Šiandien Prezidentui bus įteikta peticija dėl galimybių paso veikimo stabdymo

 Šiandien Prezidentui bus įteikta peticija dėl galimybių paso veikimo stabdymo

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Gruodžio 29 d. (trečiadienį) 13 val. žinomi Lietuvos kultūros ir sporto žmonės įteiks LR Prezidentui peticiją dėl Galimybių paso veikimo stabdymo. Peticijoje – 112 tūkst. asmenų parašų, surinktų per rekordiškai trumpą laiką – savaitę. (Pasirašė daugiau – 133 tūkst., tačiau po patikros dalis parašų atkrito). (Peticiją rasite čia: https://www.peticijos.lt/visos/78357/del-galimybiu-paso-veikimo-stabdymo/).

„Peticija yra pilietinė iniciatyva. Šiais 112 tūkst. žmonių parašų, kurie buvo surinkti per rekordinį laiką – savaitę, įpareigojame Prezidentą kreiptis į Konstitucinį Teismą su paprasčiausiu klausimu: „Ar galimybių pasas yra teisėtas?“  Kai Prezidentas kreipiasi į Konstitucinį Teismą dėl kokio nors teisės akto atitikimo Konstitucijai, to akto galiojimai yra automatiškai stabdomi, t. y. galimybių pasas nustotų galioti, kol Konstitucinis Teismas pateiktų išaiškinimą.

Susipriešinusioje visuomenėje sklandančios abejonės dėl galimybių paso rodo, kad turime pagaliau išsiaiškinti, kas teisiniu požiūriu yra legalu ir kas ne“, – sakė peticijos „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“ iniciatorė, muzikologė Vita Gruodytė.  

Peticijoje teigiama, jog Lietuvos Respublikos Vyriausybė specialiais nutarimais dėl Galimybių paso naudojimo įvedė asmenų teisių ir laisvių ribojimus, apribojo asmens teises gauti paslaugas ir įsigyti prekes, gauti tęstinį profesinį mokymą, aukštojo mokslo studijas ir neformalųjį suaugusiųjų švietimą.

„Lietuvos Respublikos Prezidentas yra vienintelis politinis pareigūnas Lietuvoje, turintis galią skubiai stabdyti žmogaus teises pažeidžiantį reguliavimą. Nuo Jūsų sprendimo priklauso tūkstančių Lietuvos žmonių teisų ir laisvių padėtis, Jūsų galioje grąžinti pasitikėjimą valstybe ir sustabdyti tebeaugantį susipriešinimą“, – rašoma peticijoje.

Peticiją su gyventojų parašais teiks:

Aktorius Gediminas Storpirštis

Aktorė Rimantė Valiukaitė

Aktorius Ramūnas Cicėnas

Sportininkas Žydrūnas Savickas

Aktorė Inesa Paliulytė ir kt.

5 Komentarai

  • Kultūros ir meno…. 😂 Cia is ti, kur verke del sssrs griuties ir buvo zaliu balvonu nukelima bei aimanavo del Cvirkos? Jie protiskai sveiki? Visu senuju demokratiju teismai seniai isaiskino, kad ne priestarauja, o kaip tik gina ir saugo zmogaus teises nuo neatsakingu, daznai psichavotu antivakseriu. Gerai, kad tokiu yrs absoliuti mazuma. Ir gerai, gaus atsakyma ( siaip jau musu KT yra atsakes berods ), nu atsakys, dar karta, ir ka sitie nevisprociai tada? Ai, tada islįs visi lekstuciai kremliaus ir ims spiegti, kad reikia panaikinyi KT.

    • Isgama ar pats esi garantuotas, kad susileides 3 dozes neuzkresi kitu ir negulesi renimacijoje?

      • Esu garantuota, kad Vladas visiskas debilas

  • Dar del to kultūros ir meno… Cia kaip 1940..kultūros ir meno darbo zmones nusprende del stojimo ssrs…net retorika nepakeista. O zinot, kam visa tai daroma? Jie puikiai zino neigiama atsakyma. Ir jiem reikia butent neigiamo atsakymo. Nes visokie vietiniai kremliniai paskustvos iesko naudingu idiotu. Kazkiek surenka, nes yra kabliukas – galimybiu pasas. Kai ateis neigiamas atsakymas, ims rekti, kad KT tarnauja konservatoriam (ju kalba, visiem tiem, kas skiria koki Myskina nuo Bolkonskio ar Mykolaiti Putina nuo Vydūno kokio) ir kad ji reikia naikinti. Tas puolimas pries KT is tu visu prorusisku jau eile metu vyksta. Sita institucijs jiem tiesiog ju subines drasko. Isnaudoja kiekviena proga pulti. Ta pati daro ir dabar savimi nepasitikinciu, baimiu kupinu dundleliu pagalba. Jiem reikia neihiamo atdakymo, kad galetu spiegti antvaldanciu ir KT

  • kodel seimas nesutiko paviesinti visu kgistu pavardziu? atsakyk lansbergio buciuokle pasturgalio

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video