Sugriežtino įmonių atsakomybę už sankcijų pažeidimus

 Sugriežtino įmonių atsakomybę už sankcijų pažeidimus

Asociatyvi BNS Gedimino Savickio nuotr.

BNS inf.

Seimas ketvirtadienį sugriežtino Lietuvos įmonių atsakomybę už tarptautinių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai pažeidimus – joms numatyta iki 50 tūkst. eurų bauda, su pažeidimais siejamų prekių ar pinigų konfiskavimas bei bauda, siekianti iki 5 proc. metinių pajamų.

Pataisos numato, kad griežtesnės bausmės galiotų ne tik už tarptautinių sankcijų, bet ir valstybės institucijų nustatytų ribojamųjų priemonių pažeidimus.

Pakeistas įstatymas įvardija konkrečias bausmes įmonėms: bauda, prilygstanti 50–100 proc. prekių, paslaugų ar pinigų, siejamų su sankcijų pažeidimu, vertės, tačiau ne mažesnė nei 10 tūkst. eurų. 

Bendrovei per metus pakartotinai pažeidus sankcijas, o prekių vertei viršijus 100 tūkst. eurų, galima skirti iki 5 proc. metinių pajamų baudą, bet ne mažesnę nei prekių vertė ir ne mažesnę kaip 20 tūkst. eurų. Jei sankcijų pažeidimo dalykas nėra prekės, paslaugos arba lėšos, būtų skiriama 10-50 tūkst. eurų bauda.

Pakeistas įstatymas įvardija konkrečias bausmes įmonėms: bauda, prilygstanti 50–100 proc. prekių, paslaugų ar pinigų, siejamų su sankcijų pažeidimu, vertės, tačiau ne mažesnė nei 10 tūkst. eurų. 

Prekės taip pat galės būti konfiskuotos.

Seimas, be to, pritarė, kad į Baudžiamąjį kodeksą taip pat būtų įtraukta atsakomybė už nustatytų ribojamųjų priemonių pažeidimus. Šis kodeksas už tarptautinių sankcijų pažeidimus dabar numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų, arba baudą nuo 200 iki 6 tūkst. eurų.

Dėl ribojamųjų priemonių, nustatytų reaguojant į Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, Seimas žada apsispręsti kitą savaitę.

Ketvirtadienį taip pat pritarta Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis griežtinama atsakomybė už sankcijų pažeidimus.

Jomis įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims numatoma nuo 600 iki 6 tūkst. eurų bauda, o už pakartotinius pažeidimus – 4–6 tūkst. eurų bauda. Kodekso papildymu taip pat įteisinta atsakomybė už pakartotinius pažeidimus asmenims, jiems grės 2–6 tūkst. eurų bauda.

Šios pataisos suteikia galimybę konfiskuoti sankcijų pažeidimams naudotas priemones, įrankius, prekes, lėšas ar kitą iš neteisėtos veiklos gautą rezultatą.

Už Tarptautinių sankcijų įstatymo pataisas balsavo 90 Seimo narių, vienas buvo prieš, aštuoni susilaikė.

10 Komentarai

 • Ar bambos neatsiriš?

 • Rusiškų,baltarusišku vagonų nebeveža,tai kokio velnio kiša pinigus į tą elektrifikacija?Per parą keli prekiniai traukiniai pravažiuoja .Europinė vėżia pradėjo,nebaigė.Nori per kelias vietas(apšikti)-gaunasi kaip visada.

 • veigu anksčiau būt apsispręsta taip baust sankcijų pažeidėjus.Už bulbašų vežtas trąšas,na tas kur anūkas kažką ten primakliavojo, būtų ataėmę patys iš savęs gelažinkelį…Aha,su visais lakamatyvais, vagonais ,iešmais i špalais.

 • Ar kada nors susimąsto seimo žmogos ką jie padarė ir toliau daro Lietuvos žmonėms, pildydami amerikoniškų piderastų ir pagrindinio „alzheimerio“ reikalavimus?
  Pagarba Vengrijai ir jos ministrų pirmininkui Viktor Orban!

 • kaip aš Tamstai nusidėjau-šiandie penktadienis,o aš pusryčiams valgiau dešrą!A veigu sankcijas ir man dribtelsi?

 • Kaip visada Rinkoje susirenka vatnykų paloti, kaip jiems blogai Lietuvoje. Nepatinka? Tai pyzdinkit atgal į savo Ruskyną. Niekas jūsų čia per prievartą nelaiko sušiktų okupantų palikuonių.

  • Absoliučiai visi rusai emigracijoje kur begyventų, jie visada varys, dergs tą šalį, kurioje gyvena, o Rusija jiems bus visada geriausia, nors jų net su pagaliu neišvarysi gyvent atgal į Rusiją.

   • Na kaip čja nepasveikint tavęs su anonimu,tarusių griežtą no pasaran ?Jeigu ne jūs,Kėdainiai būt seniai pražuvę.

  • O tu kaip pedo partijos rinkejas ateini nesamoniu pakomentuoti ir pedo partijos pagarbinti viesai.

 • Patys susikuria aibę problemų ir su jomis vėliau didvyriškai kovoja.Paskelbia sankcijas,jas pažeidinėja ir patys baudžia …save.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video