Siūlo atsisakyti lengvatinio PVM tarifo šildymui, karštam vandeniui ir malkoms

BNS Andriaus Ufarto nuotr.
Trečiadienį, balandžio 16 d., Finansų ministerijos Seime registruotame mokesčių pakeitimų projekte siūloma didinti ar panaikinti kai kuriuos lengvatinius pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifus. Tarp galimų pakeitimų – siūlymas atsisakyti PVM lengvatinio tarifo taikymo šildymui ir karštam vandeniui bei malkoms.
Finansų ministerijos duomenimis, tokios lengvatos atsisakymas sugeneruotų 65,1 mln. eurų.
Projekte taip pat siūloma padidinti lengvatinį PVM tarifą, taikoma apgyvendinimo, keleivių vežimo paslaugoms bei meno ir kultūros įstaigų, renginių lankymui nuo 9 iki 12 proc. Ministerijos duomenimis, to finansinė nauda – 20,1 mln. eurų.
Visgi ministerija siūlo sumažinti knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams taikomą lengvatinį PVM tarifą nuo 9 proc. iki 5 proc.
Projekte teigiama, kad toks PVM tarifų pakeitimas sugeneruotų 80,5 mln. eurų. Kovo pradžioje Finansų ministerijos koalicijai pateiktame pirminiame mokestinių pakeitimų plane siūlyta didinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą nuo 9 iki 12 proc. centriniam šildymui ir kūrenimo produktams, bei apgyvendinimo, keleivių vežimo paslaugoms.
Taip pat buvo siūloma PVM lengvatą sumažinti knygoms ir neperiodiniams leidiniams bei meno ir kultūros įstaigų, muziejų lankymui. Pirminiame dokumente teigta, kad toks pakeitimas sugeneruotų 39,9 mln. eurų pajamų.
Nori akcizais apmokestinti saldintus bei energinius gėrimus
Finansų ministerija taip pat siūlo nuo kitų metų apmokestinti saldintus gėrimus, kurių 100 mililitrų cukraus arba saldiklių kiekis viršija 5 gramus, taip pat energinius gėrimus, nepriklausomai nuo jame esančio cukraus kiekio.
Saldintiems gėrimams, kurių 100 mililitrų yra 5–8 gramai cukraus, siūloma nustatyti 7,4 cento vienam litrui tarifą. Už daugiau nei 8 gramus cukraus 100 mililitrų esančius gėrimus būtų nustatytas 21 cento litrui tarifas.
1,05 euro už litrą arba 4,3 eurų už kilogramą tarifą siūloma nustatyti gėrimų koncentratams.
Skaičiuojama, kad dėl pakeitimų 1 litras gėrimo su 5–8 gramais cukraus arba tik saldikliais brangų 9 centais, su 8 gramais ir daugiau cukraus, taip pat energinio gėrimo litras – 25 centais, litras koncentrato – 1,27 euro, 100 gramų koncentrato – 52 centais.
Vadinamasis cukraus mokestis nebūtų taikomas farmacijos produktams, maisto papildams, kūdikių mišiniams, veterinariniams vaistams, taip pat pieno gėrimams, nefasuotiems saldintiems gėrimams, pagamintiems viešojo maitinimo įstaigose.
Akcizai taip pat nebūtų taikomi į kitas ES šalis išvežamiems saldintiems gėrimams, taip pat skirtiems užsienio diplomatinėms atstovybėms Lietuvoje, tiekiamiems kaip atsargos laivams arba orlaiviams, atsivežtiems keleivių asmeniniame bagaže.
Skaičiuojama, kad vadinamasis cukraus mokestis leistų per metus valstybės biudžetą papildyti 25 mln. eurų.
4 Komentarai
Nausėda, esi 6 metai valdžioje, ką gero padarei? MUS TERORIZUOJI 6%, 15 MILIJARDŲ NORI ATIMTI. Kokios mokamos pensijos žmonėms- 50% Europos lygio. SODROJE GULI 3,5 MILIJARDO PAVOGTŲ PENSIJŲ.
Siūlo, nori, skelbia, bet nepriima. Kai jau svarstys, tada galima ir savo nuomonę pasakyti, o kolei kas tik žvangantys cimbolai.
Cimbolais žvangina jau seniai.Tik laiko klausimas , kada žvangantys cimbolai pavirs realybe. Ir taip brangus šildymas taps dar brangesnis. Įdomiausia, kad tokie jautrūs žmonėms sprendimai keliami ir priimami , kai valdžioje socialdemokratai, kurie šiaip jau teigia, kad yra už paprastą žmogų, samdomą darbuotoją, smulkų ūkininką, smulkų verslininką. Pavyzdys- kadaise socdemų priimtas liberalus darbo kodeksas.
Čia daugiau ankstesnių valdžių palikimas. Pažadų prižadėjo ir ES, ir gyventojams. O dabar reikia ištesėti.