Šiandien nepamirškite išjungti šviesos!

 Šiandien nepamirškite išjungti šviesos!

Šį vakarą kėdainiečiai su visais pasaulio gyventojais kviečiami minėti Žemės valandą. Įstaigos ir gyventojai šia proga raginami vienai valandai, nuo 20.30, išjungti visą gyvybiškai nebūtiną apšvietimą. Taip siekiama atkreipti dėmesį į klimato kaitą bei kitas mūsų planetą kamuojančias ekologines problemas. Lietuva į šią akciją įsitraukė 2010-aisiais.

Žemės valanda – pasaulinio masto akcija, kuri pirmą kartą buvo įgyvendinta 2007 metais kovo 31 dieną Sidnėjuje. Akcijos organizatoriai – Pasaulio laukinės gyvūnijos fondas ir dienraštis The Sydney Morning Herald, o jos tikslas – atkreipti pasaulio dėmesį į klimato kaitą.

Dalyvaus pirmą kartą

Šie metai reikšmingi tuo, kad Kėdainių rajonas Žemės valandos minėjime oficialiai dalyvaus pirmą kartą. Savivaldybė praneša, kad šeštadienį nuo 20.30 iki 21.30 val. apšvietimą ketinama išjungti visame Kėdainių rajono savivaldybės administracijos pastate, taip pat valandą nebus apšviesta Didžiosios Rinkos aikštė, Ramybės skveras, Šv. Jurgio, Šv. Juozapo ir Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios.

Akcijoje dalyvauja visos rajono seniūnijos – tą valandą nebus apšviestos bažnyčios, ugdymo ir kultūros įstaigos, seniūnijų administraciniai pastatai, aikštės ir kai kurių gatvių apšvietimas.

Džiaugiasi aktyvumu

Susivienijimas Žali.lt, kuris yra atsakingas už Žemės valandą Lietuvoje, džiaugiasi, kad šiemet į akciją įsitraukė daugiau nei 40 savivaldybių (iš viso Lietuvoje yra 60 savivaldybių).

„Akivaizdu, kad regionuose dirbantys žmonės puikiai suvokia, kaip svarbu kovoti su klimato kaita. Tai rodo ir administracijų prisiimti konkretūs įsipareigojimai Žemės valandos metu. Ne viename rajone miestelių apšvietimas bus visiškai išjungtas. Kitose vietovėse bus rengiami specialūs renginiai“, – teigia susivienijimo Žali.LT narys Martynas Norbutas.

Raginame į Žemės valandos akcijoje dalyvauti visus gyventojus!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video