Šilumos siurbliai – efektyvus ir aplinkai draugiškas šildymo būdas

 Šilumos siurbliai – efektyvus ir aplinkai draugiškas šildymo būdas

Gyvename kintančio klimato sąlygomis, todėl šildymas būtinas kiekvienuose namuose. Deja, tinkamiausio šildymo būdo pasirinkimas gali būti sudėtingas sprendimas, o suklysti nesinori – kiekviena šildymo sistema reikalauja investicijų. Laimė, visus reikalavimus šildymo sistemai atitinka šilumos siurbliai, kurie yra universalus, efektyvus ir aplinkai draugiškas šildymo būdas.

Oras – namų šilumos šaltinis

Iš tikrųjų šilumos siurbliai savo veikimo principu primena mums visiems pažįstamą šaldytuvą. Jie šilumą surenka iš aplinkos ir šildymo sistema perneša į vidaus patalpas. Skamba gana primityviai, tačiau būtent ši paprasta technologija užtikrina mažą priežiūros poreikį ir ilgą tarnavimo laiką (pavyzdžiui, šilumos siurbliai oras-vanduo gali tarnauti net ilgiau nei dešimtmetį).

Oras yra atsinaujinantis šaltinis, todėl šilumos siurbliai veikia ekologiškai. Juose nevyksta degimo procesas, todėl nesusidaro ir kenksmingų aplinkai medžiagų. Procesui užtikrinti naudojama elektros energija, kuri yra laikoma viena švariausių kuro rūšių. Jau nekalbant apie tai, kad šilumos siurbliai, nepriklausomai nuo jų tipo, gali būti integruojami kartu su saulės elektrine.

Efektyvus veikimas padeda sumažinti sąskaitas

Kiek elektros energijos suvartoja šilumos siurbliai, priklauso nuo daugybės kriterijų: galingumo, lauko temperatūros, siurblio tipo ir kt. Vis dėlto vertinant bendrai, reikia pripažinti, kad šilumos siurbliai elektros energiją naudoja itin efektyviai, o vasarą vandens pašildymas yra praktiškai nemokamas. Mažesne ekonomija tokia šildymo sistema pasižymi tik tada, kai temperatūra lauke nukrenta gerokai žemiau dešimties laipsnių. Itin šaltomis dienomis elektros sąnaudos gali išaugti, tačiau paprastai tokių dienų nėra daug, o ekonomiškas šildymas šiltesnėmis žiemos dienomis kompensuoja šiuos nuostolius.

Dažnai šilumos siurbliai įrengiami kaip papildomas arba alternatyvus šildymo būdas: pavyzdžiui, šiltesnėmis dienomis naudojamas šilumos siurblys, o temperatūrai nukritus, kieto kuro ar dujinis katilas. Tokiu būdu taip galima sumažinti namų šildymo išlaidas.

Šilumos siurbliai – visiems namams

Iš tikrųjų šilumos siurbliai yra labai universalus šildymo būdas, nepriklausomai nuo kokio tipo šilumos siurblį pasirinksite. Siurblio įrengimui reikalinga tik elektros energija, o ją rasime ir butuose, ir privačiuose namuose, garažuose ar sodybose. Be to, šilumos siurbliai nereikalauja atskiros patalpos ir neužima daug vietos namuose, lengvai derinami interjere ir pasižymi estetiška išvaizda.

Dėl skirtingo našumo šilumos siurblius galima naudoti įvairaus dydžio patalpose. Pigiausias sprendimas – šilumos siurbliai oras-oras, kurie dažnai naudojami garažuose, sodybose, retai šildomose patalpose. Jie reikalauja mažiausiai investicijų. O štai šilumos siurbliai oras-vanduo kainuoja kiek brangiau, tačiau gali būti derinami tiek su radiatorine, tiek su grindine šildymo sistema, tinka vandens pašildymui. Kiek sudėtingiau įrengiami šilumos siurbliai vanduo-vanduo ar žemė-vanduo, tačiau jie yra dar ekonomiškesni ir padeda namus šildyti pigiau.

4 Komentarai

  • todėl mes savąją AE uždarėme,kad turėtume brangios užsieninės elektros už mus ubagais verčiančią kainą.

    • Uždarėm, nes černobilio tipo reaktoriai buvo nesaugūs ir niekas antro černobilio čia nenorėjo. O va, kad nestatėm naujos japoniško tipo, tai reikia dėkoti Karbauckiui ir jo šutvei už referendumą nestatyti.

      • apie užsienyje su bene dvidešimties metų pratęsimu veikiančias AE.Visagino atominės įrenginiai buvo rekonstruoti ir turėjo garantinius sertifikatus ,kuriuos patvirtino pati TATENA.Bet merinosams buvo svarbiau kuo greičiau užsimaut jauropinius pavalkus atsisakant savo energetinės nepriklausomybės.Ateis laikas,kai ne istorijos klastotojai ,o tikrai prieš tautą atsakingi asmenys galų gale pateiks visą kenkėjų juodų darbų sąrašą žlugdant šalį.

        • Sutinku 100%.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video