Tarptautinė projektinė veikla išlaisvina bendravimą ir atveria sienas

 Tarptautinė projektinė veikla išlaisvina bendravimą ir atveria sienas

Spalio pradžioje (8–12 dienomis) Kalbų mokykloje vyko tarptautinio „Nordplus“ programos moksleivių projekto pirmasis susitikimas, kuriame dalyvavo moksleiviai iš keturių šalių: Lietuvos, Latvijos, Švedijos ir Danijos.

Priėmėme svečius į savo namus, rūpinomės jais kaip savo šeimos nariais. Aišku, kartu turėjome atlikti ir daug veiklų, kurias suplanuoti ir gerai parengti prireikė nemažai laiko. Bet su kuratore Ieva Brazauskaite-Zubavičiene savo darbą atlikome gerai.

Apie projekte įgytą patirtį kalba viena iš susitikimo organizatorių ir dalyvių Radvilė:

„Pirmasis mokinių mainų „Nordplus“ projekto etapas Lietuvoje, mano manymu, praėjo puikiai. Kalbų mokyklos mokiniai puikiai susitvarkė su veiklų organizavimu ir, padedami mokytojos Ievos, surengė tikrai įdomią savaitę mokiniams iš Latvijos, Švedijos ir Danijos. Projekto tema, mano nuomone, buvo viena iš sunkesnių, teko padirbėti, kad pavyktų suorganizuoti veiklas, atitinkančias temą, ir suprantamai jas pateikti partneriams. Tačiau mainų projektų uždaviniai ir yra lavinti mokinių kompetencijas, susitvarkyti su įvairiais iššūkiais, bendrauti, mokytis aktualiomis bei įdomiomis temomis bei gilinti anglų kalbos žinias ir bendravimo įgūdžius. Aš manau, jog visiems projekto dalyviams tai puikiai pavyko. Užsieniečiai iš Lietuvos išvyko su šypsenomis, pilnomis kuprinėmis lauktuvių bei su tikrai gerais prisiminimais”.

Pirmojo projekto partnerių susitikimo tema buvo „Socialiai atsakingas verslas. Koks jis turėtų būti?“. Planuodami veiklas daug dėmesio skyrėme socialiai atsakingam verslui Lietuvoje, todėl susitikę aplankėme Nociūnių „Muilinyčią“, Kėdainių įmonę „AB Lifosa“, AB „Kauno energija“.

[#gallery=1604#]

Kalbų mokykloje taip pat turėjome įdomių veiklų. Pavyzdžiui, turėjome sukurti prekę ir ją pristatyti, bet tai buvo ne taip lengva. Komisijai, kurią sudarė mūsų mokytojai, reikėjo įrodyti, kad mums rūpi socialiai atsakingas verslas. Supažindinome savo svečius ir su Kėdainių miestu. Organizavome orientacines varžybas. Tai padėjo ne tik sužinoti, kur yra vienas ar kitas objektas Kėdainiuose, bet sustiprino mūsų ryšį, nes turėjome įvykdyti nemažai užduočių, kurios stiprina komandinį darbą.

„Manau, kad tokie projektai suteikia puikią galimybę bendrauti „gyvąją” anglų kalba, plėtoja mūsų komunikacinius įgūdžius, ugdo toleranciją. Man pačiai be galo gera matyti tiek daug laimingų žmonių, mokinių. Jūsų šypsenos ir laimingi veidai suteikia motyvacijos metams į priekį,” – džiaugiasi savo mokiniais mokytoja Ieva.

Projekte įgyta patirtimi džiaugiasi ir mokinys Jonas: „Projektas su Kalbų mokykla buvo nuostabi ir vertinga patirtis. Atvykę latviai, danai ir švedai buvo bendraujantys ir drąsūs. Labai laukiu kelionių į kitas šalis su savo draugais iš Kalbų mokyklos.”

Gaila, ši labai įdomi savaitė baigėsi, bet mes su dideliu nekantrumu laukiame kito susitikimo su naujaisiais savo draugais.

 

Parengė Urtė Pupkevičiūtė

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video