Senoliams įprastus giminių susitikimus pakeitė bendra šeimų šventė
Dotnuvoje šeštadienį griaudėjo motociklai ir skambėjo muzika – taip Dotnuvos slaugos namuose gyvenantiems senoliams įprastus ir kadais populiarius giminių susitikimus pakeitė šeimų šventė. Jau antrus metus surengtoje šventėje „Apkabinkime savo artimąjį“ senoliai sulaukė būrio savo giminaičių ir baikerių klubo „Horizontai“. Baikeriai pas senukus atvyko su dovanomis, o norinčius net pavėžino motociklais. Susirinkusiuosius taip pat linksmino muzikantai.
Susirinko daugiau artimųjų nei pernai
„Pernai man kilo mintis pakviesti artimuosius aplankyti mūsų globos namuose gyvenančius senjorus. Kartu su jais dalyvauti šventinėje programoje, pasivaišinti ir tiesiog smagiai praleisti laiką.
Toks šeimų susiėjimas visiems labai patiko. Todėl nusprendėme ir šiemet surengti šeimų šventę. Norėtume, kad ateityje ji taptų tradicija“, – apie paskutinį liepos šeštadienį vykusią šventę pasakojo slaugos namų direktorė Irena Staliorienė.
Ji džiaugėsi, jog į šventę susirinko gausus šiose slaugos namuose gyvenančių artimųjų būrys.
„Tik kelių mūsų gyventojų per šventę neaplankė artimieji. Tačiau šiemet susirinko tikrai daugiau žmonių nei pernai. Tokia bendrystė, pasibuvimas kartu yra reikalingas tiek artimiesiems, tiek ir mūsų gyventojams“, – apie šeimų šventės prasmę kalbėjo jos idėjos autorė.
„Tiems mūsų gyventojams, kurie laukė savo artimųjų, bet šie dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių negalėjo atvykti, širdutė tikrai suvirpėjo. Iš tiesų buvo labai jautru ir liūdna stebėti, kaip jie ilgesingai žiūri pro vartus ir vis tikisi, kad pagaliau pasirodys jų artimieji. Bet smagu tai, kad sekmadienį ar pirmadienį vis tiek jie juos aplankė.
I. Staliorienė
Pasitiko su duonele ir maršu
Pasiruošimas šventei, kaip pasakojo I. Staliorienė, vyko ne vieną dieną: „Buvome sumanę kiekvieną atvykusįjį pasitikti su mažu duonelės kepalėliu. Taigi, juos pakavome, klijavome lipdukus, o šventės dieną prie slaugos namų vartų svečius pasitikusi jaunoji lietuvaitė Milina vaišino visus duonele, kuri simbolizavo šeimyniškumą“.
Taip pat prie vartų svečius pasitiko Antano Babensko kolektyvo vyrai, kurie kiekvienam atvykusiam grojo sutiktuvių maršą.
„Visos šventės metu mus linksmino Daumantų muzikantai, – praėjusio šeštadienio smagiais prisiminimais dalijosi pašnekovė. – Taip pat buvo parodyta mankšta, prie kurios buvo kviečiami prisijungti tiek atvykusieji, tiek ir slaugos namų gyventojai. Taip parodėme, ką mes darome kiekvieną dieną, kaip mankštinasi ir sportuoja mūsų gyventojai.
Po oficialios programos susibūrėme prie bendro vaišių stalo. Ruošėme jį patys, o atvykusieji taip pat jį papildė savo atsivežtomis vaišėmis. Taigi, po renginio visi kartu vaišinomės, bendravome, smagiai leidome laiką.“
Netrūko jautrių akimirkų
Artimųjų ir šeimos susitikimai paprastai būna labai jautrūs ir asmeniški. I. Staliorienė neslėpė, jog šventės „Apkabinkime savo artimąjį“ metu tokių akimirkų taip pat būta.
„Tiems mūsų gyventojams, kurie laukė savo artimųjų, bet šie dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių negalėjo atvykti, širdutė tikrai suvirpėjo. Iš tiesų buvo labai jautru ir liūdna stebėti, kaip jie ilgesingai žiūri pro vartus ir vis tikisi, kad pagaliau pasirodys jų artimieji. Bet smagu tai, kad sekmadienį ar pirmadienį vis tiek jie juos aplankė“, – jautriomis akimirkomis dalijosi pašnekovė, prisiminusi ir palyginusi anksčiau organizuotas dideles giminių, šeimų šventes ar sueigas su slaugos namuose vykusia švente.
Slaugos namų direktorė, dar kartą pasidžiaugusi puikiai pavykusia šiųmete švente, taip pat prasitarė, kad jau pradėjo planuoti kitų metų sueigą.
„Vienos šventės keičia kitas ir kitais metais šeimų šventė tikrai vėl vyks, – linksmai žadėjo I. Staliorienė. – Ji visada vyksta liepos mėnesio paskutinį šeštadienį. Taigi, jau pradėsime dėliotis, galvoti, planuoti, ką galėtume vėl parodyti kitais metais.“
Tačiau ilgai laukti kitos šventės nereikės, nes jau visai nebe už kalnų – Žolinė. Kaip sakė direktorė, programa šventei jau yra parengta, tačiau ji kol kas laikoma paslaptyje.
1 Komentaras
Kiek pinigų išleidžiama šventėms? Šiuose namuose atlikėjų turbūt daugiau apsipankė nei Kėdainių šventėse. Ar nederėtų institucijoms pasidomėti iš kur tie pinigai? Ar adekvačiai leidžiami? Krakių senelių namai laddsrą masitu priima, o čia šventės ant švenčių su labai brangiais muzikontais dar. Reikia tyrimą atlikti.