Tarybos posėdyje – mero nuoskaudų upės

 Tarybos posėdyje – mero nuoskaudų upės

23-iasis rajono Tarybos posėdis neapsiėjo be karštų diskusijų. Pirmiausia it musę kandę liko daugiabučių namų bendrijų pirmininkai, kuriems rūpimas vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių klausimas buvo išbrauktas iš darbotvarkės, vėliau Tarybos nariai diskutavo visiems kraštiečiams rūpimu kelių kokybės klausimu. Tiesa, šio klausimo nagrinėjimas privertė susikibti du politikus.

Sukritikavo formalų požiūrį

Paskutiniu metu valdantiesiems kritikos negailintis Tarybos narys Viktoras Muntianas ir šį kartą sukritikavo itin formalius valdžios sprendimus – jis atkreipė dėmesį į tai, kad Josvainiuose, Šingalių kaime esančios Lauko gatvės rekonstrukcijai neskirta pinigų, nors prašymas ir buvo pateiktas. Valdantieji tuo tarpu teigia, kad prašymas buvo pateiktas per vėlai.

„Galima į viską žvelgti formaliai, ir formaliai būti teisiam. Per daugelį metų pirmoji „plyno lauko“ investicija būtent buvo Josvainių seniūnijoje, 3,2 ha plote pastatyti naujausi šiltnamiai, produkcijos bus labai daug, važiuos sunkvežimiai, važiuos ko gero ne tik lietuviai, bet ir iš kitų šalių žmonės – kaip mes čia atrodysim? Manau, mes eilinį kartą nuskambėsime vien dėl to, kad kažkas labai formaliai pasižiūrėjo į sau priskirtas funkcijas. Mano supratimu, mes turėtume šiandieną numatyti lėšas, padaryti reikalingą investiciją iš savo pusės, kad verslininkų investuoti 5 mln. eurų visgi pasiteisintų“, – kalbėjo V. Muntianas.

13 metų senumo skauduliai

Atsakydamas į Tarybos nario kritiką rajono meras Saulius Grinkevičius atkreipė dėmesį, kad Lauko gatvės rekonstrukcija – ne pirmas atvejis, kuomet į verslui reikalingas investicijas valdžia žvelgianti formaliai. Tarybos posėdžių metu apskritai mėgstantis papostringauti apie savo valdomos įmonės „Daumantai LT“ vargus ir rūpesčius, rado progą išlieti senas nuoskaudas.

„Klausau aš kartais, klausau ir pradedu kažko nesuprasti. Aš labai gerai pamenu, kai, greičiausiai 2004 metais, dabartiniai „Daumantai LT“ turėjo galimybę gauti 3,5 milijono litų europinių pinigų papildomai cecho statybai. Tai nekainuotų nieko nei rajonui, nei žmonėms, tik būtų atsiradusios naujos darbo vietos, būtų išplėsta gamyba. Taryba, sėkmingai vadovaujama Viktoro Muntiano, pasakė: „Nederinsim mes detalaus plano“. Ir dėl to šita įmonė negavo tų investicijų ir neįvyko tai, kas turėjo įvykti“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Be abejo, kaip jau darosi įprasta valdantiesiems, neapsieita ir be jautraus moralizavimo.

„Būkime sąžiningi prieš save, būkime nuoseklūs. Nereikia kalbėti to, ko nereikia. Klaidų turbūt darome visi, bet turime jas pripažinti, o nebandyti po kiek laiko visko išversti į kitą pusę. Taigi būkime sąžiningi patys prieš save“, – kalbėjo rajono meras.

V. Muntianas, tiesa, turėjo paaiškinimą, kodėl anuomet buvo priimtas būtent toks sprendimas, tačiau panašu, kad senų nuoskaudų ištrinti nepavyko.

„Noriu patikslinti visiems Tarybos nariams – iš tikrųjų tas klausimas buvo, tačiau plėstis buvo norima istorinio parko teritorijoje. Dėl to buvo pasiūlyta investicijas daryti pramonės parko teritorijoje. Tai gal reikėtų baigti visą šitą cirką“, – kalbėjo V. Muntianas.

Tačiau tuo konfliktas nesibaigė – rajono meras teigė, kad kažkada, kai nebebus rajono Tarybos narys, pakvies visus ir parodys, kokioje vietoje buvo norima plėstis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video