Seimas sugriežtino daugiabučių atsijungimą nuo centrinio šildymo

 Seimas sugriežtino daugiabučių atsijungimą nuo centrinio šildymo

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

BNS inf.

Atsijungti nuo centralizuoto šildymo bus galima tik tada, jeigu kitas šildymo būdas būtų 20 proc. efektyvesnis – tokia riba numatyta siekiant, kad atsijungimas leistų gyventojams reikšmingai sutaupyti.  

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Šilumos ūkio įstatymo pataisas: už balsavo 100 parlamentarų, prieš nebuvo, o 22 susilaikė. Pataisos turėtų įsigalioti nuo birželio.

Sprendimą dėl atsijungimo turės priimti savininkų dauguma, o ne ketvirtadalis, kaip yra dabar. 

Seimas taip pat leido daugiabučių šilumos punktus prižiūrėti ne tik butų ūkio įmonėms ar administratoriams, bet ir šilumos tiekimo įmonėms – tikimasi, kad punktai bus prižiūrimi geriau.

Šilumos punktų priežiūrą prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva 2011 metų spalį Seimas buvo itin sugriežtinęs – uždraudė šiuos šilumos punktus prižiūrėti bet kokiais ryšiais susijusioms su šilumos tiekėjais įmonėms. 

2014 metais Seimas neleido į šilumos punktų priežiūros verslą grįžti su šilumininkais susijusioms įmonėms, tačiau liberalizavo punktų priežiūrą – suteikė teisę jais rūpintis patiems namo gyventojams, dirbantiems šilumos tiekimo įmonėse. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content