Smalsumo kambaryje – naujas atradimo džiaugsmas vaikams

 Smalsumo kambaryje – naujas atradimo džiaugsmas vaikams

Šių metų rudenį duris pravėrė Panevėžio rajone, Karsakiškyje, įsikūręs Smalsumo kambarys.

Šių metų rudenį duris pravėrė Panevėžio rajone, Karsakiškyje, įsikūręs Smalsumo kambarys. Senojo mokyklos pastato antrajame aukšte įsikūrusi pažinimo erdvė yra ypatinga. Ją kūrė VšĮ „Debesų kiemas“ pedagogai. Tai vaikų tyrinėjimą skatinanti erdvė, kurioje daugybė senų ir naujų daiktų paslėpta stalčiuose, stalčiukuose, spintelėse ir kitose paslaptingose vietose, o kiekvienas dalyvis randa tiek, kiek nori ar pastebi. Ir viskas vyksta tamsoje arba prieblandoje – degant žvakėms ar lempoms.

„Mes kūrėme naujo tipo žaidimų kambarį kartu su savo lauko darželio vaikais. Kelis kartus testavome, ar tai, kas mums, pedagogams, atrodo įdomu, taip pat atrodo ir vaikams“, – prisimena VšĮ „Debesų kiemas“ vadovė Kristina Navaruckytė ir priduria, kad svarbu skatinti natūralų vaikų smalsumą per juos supančią aplinką.

„Sakykime, svečiuose mes nenorime, kad vaikai lįstų po stalu, o štai Smalsumo kambaryje palindus po dideliu apvaliu stalu, galima kažką rasti“, –mintimis dalijosi ir intrigavo socialinė pedagogė Greta Šukė.

Smalsumo kambarys turi didelę erdvę lauke, kur galima žaisti, kepti zefyrus, lakstyti, kurti laužą. Viduje yra sporto salė. Veikia vaikų kavinė, kurioje prekiauja darželinukai ir siūlo  lankytojams pasimėgauti stebuklingais skanumynais.

Jau dabar, kalėdiniu laikotarpiu, darželių ir pradinių mokyklų grupėms siūlome ne tik apsilankyti Smalsumo kambaryje, pasėdėti prie laužo, bet ir užsisakyti edukacijas: ispaniškos dainos, žvakių dekoravimas arba kalėdinio žaisliuko gamyba.

Daugiau informacijos kambarys@debesukiemas.lt arba tel. 8 601 47 588.

Adresas: Lėvens g. 4, Karsakiškis, Panevėžio r.

Užs. Nr. 174

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video