Sugrįžtantiems paukščiams kelia inkilus

 Sugrįžtantiems paukščiams kelia inkilus

Medžiotojai jau kovo 2-ąją pasitiko grįžtančius sparnuočius. Kiekvienais metais „Ąžuoloto“ klubo medžiotojai su šeimomis savo laisvalaikio dieną skiria paukščiams./Asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainių rajone – tikras inkilų kėlimo vajus. Sugrįžtantiems paukščiams inkilus kelia miškininkai, medžiotojai ir kiti geradariai. Įvairios inkilų kėlimo akcijos ir šventės organizuojamos kiekvieną savaitę. Prie akcijų jungiasi ir socialinės globos namų gyventojai, gimnazistai, moksleiviai, įstaigų kolektyvai.

Jau pasitiko pavasarį

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius pasakojo, kad inkilų kėlimo šventes organizuoja medžiotojų būreliai savo plotuose. Pirmoji šventė įvyko dar pačioje kovo pradžioje.

„Medžiotojai jau kovo 2-ąją pasitiko grįžtančius sparnuočius. Kiekvienais metais „Ąžuoloto“ klubo medžiotojai su šeimomis savo laisvalaikio dieną skiria paukščiams. Labai graži tradicija ir puikus būdas praleisti laiką gamtoje padedant mūsų paukščiams sugrįžus rasti namus“, – pažymėjo L. Stanevičius.

Jungiasi organizacijos

Įvairios inkilų kėlimo akcijos ir šventės organizuojamos kiekvieną savaitę. Prie akcijų jungiasi ir socialinės globos namų gyventojai, gimnazistai, moksleiviai, įstaigų kolektyvai.

Įvairios inkilų kėlimo akcijos ir šventės organizuojamos kiekvieną savaitę. Prie akcijų jungiasi ir socialinės globos namų gyventojai, gimnazistai, moksleiviai, įstaigų kolektyvai./Asmeninio archyvo nuotr.

Štai Kėdainių rajono socialinės globos namams priklausantys Dotnuvos grupinio gyvenimo namų gyventojai kartu su miškininkais surengė taip pat jau gražia tradicija tampančią inkilų kėlimo šventę. Namų gyventojus į mišką lydėjo miškininkai. 

Čia iškelti inkilai – saugi vieta uoksiniams paukščiams perėti. Girininkė Eglė, specialistė Simona kasmet lydi gyventojus į mišką. Tai – gražus miškininkų ir socialinės globos namų bendrystės rezultatas.

Sugrįžtantiems paukščiams inkilus kelia miškininkai, medžiotojai ir kiti geradariai. Įvairios inkilų kėlimo akcijos ir šventės organizuojamos kiekvieną savaitę.

Aut. past.

Pakabins dar dešimtis inkilų

Kovo 16-ąją Kėdainių rajono miškuose organizuojama dar viena graži gamtos šventė. Medžiotojų klubo „Apuokas“ nariai kartu su miškininkais, kolegomis ir šeimos nariais pakabins dešimtis inkilų.

Valstybinės miškų urėdijos specialistė Vaida Venckuvienė pasakojo, kad renginyje kasmet susirinka per 50 žmonių – ne tik paties medžiotojų klubo nariai ir miškininkai, bet ir šeimos nariai su vaikais, bendruomenė.

„Iniciatyvą rodo patys medžiotojai. Tęsiame tradicijas bei medžiotojų ir miškininkų bendrystę.

Inkilus jau esame iškabinę skirtinguose miškų masyvuose – Juodgirio, Ramučių, Bajėnų, Laučynės miškuose“, – sakė V. Venckuvienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video