Nuspręsta: šeimoms kompensuos būsto šildymą

 Nuspręsta: šeimoms kompensuos būsto šildymą

Nuo birželio, pasibaigus pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatai už centralizuotai tiekiamą šilumos energiją, kompensacijas gaus šeimos, kurių išlaidos šildymui sieks 10 proc. jų pajamų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, tam savivaldybės papildomai turės rasti apie 21 mln. eurų, o išmokas gautų 2,8 karto žmonių daugiau nei dabar – iš viso 257 tūkst.

Seimas antradienį dukart sumažino išlaidų šilumai ir pajamų santykio ribą, kurią pasiekusios šeimos galėtų pretenduoti į kompensacijas.

Už tokią Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisą balsavo 74 Seimo nariai.

Papildomų lėšų turės rasti savivaldybės, nes Seimas nepritarė konservatorių Rimanto Jono Dagio ir Monikos Navickienės siūlymui kompensacijoms skirti specialią tikslinę 21 mln. eurų dotaciją.

Kompensacijos būtų skaičiuojamos, iš šeimos pajamų atėmus valstybės remiamas pajamas, kurios vienam asmeniui sudaro 102 eurus. Valdžia turi planų šį dydį didinti.

Pirmąjį šių metų ketvirtį, ministerijos duomenimis, kompensacijas gavo apie 92 tūkst. žmonių, o išmokos siekė apie 17 mln. eurų.

Dabartinis 9 proc. PVM tarifas šildymui nuo birželio 1 dienos didės iki 21 proc.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video