Slaugos namams – geradarių dovanos

 Slaugos namams – geradarių dovanos

Slaugos namuose gyvenančios mamos ir per karantiną sulaukė sveikinimų

Prieš Motinos dieną Dotnuvos slaugos namus pasiekė geradarių parama. Labdaros ir paramos fondas „Teen Challenge“ įstaigai dovanojo modernių fotelių-vežimėlių bei neįgaliųjų vežimėlių. Pasak Dotnuvos slaugos namų direktorės Irenos Staliorienės, ši parama į įstaigos gyventojų kasdienybę atneš daugiau komforto.

Tokių dar neturėjo

„Gavome septynis fotelius-vežimėlius, penkis neįgaliojo vežimėlius ir vieną elektrinį vežimėlį, – apie gausią paramą pasakoja I. Staliorienė. – Nors slaugos namams šiuo metu nieko netrūksta, bet dovanų gautos priemonės yra aukštesnės kokybės ir modernesnės nei mūsų turėta panaši įranga.

Šiuose foteliuose-vežimėliuose gyventojams sėdėti bus gerokai patogiau. Yra atlošas kaklui, visas baldas minkštas. Neįgaliųjų vežimėliai taip pat patogesni nei mūsų turimi kieti vežimėliai. Gyventojai jausis kur kas komfortiškiau vežimėliuose sėdėdami ir viduje, ir vasarą juos išvežus į lauką pasidžiaugti grynu oru.

Didelė dovana yra ir gautas elektrinis vežimėlis. Kurie gyventojai norės, lydint socialiniam darbuotojui ar jo padėjėjui, galės patys pavažinėti po kiemą ar netgi palei įstaigą vedančia asfaltuota gatve. Šis vežimėlis padės gyventojams savarankiškai judėti. Manau, tai juos pradžiugins.“

Dotnuvos slaugos namuose gyvenančias mamas Motinos dienos proga pradžiugino pelargonijų žiedai ir virtualūs, bet ne ką mažiau šilti bei jaudinantys jų vaikų sveikinimai. Dotnuvos slaugos namų nuotr.Laikosi aukščiausių saugumo reikalavimų

Dotnuvos slaugos namų direktorė pabrėžia, jog parama priimta laikantis aukščiausių saugumo reikalavimų ir visų būtinų priemonių. Automobilis, kuriuo atkeliavo dovanos, buvo dezinfekuotas, gautos priemonės taip pat. Labdarą atvežę svečiai irgi kruopščiai laikėsi asmens saugumo rekomendacijų.

„Už paramą ir jos pristatymą į Dotnuvos slaugos namus nuoširdžiai dėkoju labdaros ir paramos fondo „Teen Challenge“ socialiniam darbuotojui Andrej Berseniov, socialinio darbuotojo padėjėjui Valdimarui Vaitulioniui ir Pikelių savarankiškumo namų gyventojui Svajūnui, – geradarius vardija I. Staliorienė. – Tikiu, kad bendradarbiausime ir toliau, nes tiek LPF „Teen Challenge“ komanda, tiek mes gyvename vadovaudamiesi kunigo ir lyderystės mokytojo Ryčio Gurkšnio žodžiais: „Sėjant gerumo sėklas, vaisiai visada paliečia ir mūsų gyvenimus.“ Taigi bendradarbiaudami sėsime tas gerumo sėklas ir skinsime gražius vaisius.“

Prisiminė bičiulius

Paramą Dotnuvos slaugos namams pristatęs A. Berseniov šioje įstaigoje svečiavosi ne pirmą kartą. Kilnūs tikslai jį čia atvedę buvo ir prieš kelerius metus.

„Kai Kėdainiuose veikė Kauno kolegijos padalinys ir čia buvo ruošiami būsimieji socialiniai darbuotojai, mes bendradarbiaudavome su šios studijų krypties studentais. Kartą jie mus pakvietė drauge vykti į Dotnuvos slaugos namus ir ten surengti šventę įstaigos gyventojams, – apie pirmą viešnagę pasakoja A. Berseniov. – Mielai prisidėjome. Atvykę bendravome su gyventojais ir sėdome su jais prie bendro vaišių stalo. Buvo smagu praleisti laiko su Dotnuvos slaugos namų bendruomene.

Kai gavome užsienio partnerių paramą, pamatėme, kad šie daiktai labiausiai praverstų senjorams. Tada iškart prisiminėme savo draugus dotnuviškius. Susisiekėme ir štai dovanos jau pas juos.“

Iš Prancūzijos

Dotnuvos slaugos namams perduota įranga atkeliavo iš Prancūzijoje veikiančių fondo „Teen Challenge“ partnerių. Daiktai nėra nauji, bet puikios būklės ir tvarkingi.

LPF „Teen Challenge“ taip pat bendradarbiauja ir paramą teikia Kėdainių ligoninei, rajono savivaldybei, seniūnijoms, Paraplegikų asociacijai, Kėdainių bendruomenės socialiniam centrui bei kitoms socialines paslaugas teikiančioms rajono įstaigoms.

[quote author=“I. Staliorienė“]Dovanų gautos priemonės yra aukštesnės kokybės ir modernesnės nei mūsų turėta panaši įranga.[/quote]

Mamas pasveikino išmaniai

Besitęsiant karantinui Dotnuvos slaugos namų gyventojų artimieji ir toliau negali lankyti. Šie ribojimai neleido susitikti per Velykas, o dabar užsitęsė ir iki Motinos dienos. Vis tik kūrybingoji Dotnuvos slaugos namų bendruomenė rado būdą, kaip vaikai galėtų pasveikinti įstaigoje gyvenančias savo mamas.

„Karantinas vis dar tęsiasi ir labai gaila, kad per Mamos dieną mūsų slaugos namuose gyvenančių mamų negalėjo apkabinti jų dukros ir sūnūs. Tad pasitelkėme išmaniąsias technologijas ir sumanėme akciją „Apkabinu Tave žodžiais“.

Socialinė darbuotoja susisiekė su artimaisiais ir pakvietė juos atsiųsti savo nuotraukas su mamomis, perduoti sveikinimo žodžius, linkėjimus. Per Mamos dieną aplankėme kiekvieną mamą ir parodėme, kokius sveikinimus joms siunčia vaikai. Nors šis dėmesys buvo rašytinis, bet jis vis tiek buvo ir išties suvirpino mamų širdis, – apie puikiai pavykusią idėją pasakoja I. Staliorienė. – Taip pat šventinę dieną mūsų bendruomenė kiekvienai čia gyvenančiai mamai padovanojo po pelargonijos vazonėlį. Už šias gėles esame dėkingi bendradarbiavimo partneriui UAB „Flora“ direktoriui Andriui Valevičiui.

Vienos gyventojos dukra ponia Ilona Mamos dienos proga mūsų įstaigai padovanojo lauko gėlę, kurios žiedais grožėsis jos mama ir visa bendruomenė.

Taip pat prieš Mamos dieną įstaigos aplinkoje pasodinome bijūnų alėją, įkurdinome alyvų ir jazminų daigelius. Už tai esame dėkingi savo darbuotojams, norintiems padėti kurti grožį įstaigos teritorijoje.“

Šiuo metu Dotnuvos slaugos namuose yra 46 gyventojai. Įstaigos direktorė džiaugiasi, kad bendruomenės nepalietė epidemija.

„Kruopščiai ir atsakingai laikomės sanitarinių higienos saugumo reikalavimų. Tad visi esame sveiki ir tikiu, jog tokie būsime ir toliau“, – sako I. Staliorienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video