Skandalingiems verslininkams – dvi nemenkos baudos: licenciją išdavusi savivaldybė „nieko nematė“

 Skandalingiems verslininkams – dvi nemenkos baudos: licenciją išdavusi savivaldybė „nieko nematė“

Kėdainių senamiesčio širdyje – Didžiosios Rinkos aikštėje – stikliniame kupole dirbantiems verslininkams Dovilei ir Gyčiui Gaubiams, kurie viešoje erdvėje nuolat svaidosi kaltinimais esą jų verslą kažkas siekia sužlugdyti (pradedant konkurentais, baigiant vietos spauda), po pastarojo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (Departamento) sprendimo, gali tekti kaip reikiant raudonuoti, mat melo kojos – trumpos. Viešai kilus klausimams, kodėl gi Dovilės Gaubienės verslo valdomame „DG kupole“ išstatytas stiprus alkoholis ir iš jo gaminami kokteiliai, Gytis Gaubys aršiai socialiniuose tinkluose gynėsi, esą tai melas. Į akivaizdžius įrodymus pro pirštus ilgą laiką žiūrėjo ir šiems verslininkams licenciją prekiauti alkoholiu išdavusi Kėdainių rajono valdžia, tačiau dabar, panašu, apsimesti aklais nebepavyks – Departamentas atliko patikrinimą ir nustatė, kad „DG kupolas“ pažeidė tris Prekybos alkoholiu įstatymo punktus. Šie pažeidimai gali būti lemti sprendžiant, ar ir toliau kupolas galės prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Stipraus alkoholio nuotraukomis dalinosi socialinėje erdvėje

Nepaisant to, kad viešai feisbuko komentaruose G. Gaubys gynėsi, esą jokių įstatymų nepažeidinėja, „DG kupolo“ paskyroje nepaliaujamai buvo keliami įrašai ir nuotraukos, kuriose matomas išstatytas stiprus alkoholis, be to, buvo aprašoma, kokius gi stiprius alkoholinius gėrimus kupole galima nusipirkti.

Tiesa, kovo 25 dieną „Rinkos aikštei“ savivaldybės pasiteiravus, kokio stiprumo alkoholiui yra išduota licencija „DG kupolui“, jau po poros dienų kupolo socialinio tinklo paskyroje ėmė rodytis tik nealkoholinius kokteilius reklamuojantys įrašai.

„DG kupolas“ kovo mėnesį trumpam buvo „pasipuošęs“ nelegaliu priestatėliu, kurį savivaldybė Gaubiams liepė išmontuoti./E. Kuktienės nuotr.

Grynas atsitiktinumas, ne kitaip.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas dar balandžio 8 dieną patikrino „DG Kupolas“ „Facebook“ paskyrą ir nustatė, kad joje skleidžiama informacija, kurios požymiai atitinka draudžiamos alkoholio reklamos požymius.

„Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 2 str. 10 d. nustatyta, kad alkoholio reklama – bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleidžiama informacija, susijusi su įmonių komercine, ūkine bei finansine veikla, kuria skatinama įsigyti ir (ar) vartoti alkoholio produktus. Įstatymo 29 str. 1 d. nustatyta, kad Lietuvos Respublikoje alkoholio reklama draudžiama.

Nutarta UAB „Verslas visiems“ skirti baudą“, – teigia departamento komunikacijos atstovai.

Nutarta skirti UAB „Verslas visiems“ 3 tūkst. 185 eurus siekiančias baudas ir konfiskuoti alkoholinius gėrimus, kurie viršijo 15 proc. stiprumą.

Aut. past.

Meras „apako“ – ignoravo akivaizdžius įrodymus

Tuo tarpu kai visi, turintys akis ir bent kruopelytę pastabumo jau seniai kalbėjo apie tai, kad centrinėje miesto aikštėje dienos metu pažeidinėjami įstatymai ir paminama pačios savivaldybės išduota alkoholio licencija, net ir pateikus akivaizdžius to įrodymus, meras Valentinas Tamulis apsisprendė to nematyti ir paklaustas, kaip gi vertina tokį verslininkų elgesį, atsakė „nesitikintis, kad besikuriantys verslai daro pažeidimus“.

Net ir su aiškiais įrodymais prieš akis meras postringavo apie tai, kad licencija prekybai alkoholiu išduota norint pagyvinti senamiestį.

„Dažnai girdime kalbas apie tuščią Kėdainių senamiestį. Rajono vadovų noras senamiestyje matyti kuo daugiau žmonių ir veiksmo.

Tad ir licencija „DG kupolui“ buvo išduota norint pagyvinti mūsų senamiestį. Džiaugiamės kiekvienu teisėtai į Kėdainių senamiestį ateinančiu verslu. 

