Šeimos dieną miesto parke − apgultis (FOTOGALERIJA)

 Šeimos dieną miesto parke − apgultis (FOTOGALERIJA)

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Šeimos šventėje ukrainietiškų barščių buvo du kartus daugiau nei kėdainietiškosios agurkinės, bet visi apsilankę liko sotūs ir laimingi. Draugystė ir meilė į miesto parką sukvietė daug žmonių ir įkvėpė linksmybėms, o vaikai visą laiką buvo užsiėmę.

Jau nuo pirmos valandos į senąjį miesto parką traukė šeimos su mažais ir didesniais vaikais, jaunimas bei brandūs žmonės. Saulės nutviekstame parke tvyrojo šeimyninė atmosfera: draugystė, gera nuotaika, šypsenos, dainos, juokas ir skanus maistas.

Sodyboje ,,Graikinė“ įsikūrę ukrainiečių šeimos visus vaišino ukrainietiškais barščiais ir virtinukais su kopūstų įdaru. Barščių neliko labai greitai. Per 1,5 valandos penki 10 litrų kazanai buvo išdalinti porcijomis su juodos duonos ir tikrų ukrainietiškų lašinukų riekelėmis. Ukrainietė Natalija virtinukus dalino kiek ilgiau, o ukrainiečiai vaišinosi Maltos ordino pagalbos tarnybos Kėdainių komandos virta skania, kvapnia ir tiršta agurkine sriuba.  

Visas pramogas pristatė ir apdainavo vaikų draugė Pepė Ilgakojinė. Daugelis veiklų jau gana įprastos kėdainiečiams, bet visur rikiavosi eilės.

Kėdainių sporto centras organizavo įvairias rungtis, judriąsias estafetes šeimoms. Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro amatininkai kvietė pasimokyti vilnos vėlimo amato, nusipinti lietuviškų ir ukrainietiškų spalvų juostelių, o iš vytelių nusipinti paukštelius ar žuvytes.

Kėdainių kultūros centras mokė suprasti audimo meną kuriant koliažą iš spalvotų popieriaus juostelių.

Samariečių organizacija iš spalvotų delnų ir delniukų kūrė staltiesę bei bendrą piešinį. Buvo galima pasilinksminti su Burbulų Dėde ir pasiklausyti koncerto.

Renginyje vyko ne tik pramogos. Visuomeninio judėjimo ,,Mūsų krašto sėkmei“ nariai apsijungė su asociacija ,,Mes kitokie vaikai“ ir pasidalino ne tik gerumu, bet ir žiniomis.

Savanoriai rodė vaikams įvairius teigiamą poveikį ugdymui turinčius, stambiąją ir smulkiąją motoriką stiprinančius, loginius bei atmintį lavinančius užsiėmimus, organizavo sensorinius žaidimus ir pramogas. Bene labiausiai užkrėtė varžybos su aštuonkojo čiuptuvais. Vieniems sekėsi iš karto, kitiems pavykdavo tik po kelių bandymų.

Čia, miesto parke, savo stendą turėjo ir Informacijos centras ukrainiečiams, kuris nuolat yra įsikūręs M. Daukšos viešojoje bibliotekoje.

Kaip sakė vicemeras Paulius Aukštikalnis, dar balandžio pabaigoje Kėdainiai nustebino ir Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros (UNHCR) atstovę Vitą Kontvainę. Toks Informacijos centras karo pabėgėliams, koks pradėjo veikti Kėdainiuose, yra vienas iš pirmųjų įkurtų visoje Lietuvoje.

Tarptautinė šeimos šventė minima gegužės 15 dieną. Tai vidurys tarp Mamos dienos pirmąjį gegužės sekmadienį ir Vaikų dienos birželio 1-ąją bei Tėčio dienos pirmąjį birželio sekmadienį.

Visas gegužis tampa šeimai skirtu mėnesiu.   

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video