Skubėjo į pagalbą garbaus amžiaus senoliams
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Antradienį Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams, greitosios medicinos pagalbos medikams bei policijos pareigūnams teko skubėti į pagalbą garbaus amžiaus senoliams. Laimei, šį kartą abi istorijos baigėsi laimingai, tačiau pareigūnai primena, kad kaimynams derėtų sutarti, kalbėtis, o vyresni ar ligoti žmonės turėtų kaimynams netgi patikėti raktą nuo savo buto durų.
Pranešė kaimynai
Bendrąjį pagalbos centrą 10 val. 18 min. pasiekė pagalbos skambutis. Pranešėjas informavo, kad Kėdainiuose, Ramybės skvere, kaimynų butas pilnas dūmų, o buto savininkė yra išėjusi į laiptinę.
Į įvykio vietą nedelsiant pasiųstos visos pagalbos tarnybos.
Joms atvykus, bute jautėsi svilėsių kvapas. Netrukus paaiškėjo, kad virtuvėje ant viryklės buvo prisvilęs puodas su maistu.
Puodą ugniagesiai nukėlė, išvėdino patalpas.
86-erių metų buto savininkę apžiūrėjo medikai. Ši nenukentėjo, tik buvo išsigandusi.
Ugniagesiai įspėjo garbaus amžiaus močiutę, kad ši namuose įsirengtų dūmų detektorių, kuris panašiais atvejais reaguotų ir įspėtų apie nelaimę.
Pranešė darbuotoja
Vos sugrįžus į būstinę, ugniagesius pasiekė dar vienas pagalbos skambutis.
10 val. 46 min. paskambinusi socialinė darbuotoja pranešė, kad atvyko į namus pas slaugomą 83-ejų metų pacientę, kuri gyvena Gegučių gatvėje. Darbuotoja pranešė, kad pacientė neatidaro durų, telefonai skamba viduje, o kaimynai moters nematė nuo sekmadienio.
Į įvykio vietą ir vėl suvažiavo visos pagalbos tarnybos.
Ugniagesiai ištraukiamosiomis kopėčiomis per pravirą balkoną pateko į butą. Viduje moters nerasta.
Prašo supratimo
Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams ar savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams, medikams ir policijos pareigūnams dažnai tenka skubėti į pagalbą vienišiems senoliams, įvairių negalių turintiems ligotiems ar tiesiog vienišiems asmenims.
Statistiškai per metus Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiai per pusšimtį kartų talkina medikams, kad šie galėtų patekti į butus ar namus, kuriuose žmonėms reikalinga pagalba.
Pasak pareigūnų, būtų labai gerai, kad vieniši žmonės, turintys įvairių negalių ar sergantys sunkiomis ligomis, galėtų netoli gyvenantiems giminaičiams ar kaimynams patikėti savo namo ar buto raktus, mat tuomet ugniagesiams netektų laužti durų, daužti langų.