Senosios Rinkos aikštėje tvarkomas akmeninis grindinys

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Akylesni kraštiečiai pastarosiomis savaitėmis pastebėjo Kėdainių miesto Senosios Rinkos aikštėje jau kurį laiką tai vienoje, tai kitoje aikštės dalyje plušančius darbininkus. Čia remontuojamas per ilgus metus sukritęs ir „išsivaikščiojęs“ akmeninis grindinys. Tai jau net trečiasis šio grindinio remontas per penkerius metus. Darbus ketinama baigti artimiausiu metu.
Išsivaikščiojo akmenys
Senosios Rinkos aikštė yra grįsta akmenimis, tad natūralu, jog bėgant metams vienas kitas akmuo „išsivaikšto“ iš savo vietos, atsiranda duobės, nelygumai.
Darbus atliekančios įmonės darbuotojai pasakojo, kad akmeninį grindinį labiausiai veikia ir didelis automobilių srautas, ir laikas, ir lietus. Veikia grindinį ir vasaros karščiai, ir žiemos šalčiai. Pasak darbininkų, natūralu, kad tokį grindinį kartas nuo karto reikia tvarkyti.
Senosios Rinkos aikštė yra grįsta akmenimis, tad natūralu, jog bėgant metams vienas kitas akmuo „išsivaikšto“ iš savo vietos, atsiranda duobės, nelygumai.
Aut. past.
Specifinis darbas
„Čia akmenys yra išimami, sutvirtinamas sluoksnis po jais ir vėl jie gražiai, lygiai, tvirtai sukraunami. Po to dar kartą sutvirtinama ant viršaus užpilant mišinį.
Panašiai, kaip ir dėtume trinkeles, tik čia šiai tiek sudėtingiau dėl netaisyklingos akmenų formos. Šiems darbams vykdyti yra pasitelkiama specializuota statybų įmonė, galinti šiuos darbus atlikti tinkamai“, – paaiškino miesto seniūnas Algirdas Krivičius, primindamas, kad per penkerius metus grindinys buvo tvarkytas 3 kartus: be šių metų grindinys buvo tvarkytas 2021 ir 2017 metais.
Seniausia aikštė mieste
Senosios Rinkos aikštė yra akmenimis grįsta seniausia miesto aikštė. XVII a. ši teritorija buvo skirta Kėdainiuose apsigyvenusiems žydams. Kažkada čia gyvenusią gausią ir įtakingą žydų bendruomenę primena sinagogų kompleksas: didžioji vasaros ir mažoji žiemos sinagogos.
Kėdainių senamiestis – vienas iš septynių senamiesčių Lietuvoje. Jame išlikę akmenimis grįstų gatvelių, kunigaikščių Radvilų laikus menančių prekybos aikščių, skirtingų konfesijų bažnyčių, įvairių epochų architektūros paminklų.
Čia taikiai sugyveno lietuviai škotai, vokiečiai, žydai, rusai ir lenkai. Dabar Kėdainių senamiestis paskelbtas valstybės saugomu urbanistikos paminklu.
6 Komentarai
„Čia remontuojamas per ilgus metus sukritęs ir „išsivaikščiojęs“ akmeninis grindinys. Tai jau net trečiasis šio grindinio remontas per penkerius metus.“ 😀 😀
Jis tvarkomis dalimis ustai ir tenka trecia karta taisyti. Per vienus metus tik prasciausiai atrodancia dalele sutvarko. Siemet darbai baikti. Kitais metais gala nuo paminklo tvarkysin jau ten pakrite
Nu ir teisingai. Daug protingiau lėšas įsisavinti po truputi, per keletą metų. Pinigų srautas garantuotas!
Jo nes tada vykdomi supaprastinti mazareiksmiai pirkimai ir nereikia daryt viesuju pirkimu. Gali sava iprudyt ir atkota paimt.
Siulau tai spec imonei nuvykt i vokietija ir paziuret kaip yra dedami akmenys ir buna pamirsta beda su issivaiksciojmais ju, nors ir ten pastoviai vazineja automobiliai.
Gal protingieji kurmiai pasakys, kiek ana valdzia buvo skirusi zydu gatves tvarkymui grindinio? Ir kas toj zydu gatvei gyvena is liberalu?