Savivaldybėje atmosfera kaista, rudenį pranašaujamos didelės permainos

 Savivaldybėje atmosfera kaista, rudenį pranašaujamos didelės permainos

Laukiamo prašviesėjimo Kėdainių rajono savivaldybėje vis neatsiranda. Atvirkščiai – čia vis labiau debesuota ir laukiamas gan stiprus škvalas. Kėdainių rajono Tarybos narių tolerancija savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio nesugebėjimui susitvarkyti su savo pareigomis jau baigia išblėsti. Praėjusią savaitę paaiškėjus, kad „Saulutės“ statybos stringa dėl to, kad savivaldybė net neįtraukė į rangos darbų sutartį nemažos dalies darbų ir dėl to užstrigus projektui teko skelbti naują konkursą, vis garsiau kalbama apie būtinybę atstatydinti mero statytinį O. Kačiulį. Gali būti, kad aukštame savivaldybės poste O. Kačiulio dienos jau suskaičiuotos.

Atstatydinimo sieks rugsėjį

„Tokios savivaldybės administracijos direktoriaus nekompetencijos toleruoti nebeįmanoma. Jis visiškai nesusitvarko su esamais projektais. Tai įrodo, kad žuvis visada pūva nuo galvos. Jei yra problema, reikia ją spręsti. O šios problemos sprendimas – pakeisti administracijos direktorių. Žinoma, tai nėra paprasta, nes tam turi pritarti rajono Tarybos nariai. Bet tylėti nebegaliu. Po atostogų, rugsėjo mėnesį, sieksiu O. Kačiulio atstatydinimo, kalbėsiu su kitais Tarybos nariais, kad jie palaikytų tokią mano iniciatyvą“, – „Rinkos aikštei“ sakė rajono Tarybos narys Darius Petrauskas.

Paklausus, kas perpildė Tarybos nario kantrybės taurę, kad šis ketina imtis valdžios perversmo, D. Petrauskas neslėpė, kad jį galutinai nuvylė savivaldybės administracijos direktoriaus O.  Kačiulio neveiklumas.

Nesugeba atlikti savo tiesioginių pareigų

„Projektų vykdyti administracijos direktorius nesugeba, su rangovais nedirba, net jo vadovaujama savivaldybė skelbdama konkursus, reikalingų statybos darbų nenumato. Administracijos direktoriui neužtenka būti vien mero statytiniu ir politikuoti, jam reikia dirbti ir tiesioginį savo darbą“, – po praėjusią savaitę savivaldybėje surengto rajono Tarybos narių pasitarimo dėl Kėdainių rajono investicinių projektų vykdymo pratrūko Darius Petrauskas.

Politiko įtūžis – suprantamas, mat paaiškėjo, kad Kėdainiai šiemet vėl gali nespėti įsisavinti „Saulutės“ pastatui skirtų valstybės pinigų.

Nesugebėjo numatyti net reikiamų darbų

„Statybos „Saulutėje“ stringa todėl, kad savivaldybei pasirašant rangos darbų sutartį su bendrove „LitCon“, net nebuvo numatyta, kad teks atlikti pastato šildymo, vėdinimo sistemos įrengimo darbus, kad teks išvedžioti tiek vidaus, tiek lauko elektros instaliaciją, apsaugines ir gaisro signalizacijas, įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus bei atlikti kitus būtinus darbus. Todėl projektas vėl užstrigo – savivaldybei teko skelbti naują šių darbų pirkimo konkursą.

Kai darbus jau reikia daryti, tik tada susigriebiama, kad nėra kas juos darys. Tai rodo, kad savivaldybės administracija laiku neatliko visų namų darbų, kad nėra jokio ūkiškumo. Taigi, nėra ko stebėtis, kad statybų projektas stringa. Tai išgirdę mes, rajono Tarybos nariai, net už galvų susiėmėm“, – sakė D. Petrauskas.

Šiemet valstybė „Saulutės“ pastato pritaikymui M. Daukšos viešosios bibliotekos reikmėms skyrė per 800 tūkst. eurų. Per pirmąjį pusmetį darbų atlikta tik maždaug už 190 tūkst. eurų. Ar bus spėta įsisavinti gerokai daugiau nei pusę sumos likusių pinigų per likusį pusmetį, juolab kad darbus atlikti jau vėluojama, belieka tik spėlioti.

Neūkiškumas veržiasi per kraštus

Pasak D. Petrausko, ne ką mažesnė problema ir tai, kad savivaldybės administracija tiesiog nedirba su rangovais. Tą rodo ir stadiono rekonstrukcijos pavyzdys. Pernai nesugebėjusi panaudoti valstybės skirtų pinigų, šiemet savivaldybė jų nebegavo.

Birželio mėnesį rajono Taryba stadiono rekonstrukcijai skyrė apie 180 tūkst. eurų iš savivaldybės biudžeto. Savivaldybės administracija nedelsdama turėjo apie tai pranešti už darbų vykdymą stadione atsakingai bendrovei „Verslo bitės“, tačiau per dvi savaites to padaryti taip ir neįstengė.

„Iki liepos 12 dienos savivaldybės administracija neparašė rangovui pranešimo apie tęsiamus darbus. Ovidijus Kačiulis teisinasi, kad jis neva apie tai pranešė telefonu, bet juk net ir nieko neišmanančiam aišku, kad tokiu atveju neužtenka telefono skambučio. Juk savaime suprantama, kad privati įmonė dirba ir kituose objektuose, kad jai savo darbus reikia planuotis iš anksto. Taip dirbant, kažin ar pavyks įsisavinti ir stadiono rekonstrukcijai numatytus pinigus“, – abejoja D. Petrauskas.

Politikas įsitikinęs, kad didžiausia Kėdainių rajono savivaldybės bėda – neūkiškumas, kylantis iš savivaldybės administracijos direktoriaus nekompetencijos, todėl norint, kad Kėdainiai visiškai nenusivažiuotų žemyn, reikia kuo greičiau keisti administracijos direktorių O. Kačiulį.

O. Kačiuliui nemažai atviros kritikos žeria ir buvęs meras Viktoras Muntianas bei kai kurie kiti rajono Tarybos nariai. Taigi, rugsėjo mėnesį matysime, ar jie imsis realių veiksmų atstatydinant administracijos direktorių, ar, kaip iki šiol, apsiribos tik kritika

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video