Sugriežtino tvarką: taršus verslas turės geriau informuoti gyventojus apie būsimą veiklą

 Sugriežtino tvarką: taršus verslas turės geriau informuoti gyventojus apie būsimą veiklą

ASOCIATYVI 15min/123rf com nuotr.

BNS inf.

Sugriežtinta tvarka, kaip visuomenė turės būti informuojama apie planuojamą aplinką teršiančio verslo veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimą, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. 

Vienas reikalavimų – nurodyti, ar atsižvelgta ir kaip į gyventojų pastabas. Nesant šios informacijos strigtų veiklos leidimų išdavimo procedūros. 

Teigiama, kad visuomenė galės geriau susipažinti su tokio vertinimo rengimo dokumentais.

Tai padės gyventojams gauti išsamesnę informaciją, kaip atsižvelgiama į jų išsakytas pastabas projekto viešo aptarimo metu, aktyviau įsitraukti į vertinimo procesą, kuriant švarią ir saugią gyvenamąją aplinką.

Dabar planuojant ar vykdant ūkinę veiklą, kuriai reikia nustatyti sanitarinės apsaugos zonas (SAZ), kai neatliekamas poveikio aplinkai vertinimas (PAV), įmonės privalo parengti planuojamos veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitą ir ją pristatyti gyventojams per viešą susirinkimą, o jų pasiūlymai ir jų svarstymas turi būti fiksuojami susirinkimo protokole. 

Iki šiol to ir užtekdavo, tačiau pagal naują tvarką tokio vertinimo ataskaitos rengėjas privalės nurodyti, kaip atsižvelgta ar neatsižvelgta į gyventojų pastabas, atsakyti į jų pastabas ir šią informaciją pateikti visuomenei. 

Be to, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) turės būti pateikti visi dokumentai, susiję su visuomenės informavimu, kitu atveju NVSC negalės tokios ataskaitos priimti. 

Seimas praėjusių metų gruodį įteisino privalomą poveikio sveikatai vertinimą. Jį teks atlikti taršiam verslui, kuris iki 2022 metų pabaigos nespėjo arba delsė įregistruoti SAZ aplink savo teritorijas. 

Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų svarstymo Seime imtasi reaguojant į situaciją dėl formuojamos SAZ aplink Vilniaus paukštyną – į ją patektų ne tik gyventojų sklypai, bet ir kelios švietimo įstaigos, kurioms būtų taikomi įvairūs statybų, remonto, sklypų perdalijimo ar komercinės veiklos apribojimai.   

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ir NVSC praėjusių metų pabaigoje Vilniaus paukštynui pasiūlė atlikti poveikio sveikatai ir aplinkai vertinimus.  

3 Komentarai

  • Tai Kėdainių miesto ir rajono gyventojai turėtų kasdien gauti įspėjimus iš Lifosos pagal vėjo kryptį.

  • Įdomu tik kur čia taip uoliai vanderinamas miestas?

  • 21 a. uz lango . Visuomenes sveikatos centras turetu isigyti spec. drona , kuris skristu virs itariamu terseju teritoriju, fiksuotu kordinates, tikslu laika ir prietaisais matuotu tarsa . Nustacius pazeidimus , israsomos baudos. Elementaru . Gana nuolaidziaut tam nuodu fabrikui

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video