Savivaldybė perėmė visiškai apleistą Babėnų šilą

 Savivaldybė perėmė visiškai apleistą Babėnų šilą

Kone pusę metų trunkantis Babėnų šilo perdavimo savivaldybei aktas lėmė, kad šilas tapo tikra erkių veisykla. Žolėmis apaugę takeliai jau ne juokais neramina gyventojus – kodėl šilas taip neprižiūrimas?/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Tai, kad Babėnų šilas turi atitekti Kėdainių rajono savivaldybei, nuspręsta buvo jau kone prieš metus. Dar pernai birželį Aplinkos ministerijos ir Valstybinės miškų urėdijos atstovai sutarė, kad šilas bus atiduotas savivaldybei, o prieš daugiau nei pusmetį toks sprendimas tapo visiškai oficialus – patvirtintas Vyriausybės. Visgi daugiau, kaip pusmetį, jis buvo blaškomas vėjo – teisiškai vis dar urėdijos nuosavybė, o morališkai kaip ir niekam nepriklausantis. Čia jau baigia užželti takai ir supūti menkutis inventorius. Urėdija ten nieko daryti jau nebenorėjo, o savivaldybė – nieko daryti dar negalėjo. Vis dėlto rugpjūčio 22 dieną pagaliau pavyko užbaigti biurokratijos maratoną ir šilas oficialiai tapo Kėdainių rajono savivaldybės nuosavybe. Tiesa, už šilo perėmimą aktyviai pasisakiusi tiek rajono taryba, tiek rajono meras Valentinas Tamulis aiškios vizijos, ką jame daryti, neturi.

Procedūros užtruko

Kaip sakė rajono meras Valentinas Tamulis, Babėnų šilo perdavimo procedūros gerokai užtruko. Nepaisant to, kad situacija – toli gražu ne precedentinė ir patirties perduodant miško plotus iš urėdijos žinios savivaldybei jau yra, tačiau panašu, kad tokių darbų padaryti niekas neskuba.

Dėl to susidaro situacija, kad žmonės, jau nuo pernai girdėję, kad Babėnų miškas pagaliau pateks į savų žmonių rankas ir bus prižiūrėtas, gali tik su apmaudu stebėti, kaip gražus šilas, kadaise bent dalinai pritaikytas žmonių poilsiui, vėl baigia užželti ir sulaukėti.

„Visas šitas reikalas kaip karšta bulvė mėtomas tarp Valstybinės miškų urėdijos ir Nacionalinės žemės tarnybos.

Ilgą laiką NŽT teigė, kad jie iš savo pusės atliko visas reikalingas procedūras ir dokumentaciją, viską perdavė urėdijai. Pastaroji turi visus dokumentus užregistruoti savo sistemoje, grąžinti viską NŽT“, – sakė meras.

Jis pridūrė, kad tiek ilgai trukę procesai yra tiesiog nepateisinami.

„Per pusę metų nesugebėti įgyvendinti Vyriausybės nutarimo, tai žinote…

Kai buvo „Agrošiltnamiuose“ lauko diena ir lankėsi žemės ūkio ministras, sakiau jam, kad šilas tiek laiko neperduotas mums. Tai jis, matyt, ir pajudino tą reikalą, nes tik neseniai viskas pajudėjo. Buvo ir anksčiau kalbėta, bet matyt, pamiršo tiesiog.

Nepateisinamai ilgai viskas truko“, – sakė V. Tamulis.

Babėnų šilui Kėdainių miesto seniūnija turi net 20 tūkst. eurų. Tai – keturis kartus daugiau nei per metus jam skirdavo Valstybinė miškų urėdija.

Aut. past.

Klausė feisbuke

V. Tamulis sakė, nors pats ir dažnai praeinantis Babėnų šilo takais, norėjęs išgirsti gyventojų nuomonę apie tai, ką ten reikėtų daryti.

O nuomonių būta įvairių – vieni nori sukultūrinto miško su viena kita žaidimo aikštele vaikams, kiti nori visiškai natūraliai gamtos eigai palikto miško masyvo miesto centre.

Kiti miestai tokius miškų plotus prižiūri įvairiai.

Tarkime, Kaune analogiškai miesto vidury esantis Kleboniškio miškas turi ir asfaltuotus dviračių ir pėsčiųjų takus, suoliukus ir net pavėsines su laužavietėmis.

Tačiau yra ir natūraliai gamtos eigai paliktų miško plotų – tarkime, Dubravos rezervacinėje apyrubėje pasirūpinama, kad virtuoliai neužtvertų takelio, tačiau daugiau niekas prie natūralių gamtos procesų ten nei piršto neprikiša.

Panašu, kad Babėnų šile bus truputį miško ir truputį parko.

