Streso ir finansų valdymas sunkmečiu bei finansiniai patarimai ateičiai

Pinigai yra daugelio iš mūsų galvose. Kai kurie žmonės apie juos galvoja nuolatos. Ir tai labai akivaizdžiai parodo, kad daugeliui žmonių pinigų trūksta. Dažniausiai tuomet, kai mūsų finansinė padėtis būna labai stabili, apie pinigus galvojame rečiau ir jiems mums nekelia didelio streso. Tačiau tais atvejais, kai pinigų mums trūksta ir mes susiduriame su finansiniais sunkumais, mintys apie pinigus mūsų tiesiog neapleidžia.
Ir labai dažnai asmeninių finansų sritis didžiulį stresą mums ima kelti sunkmečiu. Tai liudija, kad nemaža dalis žmonių nėra iš anksto pasirūpinę nenumatytiems atvejams skirtu biudžetu ir neturi pakankamai asmeninių santaupų. Tačiau vėlgi, tai nereiškia, kad nebėra jokios išeities atsitiesti ir išgyventi sunkesnius ekonominius laikus. Todėl pateikiame jums keletą patarimų, kurie turėtų sumažinti jūsų stresą, kurį jaučiate dėl savo finansų prasidėjus sunkmečiui.
Kaip suvaldyti ir sumažinti „finansinį stresą“
• Stabtelkite ir nepanikuokite. Kuomet prasideda sunkmetis, įvairiose žiniasklaidos priemonėse (televizijoje, naujienų portaluose, laikraščiuose ir kt.) bene kasdien girdime ir matome tai, kas yra neigiama. Tokiais laikotarpiais neigiamos informacijos kiekiai būna ypatingai dideli. Tačiau jei jūs nuolatos fiksuosite visą tokio pobūdžio informaciją, jums taps dar sudėtingiau atsitiesti ir judėti pirmyn. Girdėdami tik tai, kas yra neigiama, jūs sumažinsite savo motyvaciją ir dar labiau pabloginsite savo finansinę situaciją. Vietoje to, kad kasdien klausytumėte neigiamų naujienų, pasistenkite susitelkti į tai, kas vyksta aplink jus. Tai leis jums lengviau nusiraminti ir sumažinti jaučiamą stresą bei įtampą. Nors nerimas nepradings, jis bus gerokai mažesnis. Todėl stenkitės būti pasyvesni visų neigiamų naujienų atžvilgiu ir bandykite susitelkti į tai, kas yra teigiama ir pozityvu.
• Nustatykite finansinius dirgiklius ir sudarykite planą. Pabandykite įvertinti savo finansinę situaciją ir pasistenkite suprasti, kas jums kelia stresą. Sudarykite sąrašą priemonių, kurių pagalba jūs ir jūsų šeima galėtų sumažinti patiriamas išlaidas bei pagerinti savo biudžeto valdymą. Kai tai padarysite, turite suformuoti ir planą, kurį pradėtumėte sistemingai įgyvendinti, laikui bėgant reguliariai peržiūrint savo pasiekiamus rezultatus. Ir nors trumpalaikėje perspektyvoje tai gali kelti jums papildomą stresą, matydami teigiamus rezultatus jūs tapsite vis labiau motyvuoti ir suprasite, kad visą tai darote nebe priežasties. Tuo tarpu, jei jums didžiulį stresą kelia tai, kad imate nebepajėgti laiku padengti tam tikrų sąskaitų, periodinių paskolos įmokų ar kitų einamųjų mokėjimų, galite susisiekti su savo kreditoriumi ir bandyti tartis, dėl mokejimo atidėjimo. Komunalinius mokesčius surenkančios įmonės ar kitų paslaugų teikėjai, šiuo išskirtiniu metu tuojau pat ieškos optimaliausios išeities abiem pusėm. Tai padės jums sumažinti jaučiamą stresą.
• Supraskite, kaip jūs dorojatės su stresu, kuris yra susiję su pinigais. Sunkiais laikais žmonės labai dažnai savo jaučiamą stresą yra linkę bandyti sumažinti pasitelkti įvairius nesveikus sprendimus, tokius kaip rūkymas, persivalgymas, alkoholio vartojimas, lošimai ir kt. Tačiau visa tai yra tik saviapgaulė – priemonės, kurios visiškai nepadeda pagerinti savo finansinės padėties ir išbristi iš didžiulės finansinės duobės. Be to, tai gali sukelti dar daugiau finansinių problemų. Todėl jei jūs suprasite, kad neteisingais būdais imatės suvaldyti savo jaučiamą stresą, galėsite atsisakyti to, kas yra neteisinga ir nukreipti save links sprendimų, kurie gali jums iš tikrųjų pagelbėti. Tuo tarpu, jei jums patiems tampa sudėtinga suvaldyti didžiulį jus aplankantį stresą, galite kreiptis ir į psichologus.
• Sunkmetį paverskite galimybėmis ir teigiamais pokyčiais. Finansiškai sunkūs laikai taip pat gali atverti ir daugiau įvairių galimybių, kuriomis galima pasinaudoti. Tai reiškia, kad į sunkmetį tikrai nereikėtų visuomet žvelgti tik taip į neigiamą periodą. Jei pažvelgtumėte istoriškai, nemenka dalis verslų atsirado būtent sunkmečiu, o tai reiškia, kad jie įžvelgė galimybes ir ėmėsi pokyčių. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad kiekvienas žmogus sunkmečiu turėtų pradėti ieškoti naujų verslo galimybių. Teigiami pokyčiai ir įvairios galimybės gali būti susijusios ir su jūsų asmeniniu gyvenimu, sveika gyvensena ir kitais veiksniais. Todėl visuomet turėtumėte ieškoti teigiamų pasirinkimų, kurie pagerintų jūsų nuotaiką ir neleistų stovėti vietoje.
• Kreipkitės profesionalios pagalbos. Kai susiduriame su finansiškai sunkiomis situacijomis, anaiptol ne visuomet patys pajėgiame įžvelgti teisingus sprendimus. Todėl gali būti naudinga kreiptis į profesionalus, pvz., asmeninių finansų konsultantus, finansų planuotojus ir kt. Profesionali ir objektyvi nuomonė jums gali padėti pamatyti galimybes ir sudaryti veiksmingą būsimų veiksmų planą, padedantį lengviau išgyventi sunkmetį.