Tikrai nesitikiu, kad besikuriantys verslai daro ar darys kokius pažeidimus“, – teigiama mero atsakyme.

„DG kupolas“ pažeidė dar dvi Prekybos alkoholiu įstatymo nuostatas

Balandžio 10 d. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas atliko neplaninį „DG kupolą“ valdančios D. Gaubienės įmonės UAB „Verslas visiems“ patikrinimą.

„Neplaninio patikrinimo metu nustatyta, kad įmonei priklausančioje viešojo maitinimo vietoje laikomi ir parduodami alkoholiniai gėrimai, kurie neįrašyti į licenciją – ant prekystalio pirkėjams matomoje vietoje buvo išstatyti alkoholiniai gėrimai, kurių stiprumas viršijo 15 proc. alkoholio koncentracijos“, – aiškina Departamentas.

Taigi, įmonė pažeidė Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 17 str. 1 d. 2 p. nuostatas, draudžiančias parduoti alkoholio produktus, kurie neįrašyti į licencijas juos gaminti, importuoti, parduoti, ir alkoholio produktus neturint juridinę galią turinčių privalomų tų produktų įsigijimo arba gabenimo dokumentų.

„Taip pat įmonė pažeidė įstatymo 17 str. 2 d. 2 p. nuostatas, draudžiančias laikyti alkoholio produktus, kurie neįrašyti į licencijas juos gaminti, importuoti, parduoti, ir alkoholio produktus neturint juridinę galią turinčių privalomų tų produktų įsigijimo arba gabenimo dokumentų“, –  priduria Departamentas.

Nutarta skirti UAB „Verslas visiems“ 3 tūkst. 185 eurus siekiančias baudas ir konfiskuoti alkoholinius gėrimus, kurie viršijo 15 proc. stiprumą.

Šie nutarimai nėra įsigalioję ir per mėnesį laiko nuo jų įteikimo dienos gali būti apskųsti Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmams.

Sprendimui įsiteisėjus, savivaldybė turės spręsti, ar sustabdyti licenciją dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimų, taigi tada ir pamatysime, ar meras su savivaldybės valdininkais ir toliau liks „aklas“, ar vis tik jo regėjimas „pasitaisys“.

Sprendimui įsiteisėjus, savivaldybė turės spręsti, ar sustabdyti licenciją dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimų, taigi tada ir pamatysime, ar meras su savivaldybės valdininkais ir toliau liks „aklas“, ar vis tik jo regėjimas „pasitaisys“.

Aut. past.

G. Gaubys džiaugėsi, kad inspektoriai esą nieko nerado

Na, o savo leksikono viešoje erdvėje nevaldantis „DG kupole“ dirbantis G. Gaubys viešai rietė istorijas apie tai, kaip į kupolą atvykę inspektoriai esą nieko nerado.

„<…>. Kontrolieriai departamentų net iš Vilniaus atvykę, ivairiausios institucijos ir nu ir ką, ogi nieko, pasižiurėjo, galvą pakraipė iš skundėjų absurdiškumo, pasijuokėm ir tiek…

Na bent buvo proga gyvai pasikonsultuot kur ką galima geriau padaryt, kokie niuansai…“, – (kalba netaisyta – red. pastaba) pasakojo G. Gaubys.

Matyt, savo sekėjams G. Gaubys tiesiog pamiršo pasakyti, kad kupole apsilankę inspektoriai ne tik galvas kraipė, bet ir rado alkoholinių gėrimų, stipresnių nei 15 laipsnių, kurių čia nebuvo galima net laikyti, nes tai pažeidžia savivaldybės išduotą prekybos alkoholiu licenciją. Už šį ir kitus pažeidimus kupolą valdančiai D. Gaubienės UAB „Verslas visiems“ skirtos 3 tūkst. 185 eurus siekiančios baudos ir priimtas sprendimas konfiskuoti alkoholinius gėrimus, kurie viršijo 15 proc. stiprumą, bet kaip jau minėta, šį sprendimą dar galima skųsti. Taigi melo kojos – trumpos.

26 Komentarai

 • ar teisingai girdėjau, kad ten lateksinėm kelnėm prekiaus, kai atims visai licenziją? ačiū

  • Kuo nepatinka mano aprangos stylius? Pavydite? Kas jums suteikė teisę nurodinėti kaip kam rengtis? Beje , baikeriai net glaudes lateksines ir odines nešioja tad kabinėkitės ir prie jų 🤣🤣🤣

   • Bet tau nešunta kai karšta?

 • Eisme snapsiuko ir ledu valgyt ir kas cia blogo?

  • šuns nepamiršk, duosi palaižyt vėl

   • paimsiu tave.

