Siūlo žinias, reikalingas verslo kūrimui ar plėtrai
Kuris jūsų kada nors gyvenime esate pagalvojęs, kad gana uždirbinėti pinigus kitiems – metas imti dirbti sau? O gal net sukurti darbo vietą savo šeimos nariui ar draugams… O gal verslą jau turite, bet jaučiatės užstrigę, tarsi įklimpę karantino gniaužtuose?
Yra gerų žinių – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) siūlo konsultacijas, kurių metų su jumis savo žiniomis pasidalins verslo pasaulio specialistai. Svarbiausia, jog konsultacijos – visiškai nemokamos!
Konsultavosi kauniečiai
Projektas ACCESS, skirtas padėti verslo startuoliams, prasidėjo dar vasarą. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo Interreg lėšų, kartu jame dalyvauja ir kaimyninė Lenkija. Projektu siekiama gerinti verslo paramos paslaugas Kauno ir Marijampolės regionuose Lietuvoje, Suvalkų ir Balstogės subregionuose Lenkijoje, taip prisidedant prie verslo kūrimo, vystymo, inovacijų regionuose bei bendradarbiavimo tarp institucijų gerinimo.
Tiesa, kol kas projekto teikiamomis naudomis KPPAR pasinaudo per 150 žmonių, kurie planuoja kurti ar jau turi verslą Kauno ir Marijampolės regionuose. Žiniomis pasinaudojo jau veikiančios tekstilės, paslaugų, laisvalaikio ir pramogų veiklą vykdančios įmonės.
Gelbėjasi iš karantino gniaužtų
Dabar atėjo metas kėdainiečiams. Kaip sako KPPAR Kėdainių filialo vadovė Ramunė Gustienė, kol kas aktualiausi klausimai buvo susiję su produkcijos realizavimu karantino sąlygomis, skalndaus perėjimo į prekybą internete. Kitaip tariant – verslas ieško būdų išgyventi sunkųjį laikotarpį, o gautos žinios jiems padeda išvengti didelių nuostolių.
„Šiuo metu yra vykdomas pradedančių ar svarstančių kurti verslą subjektų konsultavimas verslo pradžios, plėtros klausimais. Taip pat kalbama apie finansavimą verslo pradžiai ir plėtrai, mokymų, žinių gilinimo galimybes. Aktualus sukurtų produktų realizavimo karatino sąlygomis klausimas, neretai ieškoma realizavimo kanalų per internetą, aktualūs ir interneto svetainių kūrimo klausmimai. Žmonės teiraujasi, kokie svarbiausi žingsniai įeinant į internetinę prekybą“, – vardijo R. Gustienė.
Ji pridūrė, kad dalis mokymų vyko rudenį, tačiau gaila, jog kėdainiečiai aktyviai nesidomėjo „Verslo idėjos generavimo“ mokymais.
Tačiau kraštiečiai dar gali suspėti į traukinį ir gauti naudingų žinių pavasarį vyksiančiuose mokymuose.
„Daug dėmesio bus skirta marketingo, verslo vystymo, svetainių kūrimo, reklamos socialiniuose tinkluose temoms. Visi dalyviai, išklausę mokymus, gaus pažymėjimus.
Raginame pasinaudoti galimybe, kuri padės sutaupyti ir pasisemti naudingos informacijos ir žinių, iš patyrusių verslininkų bei didelę patirtį turinčių verslo konsultavimo atstovų“, – skatina pašnekovė.
Ji pridūrė, kad norint dalyvauti mokymuose, nebūtina būti KPPAR nariu. Nebūtina ir planuoti juo tapti, nors prisijungimas prie Rūmų Kėdainių filialo turi savų pliusų.
„Verslo pradžios ar plėtros klausimais gali konsultuotis visi norintys. Nesvarbu ar Jūs jau esate sukūrę verslą, ar dar tik planuojate, ir nepriklausomai nuo to ar esate KPPA rūmų narys.
Žinoma, dėl sėkmingo ir sklandaus verslo vystymo, tęstinumo, žinių, kompetencijos, vadovavimo įgūdžių ugdymo ir verslo plėtros tarptautiniu lygiu, kviečiame tapti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo nariais. Taip įmonių vadovai ar jų deleguoti atstovai, galės nuolat gilinti savo žinias, plėsti ryšius ir bendrauti su bendraminčiais rūmų klubuose, renginiuose, dalyvauti mokymuose, projektuose.
Susimokėjus metinį, nario mokestį, kuris priklauso nuo įmonėje dirbančių darbuotojų skaičiaus, vėliau visus metus rūmų paslaugomis naudosis nemokamai“, – informavo filialo direktorė.
Iki vasaros galo
Verslūs kėdainiečiai laiko turi iki šių metų rugpjūčio galo. Individualios konsultacijos dėl epidemiologinės situacijos vyksta nuotoliniu būdu. Norint jose dalyvauti, reikia užpildyti anketą,
O verslumo mokymų specialistės su jumis susisieks ir susitars dėl konsultacijos laiko.
Informaciją apie projektą ir anketą galima rasti KPPAR interneto svetainėje www.chamber.lt skiltyje „Apie“ – „Projektai“ – „Vykdomi projektai“ – „Paramos verslui sistemos akceleravimas“.
Vera MILEIKIENĖ
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Verslo bendruomenės skyriaus vadovė, turinti gamybos vadovės darbo patirties tekstilės sektoriaus įmonėje (100 darbuotojų). Vilniaus universitete įgijo Pramonės ekonomikos magistro kvalifikacijos laipsnį. 2014-2015 m. koordinavo projekto „Verslumo skatinimas probleminiuose Lietuvos regionuose“ veiklą ir teikė konsultacijas verslo steigimo ir plėtros klausimais. ACCESS projekte ji konsultuoja šiais klausimais: verslo pradžios žingsniai; teisinės verslo organizavimo formos; verslo registravimas; verslo planavimas; verslo plėtra; verslo parnterių paieška ir informacija apie rinkas; verslo finansavimo šaltiniai; komandos formavimas; verslo procesų optimizavimas.
Daiva VYŠNIAUSKIENĖ
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Verslo atstovavimo skyriaus vadovė, turinti daugiau, nei 20 metų veiklos patirties verslo bendruomenę buriančioje organizacijoje – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose. Įgyvendino įvairias verslumo skatinimo ir plėtros veiklas, projektus: verslo atstovavimo, steigimo ir vystymo, tarptautinės verslo plėtros, mokymų ir konsultacijų teikimo, kokybės vadybos ir kitomis temomis. ACCESS projekte ji konsultuoja šiais klausimais: verslo idėjos pasirinkimas ir vystymas; verslo modelio parinkimas; verslo plano sudarymas; teisinės verslo formos pasirinkimas; mokesčiai pgala verslo formas; verslo finansavimo šaltiniai; paramos programos verslo steigimui; paramos programos verslui plėtrai; rinkų ir verslo partnerių paieška.