Sukniubusiai moteriai medikai padėti buvo bejėgiai

 Sukniubusiai moteriai medikai padėti buvo bejėgiai

Medikai desperatiškai bandė moterį atgaivinti – darė jai širdies masažą, tačiau milžiniškos jų pastangos buvo bevaisės. Moters gyvybė užgeso./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Gegužės 27-osios popietę Kėdainiuose aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – greitosios medicinos pagalbos medikai skubėjo padėti sunegalavusiai moteriai. Deja, didelės medikų pastangos išgelbėti moters gyvybę buvo bevaisės – jos gyvybė užgeso. Tuo metu medikai sako, kad ištikus panašiai situacijai svarbi kiekviena minutė.

Sukniubo kieme

Bendrasis pagalbos centras po 12 valandos sulaukė pranešimo, kad Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvės kieme, ties 138-uoju namu moteriai pasidarė bloga, ji parkrito, prarado sąmonę.

Į įvykio vietą nedelsiant išskubėjo Kėdainių greitosios medicinos pagalbos medikai.

Jiems atvykus moteris nekvėpavo, jos širdis buvo sustojusi. Nedelsiant buvo imtasi gaivinimo veiksmų.

Į pagalbą Kėdainių medikams atskubėjo Pelėdnagių kaime įsikūrę Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties medikai, policijos pareigūnai.

Ilgą laiką medikai moteriai darė širdies masažą, tačiau milžiniškos jų pastangos buvo bevaisės. 74 metų moters gyvybė užgeso.

Šiuo reportažu norime priminti kėdainiečiams, kaip svarbu yra mokėti atlikti pradinio gaivinimo veiksmus. Kai nutinka tokia situacija – kiekviena minutė yra svarbi, kiekviena minutė yra aukso vertės.

Aut. past.

Liudininkai – šokiruoti

Į įvykio vietą susirinko būrys vietos gyventojų. Jie pasakojo, kad nelaimėlė yra gretimo daugiabučio gyventoja.

Moteris tądien išsikvietė taksi, nes turėjo vykti į ligoninę taisyti dantų. Tik ji į taksi automobilį įlipti taip ir nespėjo, jai pasidarė bloga ir ji parkrito.

Medikus apie nelaimę informavo taksistas.

Turime mokėti gelbėti

Šiuo reportažu norime priminti kėdainiečiams, kaip svarbu yra mokėti atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.

Kai nutinka tokia situacija, kiekviena minutė yra svarbi, kiekviena minutė yra aukso vertės.

„Kiekvienas iš mūsų turime mokėti gaivinti. Žmonės turi mokėti atpažinti staigią mirtį.

Reikia žinoti, kaip elgtis pamačius tokį atvejį. Ištikus tokiai nelaimei būtina mokėti atlikti krūtinės ląstos paspaudimus.

Turime žinoti, kad jokiu būdu negalima panikuoti.

Pirmosios kelios minutės staigios mirties atveju labai svarbios. Per jas mes galime išgelbėti žmogaus gyvybę, o medikams atvykti į nelaimės vietą kartais prireikia ir dešimties, ir daugiau minučių, o žmogaus šansai išgyventi mažėja su kiekviena minute, tad kiekviena minutė yra auksinė“, – pažymėjo Kėdainiuose pradinio gaivinimo žmones mokęs jaunasis medikas, savanoriškojo projekto „Auksinės minutės“ Laurynas Kanapeckas.

Būtina padėti

Jaunasis medikas pataria, kad jei ištiko klinikinė mirtis, žmogus be sąmonės, nekvėpuoja, nėra stambiųjų kraujagyslių pulso, reikia pradėti jį gaivinti.

„Jei žmogaus nepažįstate ir neturite apsaugos burnai (specialios kaukės), galima atlikti tik krūtinės ląstos paspaudimus, kad kraujas patektų į gyvybiškai svarbius organus – kraujas dar prisotintas deguonies, todėl jo organizmui netrūks.

Paspausti reikia stiprokai, kad krūtinkaulis stuburo link pajudėtų 4–5 centimetrus. Gaivinamas žmogus būtinai turi gulėti ant kieto pagrindo, nes, kai pacientas supamas lovoje, jokio gaivinimo efekto nėra.

Gavinti reiktų tol, kol atvyks greitoji medicinos pagalba“, – sakė L. Kanapeckas.

3 Komentarai

  • O.jei nepavyks pagelbėti .Ieškos teisybės ir gali likti kaltas.(nekišk rankų,kur šuo nekiša)

  • Šeip tai Kauniečiai pirmi atvažiavo, kėdainiai tik po penkiu minučių, tai kam čia meluojat

    • Norite pasakyti, kad iš Kauno greitoji greičiau atvažiavo,negu iš Kėdainių?! Tai po kiek laiko pasirodė greitoji??? Nieko kristo, kad moteris mirė…😲😢😠

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video