Skolinsis pusantro milijono. Už pasiskolintus pinigus tvarkys darželius

 Skolinsis pusantro milijono. Už pasiskolintus pinigus tvarkys darželius

Lopšeliai-darželiai „Varpelis“ ir „Vyturėlis“ šiemet sulauks savo kapitalinio remonto eilės – bendrai jiems remontuoti bus skirta daugiau kaip pusantro milijono eurų./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono taryba pritarė, kad savivaldybė imtų ilgalaikę banko paskolą. Bus skolinamasi daugiau kaip pusantro milijono eurų. Bendra savivaldybės skola kredito įstaigoms metų gale sieks daugiau kaip 6 milijonus eurų, tačiau tai nesieks nė pusės limito, kiek savivaldybė galėtų pasiskolinti pagal įstatymą. O skolintis ji galėtų iki 20 mln. eurų. Kėdainių rajono savivaldybė yra viena iš mažiausiai paskolų turinčių savivaldybių Lietuvoje.

Išmokės senas skolas

Vadovaujantis su kredito įstaigomis sudarytais skolų mokėjimo grafikais, Kėdainių rajono savivaldybė šiemet privalės skirti daugiau kaip 1,1 mln. eurų ankstesnių įsiskolinimų įsipareigojimams vykdyti.

Praėjusiais metais rajono taryba taip pat buvo pritarusi analogiškos ilgalaikės paskolos ėmimui, tačiau pernykštė paskola buvo kone dvigubai didesnė. Prieš metus paskolos dydis siekė 2,4 mln. eurų. 

Pernai savivaldybė iš Finansų ministerijos taip pat turėjo galimybę gauti lengvatinę daugiau kaip 3 mln. eurų siekiančią paskolą – išskirtinėmis sąlygomis skolintis leista siekiant palengvinti susidorojimą su pandemijos metu kilusiais iššūkiais.

Kėdainių rajono taryba pritarė, kad savivaldybė imtų ilgalaikę banko paskolą. Šiemet imamos paskolos dydis – daugiau kaip pusantro milijono eurų.

Renovuos darželius

Kėdainių rajono savivaldybė, grąžinusi privalomą dalį ankstesnių įsiskolinimų, likusią dalį skolintų lėšų skirs lopšelių-darželių „Varpelis“ ir „Vyturėlis“ kapitaliniam tvarkymui.

„Varpeliui“ suremontuoti reikalingi 740 tūkst. eurų, o „Vyturėliui“ – 960 tūkst. eurų.

Renovuojant darželius jie bus apšiltinti, dėl to bus padidintas energijos vartojimo pastatams šildyti efektyvumas, sumažintas į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis bei užtikrinta pastato infrastruktūros atitiktis higienos normų reikalavimams.

Savivaldybės skola nesieks nė pusės skolinimosi limito

Kėdainių rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė: „Planuojama savivaldybės skola kredito įstaigoms 2022 m. gruodžio 31 d. – 6 175 000  Eur arba 18,5 proc. (33 430 000 Eur) prognozuojamų savivaldybės biudžeto pajamų.
Skola kredito įstaigoms neviršys Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 13 straipsnyje nustatyto skolinimosi limito.

Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu nustatyta, kad savivaldybės skola (pagal įsipareigojamuosius skolos dokumentus, įskaitant, bet neapsiribojant paskolos, finansinės nuomos (lizingo) sutartis) negali viršyti 60 procentų šio įstatymo 5 priede nurodytų prognozuojamų savivaldybės biudžeto pajamų (Kėdainių r. savivaldybei – 20 058,0 tūkst. Eur).“

1 Komentaras

  • nors viena gera žinia, kad pasirūpinta ir savo vaikais, o ne ginklais svetimai kariuomenei.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video