyvenimo dalis. Dažnai lankausi įvairiuose renginiuose. Esu ir Trečiojo amžiaus universiteto studentė. Su mokslo bičiuliais netrukus važiuosime į miuziklą. O dar neseniai gimė proanūkė. Nekantrauju ją aplankyti. Tad gyvenimo dienos – spalvingos, kupinos įvykių ir veiklų.“

Įsimintinų įspūdžių kupinas vakaras atvėrė širdis tikrajam Kalėdų stebuklo laukimui.

Aut. past.

Širdy liko sveikinimo žodžiai

Vainotiškiuose gyvenanti Irena Špokaitė tradicinio koncerto „Šventųjų Kalėdų belaukiant“ klausėsi pirmą kartą.

„Įspūdžiai šaunūs. Likau pakylėta. Grįžtant namo galvoje vis skambėjo koncerto dainos. Dar esu euforijoje. Tikiu, jog ši nuotaika lydės iki pat švenčių, – šypsojosi ilgus gyvenimo metus kilniai slaugytojos profesijai pašventusi, o dabar jau tiesiog gyvenimu besidžiaugianti senjorė Irena. – Šis renginys – graži iniciatyva. Sielą pradžiugino ne tik klasikinė muzika. Širdy liko ir mus sveikinusių garbingų svečių žodžiai, o ypač „Vikonda grupės“ generalinio direktoriaus M. Snarskio. Pajutau didelę ir nuoširdžią pagarbą mums – senjorams.“

Kasmet prieš Kalėdas labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ krašto senjorams dovanojamą šventinį vakarą globoja UAB „Vikonda grupės“ valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė.

13 Komentarai

 • Taip taip, kai kas į koncertą kvietimą gauna ketvirtą kartą, o kai kas kasmet tik fotogalerijoj gali pamatyt “nusipelniusius“. Kur galima registruotis į eilę? Arba sužinoti kokių nuopelnų reikia?

 • Bynas jautesi, kaip zuvis vandeny, tarp savo rinkeju pagrindiniu

 • O vis tik kaip gaila kai apie tuos renginius sužinai tik jiems praėjus, o gal mes ne tos kastos, o gal dar per jauni ar jau persenę. Vienu žodžiu mes ne tie… nors kai dirbom tai buvom visur tinkami ir visiems reikalingi, o dabar ačiū Dievui, kad dar nors saviems reikalingi. Tad sėkmės į naujas bendravimo formas.

 • Palaikykime kandidatą į Seimo narius Almantą Gurklį. Jis vertas mūsų balso!!!

  • Gurklio likimas bus toks pat kaip ir demidaviciaus buvo snipštas. Niekas čia jo nepažįsta ir niekam jis čia nereikalingas, o be to jei ne kacevicius tuomet administracijos direktorius ir bendrapartietis, to gurklio Kėdainių butuose nebūtų.

   • Demidinis tai apsijuokė baisiausiai. Į tiesioginius debatus net nenuėjo. Paskutinę vietą paėmė. Pralošė visiems kam galėjo pralošt. Prakalbėt bijo, neišmano nieko. Baisu. Is kur Nijolė tokius traukia?

 • Bėda, kad žmonės ne tik laikraščių, bet ir internetinių portalų nebeskaito. Visi žiūri socialinę žiniasklaidą, feisbukus, youtube, tiktokus, instragramus. Blogerių ir tinklaraštininkų laikai atėjo. Spaudai šakės

 • Kvietimai buvo dalinami per seniūnijas ir visuomenines organizacias. Ačiū už kvietimą.

  • Aldona ar tiesa, kad perbėgai pas Tamulį su Alma ir palikai demokratus?

 • Nori į 400-tuką?Stok į Darbą Parciją.

 • Nusiramikite pistpolitikieriai nors prieš kalėdas. Šlykštu.

 • O kodėl Mūsų krašto fb parašyta, kad tai ataskaitinis susirinkimas buvo? Diedukai suvešti, kad daugiau atrodytų ar kaip čia???

 • Nebegerk pigaus alaus su vaistais ir prisistatyk, kas kur parasyta, nebegerk ataskaitini(e) jau vol lozungai galvoj

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video