 • Mero globotiniai……

 • Noriu papildyti šį straipsnį. Visu pirma tai nebuvo neplaninis patikrinimas o pačios Eglės K užsakymas ir skundas siekiant kuo daugiau sukurti šmeižimo įstorijų prieš dabartinę savivaldą. Pati rinkos aikštės žurnalistė rašė skundus net nesibaimindama ant RA firminio blanko. Tokių skundų buvo nevienas o net dešimtys. Paprašius susipažinti su skundo esme – kontrolieriai parodė kas rašė skundus ir kokia medžiaga prisegta. Tad kam tai naudinga- protingi žmonės aiškiai supranta ir žino, kam pavaldi yra redakcija ir kam dirba. Bet tikrai ne Kėdainių labui… Straipsnije taip pat iškraipyti faktai apie pažeidimus ir klaidinama siekiant sudaryti įspudį ir kuo daugiau apšmeižti.
  Bet, tepasakysiu tiek, kad karma yra ir ji atsigreš… nenuostabu, kad jiem nesiseka gyvenime, palieka vyrai išeidami pas kitas normalias moteris ir susikuria normalius gyvenimus, užpuola ligos ir gan sunkios… visa tai karma ir ji negailestinga… Tad kuo piktesnis esi ir stengies kitų saskaita sau reitingus pasikelt- tuo skaudžiau krisi nes tas pakylėjimas yra laikinas o Žmonės mato ir atsirenka kur tiesa ir kur gražu. Mūsės kaip matė Š tai taipnir matys nes jų matymas toliau ir nesieks…
  Gražios savaitės❤️

 • Pasidomėkit tuo jo gamtos parku, ten dar ne tokių perliukų išlįs 🙂 ar žinot kodėl jis iš tiesų uždarytas? 🙂

  • Na na, skelkit savo istoriją kodėl uždarytas? 🤣🤣🤣 nebijokit, spali bus jo atidarymas velei su trenksmu ir renginiais ir jis sėkmingai gyvuoja… o jusu nesekmei dabar te vykdomos statybos prie pat ivaziavimo ir gan sparčiu tempu, statomos užsakytos vienetinės kalvių darbo skulptūros ir tt o dėl saugumo geriau uždaryt nei rizikuot kieno nors saugumu nes apsitvert ir sau daryt kliuvinius logikos nėra… tad kurkit mitus iš kur pas mus tiek milijonų 🤣🤣

 • Dar mažai jaunimą girdo dar mažai narkomanų siaubas

 • Gyčiui siulyčiau lankyti viešos komunikacijos kursus kokius nors 😀

  • Numyšti tai numyšti, bet Ryčio Zemkausko laidoje pamačiau muziejaus direktoriaus šukuosena… Nu susivėlus šepše. Kaip jam negėda? Negi nieks nesutvarko tų plaukų?

 • Siulyciau isbrist is skolu pirma

 • Slidus tas Gaubys kaip žaltys. Dar reikėtu pasidomėti kur dingo pinigai kuriuos susirinko iš patiklių žmogelių kai pasiskelbė jog gyvunų prieglauda ikurs. Rinkos aikštė kokius straipsnius apie tai rašė.

  • Mirvienė rašė „Surinks visus benamius gyvūnus“. Ir žmonės kažkur aukojo….

  • Kaip faine aferiugom taip ir reik lazda turi du galus

 • Pamatė keletą komentarų,žodžiu tarsi palaikančių verslininką ir juos panaikino.Na ką, rašytoja juk iš to pačio demokratinio lizdo…

  • Ką padarysi,ką padarysi,ale koc mažumą juos supratingai atskiestų …

 • O kur tualetas ? Ar prie Nevėžio eit ? Sovietmečiu tai viduryje Rinkos a. buvo tualetas po žeme . Gerai paieškojus dar galima butu surast muset

  • rodyklę kur tulikas yra.Negerk tiek ,kad nenukleivotumei to šimto metrų.

   • Dofke narvuoja. Amzinai pamisti ar pasikti eina pries pat tualetui viesajam uzsidarant. Ateina be 5 desimt ir meza. Tai atleiskit man gal namo reikia???

    • Tau darbas iki 22,00 tad siedek tylia ir nekarksek. Nes kitaip jaunimėlis sedintis te prie staluku pakrantey jau visa kavos stotele nušventino, nes tik tie kameros nier

   • Turiu įtarimų, kad nori kažkas tos vietos. Tarkim, iš DP arba kitų susijusių asmenų. Pamatysime. Įsirašau į kalendorių atmintuką po kiek laiko patikrinti tą teoriją.

 • Kėdainių senamiesčio vizija – numyšti prietilčiai, istorinių namų kampai.

 • Demonas taip dare

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video