„Norisi, kad tie labiausiai žmonių lankomi takai būtų neapžėlę. Dabar yra taip, kad tiek laiko neprižiūrint takai apaugo žolėmis, dilgėlėmis, takeliu pereiti gali tik vienas žmogus.

Manau, kad jau esamos aikštelės turi būti tvarkingos, nes dabar atėjus tai randi išlaužyta, šiukšlių primesta… Žmonės suoliukų nori“, – kalbėjo meras pridurdamas, kad puikiai supranta, jog vyresnio amžiaus lankytojams ilgi takai gali tapti iššūkiu, tad poreikis atsisėsti ir pailsėti yra visiškai suprantamas.

Vis dėlto rugpjūčio 22 dieną pagaliau pavyko užbaigti biurokratijos maratoną ir šilas oficialiai tapo Kėdainių rajono savivaldybės nuosavybe.

Aut. past.

Turi 20 tūkst. eurų

„Apšienauti planuojama tuos žmonių labiausiai lankomus takus. Matosi gana gerai pagal išvaikščiojimą, kurie yra populiarūs.

Pats bevaikščiodamas aptikau ir upeliuką, ir jau aplūžusį tiltelį per jį – jį taip pat reikia sutvarkyti.

Seniūnijos darbuotojai, važiuodami šienauti plotų netoliese, užsuks ir Babėnų šile takus nušienauti, tad papildomų išlaidų čia nebus.

O parko sutvarkymui seniūnija turi 20 tūkst. eurų, ir tai tikrai labai nemaži pinigai“, – sakė V. Tamulis.

Jis pridūrė, kad miškas gana klaidus, takai ir takeliai persipina, tad jame paklysti gana nesudėtinga. Svarstoma ir apie rodyklių su atstumais įrengimą, kad miške ne tik nepaklystų poilsiautojai, bet ir būtų kiek daugiau informacijos.

Maža to, už paskirtą pinigų sumą pavyktų sutvarkyti ir automobilių stovėjimo aikštelę.

„Noriu pabrėžti, kad niekas nieko ten nepjaus ir radikaliai nieko nekeisime. Miškas liks mišku, tik norisi, kad žmonėms nereikėtų per dilgėles bristi ir kad šakos plaukų nepeštų einant. O toliau viską paliksime natūraliai gamtos eigai“, – patikino meras.

Jis pridūrė, kad jei dar šį mėnesį bus galima pradėti šilo priežiūros darbus, ko gero, visų skirtų pinigų šiemet jam išleisti net ir nepavyks.

10 Komentarai

  • Kvailelis Tamulis tokią naštą užkrovė ant Kėdainiečių pečių. Ir visa tai bus tvarkoma iš mūsų pinigų, reiškias kitur darbai stos. Ar ne avinas mūsų meras?.

  • Šaunuolis meras, kad apie mus galvoja. Suorganizuos talkas, pajungs mokyklas ir visus gyventojus ir sutvarkysim. Kaip pakrantes sutvarkėm. Juk patys vaikštom ir dviračiais važinėjam. Labai džiugu, kad meras nebijo sunkumų.

  • Gerai, kad turesim priziurima sila, ne tai kaip dabar.

  • Miestas apsiktas visas, o Tamulis rankom ploja, nu durniau ir buti negali. Ko su Lynevu i talka nejai tamuly? Rankos nukris anr siuksle pakelt?

    • Meras už miestą atsakingas, kvailiau nesugalvosi. Seniūnas ką aplink turgų kiekvieną trečiadienį malasi geriau miestą žiūrėtų. Baikit su tais užsakomukais.

  • Gal pirma reikėtų parką tinkamai sutvarkyti, kad nebūtų gėda prieš svečius. Galėtų nuvažiuoti į kitus miestus ar miestelius ir pasižiūrėti, kaip atrodo parkai, jei savų minčių nėra. O dabar dar pušyną pradės tvarkyti. Jei ir jį tvarkys ir prižiūrės kaip parką, tai ir tas, ir tas bus pusiau lupti pusiai skusti.

  • Miesto parko padoriai nesutvarko, tai sunkokiu b*ybiu sutvatkysi tokį didelį šilą? Nežino ką daroro debilų valdžia. Lauk Tamulį.

  • Už ši darba giriu mera nors ir oponentai mes, bet aciu uz tai, kad pagaliau visu laukiamas silas atiteko mums, cia buvo daugumos kedainieciu pozicija-perimti ir rupintis, kurti toki koki norime matyti.

  • Kokių bjauriu, negatyvių žmonių yra. Vis tas anas negerai. Laimingas normalus žmogus tokių neigiamų komentarų nerašines.

  • Tegul savivaldybė ir Eleną perima !!!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video