Teršiantiems rajono kelius – perspėjimai

 Teršiantiems rajono kelius – perspėjimai

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir rajono policijos komisariato pareigūnai surengė prevencinę priemonę, kurios metu buvo tikrinama iš laukų į kelius išvažiavusi sunkioji technika./ Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir rajono policijos komisariato pareigūnai surengė prevencinę priemonę, kurios metu išskirtinis dėmesys buvo skiriamas traktoriams, sunkvežimiams ir kitai žemės ūkio ar statybos technikai. Šįsyk apsiribota tik įspėjimais, bet neatmetama, kad tokių priemonių bus ir daugiau, o netvarkingiems vairuotojams gali būti skiriamos baudos.

Sulaukia pranešimų

Kėdainių rajone neretai tenka pastebėti purvinais ratais į kelią išriedėjusias sunkiasvores transporto priemones.

Tenka pamatyti, kaip į viešo naudojimo asfaltuotus kelius išvažiavusi žemės ūkio technika paskui save palieka smėlio, molio ir žemių šleifus, kurie ne tik užteršia važiuojamąją kelio dalį, bet ir kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.

Dėl užterštos kelio dangos blogėja eismo sąlygos ir kyla didesnė eismo įvykių tikimybė.

Rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius sulaukė ir gyventojų skambučių, kurie informavo apie kelio dangos teršimo atvejus.

Danutė Mykolaitienė: „Norisi atsakingo požiūrio, kad tokiais atvejais kelią užteršusieji ji sutvarkytų
neraginami.“ /Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Vykdė priemonę

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir rajono policijos komisariato pareigūnai surengė prevencinę priemonę, kurios metu buvo tikrinama iš laukų į kelius išvažiavusi sunkioji technika.

„Esame gavę keletą žodinių skundų, tačiau ir savo iniciatyva pastebėję pažeidimus, perspėjame pažeidėjus.

Paskutinis atvejis – praėjusią savaitę Šlapaberžėje, kai to paties kaimo gyventojas pranešė apie vieno ūkininko išpurvintą kelio dangą. 

Pavyko labai greitai išspęsti problemą. Netinkamai pasielgęs asmuo per porą valandų pašalino nuo kelio dangos purvus. Šiuo atveju apsiribojome įspėjimu. 

Norisi atsakingo požiūrio, kad tokiais atvejais kelią užteršusieji jį sutvarkytų neraginami“, – pažymėjo Danutė Mykolaitienė, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja.

Šįsyk apsiribota tik įspėjimais, bet neatmetama, kad tokių priemonių bus ir daugiau, o netvarkingiems vairuotojams gali būti skiriamos baudos.

Aut. past.

Tikisi supratimo

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai primena: jei vairuotojui nepavyko apsaugoti kelio dangos ir ji buvo užteršta, vairuotojas privalo pasirūpinti, kad kliūtys nuo kelio būtų pašalintos: nukastos ar nušluotos.

Pagal LR Administracinių nusižengimų kodeksą dėl eismo saugumo reikalavimų automobilių keliuose pažeidimo numatoma bauda nuo 300 iki 500 eurų.

Pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją, o savivaldybės specialistai tikisi vairuotojų geranoriškumo.

„Viliamės, kad žemės ūkio darbus sunkiasvorėmis transporto priemonėmis dirbantys ūkininkai ir kiti vairuotojai geranoriškai supras šios problemos svarbą ir, rūpindamiesi savo bei kitų eismo dalyvių gerove, nekels pavojaus“, – apibendrino D. Mykolaitienė.

2 Komentarai

  • Baudų tokiems reik,ne įspėjimų.

  • Baudu reikia ipac tiem kur kryziu pristate

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video