Sukčiai iš Kėdainių rajono gyventojos išviliojo 280 eurų

 Sukčiai iš Kėdainių rajono gyventojos išviliojo 280 eurų

Anot policijos, svarbu nespausti žinutėse esančių nuorodų, o jei vis dėlto paspaudėte – nevesti ten jokių savo duomenų./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pastarosiomis dienomis Kėdainių miesto ir rajono gyventojai dalinasi informacija apie gaunamas įtartino pobūdžio SMS žinutes. Daugelis supranta, kad tai sukčiai, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet nedorėliams pavyksta apgauti žmones. Tuomet šie netenka mažesnės ar didesnės pinigų sumos, kurią atgauti labai sudėtinga.

Siunčia melagingas žinias apie neva gautą siuntą

Pastarosiomis dienomis kėdainiečiai į telefonus gauna SMS žinutes su nuoroda, kad atvyko siunta, tačiau jos pristatyti esą negalima, nes trūksta adreso informacijos. Prašoma paspausti nuorodą ir suvesti visą prašomą informaciją.

Daugelis supranta, kad taip veikia sukčiai, tačiau vis dar pasitaiko žmonių, kuriuos šie apgauna. Vieni apgautieji tyli, jiems nemalonu pranešti, kad buvo apgauti, o kiti – kreipiasi į policiją.

Taip nutiko ir penktadienio vakarą. 25-erių metų Krakių seniūnijos gyventoja apie 19 val. 30 min. gavo SMS žinutę su nuoroda, o jai ją atidarius ir suvedus elektroninės bankininkystės duomenis, iš jos banko sąskaitos buvo nuskaičiuota 280 eurų.

Moteris, supratusi, jog buvo apgauta, kreipėsi į policiją. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Kad tai sukčių darbas, dažnai išduoda netaisyklinga kalba, nerišlūs sakiniai, nelogiškas reikalavimas – pavyzdžiui, atsiimti siuntinį, kurio neužsakėte, ar gauti laimėjimą loterijos, kurioje nedalyvavote ir pan.

Aut. past.

Gaunamas žinutes vertinkite kritiškai

Pareigūnai bandys išsiaiškinti, kas pasisavino kėdainietės pinigus, tačiau jie įspėja kitus gyventojus, kad šie turi būti budrūs ir tokias bei panašias žinutes turi vertinti kritiškai.

Šias žinutes nusikaltėliai siunčia ne iš savo telefonų numerių, o per tarpininkus – įmones, kurios teikia SMS persiuntimo paslaugą verslams, todėl susekti nusikaltėlius nėra taip paprasta, kaip atrodo.

Policijos teigimu, sukčiai nuolat ieško naujų būdų, kaip apgauti žmones, todėl visų pavojų žinoti ir atsiminti – neįmanoma. Bet galioja universali taisyklė – gavus bet kokią įtartiną SMS žinutę, laišką, ar sulaukus keisto skambučio – neskubėti. Kad tai sukčių darbas, dažnai išduoda netaisyklinga kalba, nerišlūs sakiniai, nelogiškas reikalavimas – pavyzdžiui, atsiimti siuntinį, kurio neužsakėte, ar gauti laimėjimą loterijos, kurioje nedalyvavote ir pan.

Anot policijos, svarbu nespausti žinutėse esančių nuorodų, o jei vis dėlto paspaudėte – nevesti ten jokių savo duomenų.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video