Skinderiškyje pražydo magnolijų žiedai - rinkosaikste.lt

Skinderiškyje pražydo magnolijų žiedai

 Skinderiškyje pražydo magnolijų žiedai

Šiuo metu parke skleidžiasi pirmieji magnolijų žiedai, jų kasdieną vis daugiau, kaip ir lankytojų./Astos Bielienės ir Redos Užkuraitienės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajone esančiame Skinderiškio parke – pavasario ženklai. Po truputį jau ima žydėti parko puošmenomis vadinami magnolijų žiedai. Su kiekviena diena parke daugėja lankytojų. Tuo metu prižiūrėtojai prašo tausoti parką, nešiukšlinti, elgtis kultūringai, kad visiems čia būtų malonu ir gera.

Pirmieji žiedai

Krakių seniūnas Ernestas Barčas sakė, kad šiuo metu parke skleidžiasi pirmieji magnolijų žiedai, jų kasdieną vis daugiau, kaip ir lankytojų.

„Dienos vis šyla, nors naktys dar šaltos. Tačiau magnolijos jau po truputį žydį.

Tiesa, iškart pastebime, kad parke jau ir lankytojų daugėja. Žmonės kasmet laukia magnolijų žydėjimo ir čia atvyksta iš visos Lietuvos. Parkas atviras visiems“, –  kalbėjo E. Barčas.

Gegužę daugiau

Seniūnas akcentavo, kad magnolijos Skinderiškio parke šiandien atrodo nedrąsiai besiskleidžiančios, tad jis siūlo apsilankymą parke planuoti gegužės mėnesį.

„Tuomet galėsite apžiūrėti visu grožiu išsiskleidusias magnolijas ir bundančią žalumą. Tik prašome elgtis kultūringai, būti šio krašto svečiais, nešiukšlinti, nelaužyti augalų, negadinti inventoriaus ir poilsio zonų.

Viskas skirta jums, bet gerbkime parko kūrėjų ir puoselėtojų bei prižiūrėtojų triūsą“, – prašė seniūnas.

Magnolijos Skinderiškio parke šiandien atrodo nedrąsiai besiskleidžiančios, tad apsilankymą parke reikėtų planuoti gegužės mėnesį.

Aut. past.

Sutvarkytas ir paruoštas

Skinderiškio parką prižiūri ir puoselėja miškų urėdija, seniūnijos, bendruomenės, aktyvūs kraštiečiai bei savanoriai.

Balandžio gale prasiskleidusios magnolijos žydės keletą savaičių. Prižiūrėtojai žino, kad šiemet, kaip ir kasmet, lankytojų bus gausybė.

O jų antplūdžiui ruoštasi – buvo sugrėbti lapai, sutvarkyta aplinka, infrastruktūra. Visi sodinimai, šienavimai, tvarkymai vyksta miškų urėdijos dėka.

Įkūrė K. Kaltenis

Skinderiškio parką įkūrė ir ilgą laiką puoselėjo miškininkas Kęstutis Kaltenis, kuris ne kartą sakė, kad šis rojaus kampelis skirtas visiems žmonėms, mylintiems ir norintiems pažinti, suprasti gamtą, gamtos grožį.

Magnolijų K. Kaltenis parke pasodino visą tūkstantį, tai buvo dovana Lietuvos tūkstantmečio proga. Parko įkūrėjas sako, kad magnolijos yra nepaprastai gražūs medžiai, o pražydę stebina savo įspūdingais žiedais.

Magnolijų rūšių ir porūšių čia begalė, jas parko įkūrėjas atsivežė iš viso pasaulio. Kiekvienos rūšies atsiradimas Skinderiškyje turi ir savąją istoriją.

3 Komentarai

  • Seniūne,esate nuostabus zmogus ir seniūnas,sklinda gandas,kad ruošiatės kandidatuoti į tarybą,krakiskiai uz jus tikrai balsuotų,smagu jei seniunas butu ir tarybos narys.

    • Su kieno komanda seniūnas žada eiti i rinkimus???

  • Ar Kaltenis gyvas?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video