Saulės parkai atveria galimybes daugiabučių gyventojams rinktis tvarią energiją

Saulės parkai sparčiai plečiasi ir populiarėja, investicijas į juos renkasi ne tik verslas, bet ir gyventojai. Džiugina tai, kad saulės energetikos sprendimai sulaukia vis didesnio gyventojų susidomėjimo, tačiau žinių apie saulės parkų galimybes vis dar stinga. Daugiabučių gyventojai dažnai mano, kad saulės elektrinės – tai privačių namų savininkų „privilegija“, o jie ne tik neturi galimybės tokios elektrinės įsirengti, bet ir negali gauti paramos. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip galite pasinaudoti visais saulės parkų privalumais.
Kas yra saulės parkai?
Visų pirma, pradėkime nuo saulės parko sąvokos. Paprastai tai yra didelio masto saulės elektrinių kompleksai, įrengiami tam tikrose teritorijose. Pagal veikimo principą saulės parkai – tai nutolusios saulės jėgainės, kurių pagamintą energiją galima panaudoti įvairiuose objektuose. Saulės parkai yra dideli ir turi daugybę savininkų – kiekvienas gali įsigyti dalį pagal savo elektros energijos poreikį. Šis sprendimas puikiai tinka tiems, kurie neturi galimybių ar nenori saulės elektrinės įsirengti savo kieme ar ant savo stogo. Saulės parke pagamintas energija elektros tinklais gali būti perduota į bet kokį nutolusį objektą, kuris prijungtas prie tinklo.
Saulės parkai – galimybė daugiabučių gyventojams
Daugelis privačių namų savininkų gali įsirengti saulės elektrinę ant stogo ar savo kieme. Daugiabučių gyventojai tokią galimybę turi labai retai: stogai yra bendra nuosavybė, tad reikalingas viso namo pritarimas, jie dažnai nepritaikyti konstrukcijoms, todėl reikalingos papildomos investicijos ir kt. Nors teoriškai saulės elektrinės ant daugiabučių stogo gali būti įrengiamos, bendro sutarimo ir investicijų poreikis visada paverčia tai neįmanoma misija. Laimė, saulės parkai yra daug patogesnis ir prieinamesnis sprendimas.
Kiekvieno buto savininkas gali įsigyti nutolusio saulės parko dalį ir naudoti tvarią energiją. Tai ne tik padės sumažinti sąskaitas už elektros energiją, bet ir leis prisidėti prie aplinkos tausojimo. Be to, naudotis saulės parku yra daug paprasčiau nei nuosava saulės elektrine, nes nereikia rūpintis infrastruktūros priežiūra, atnaujinimu ar spręsti kitų su aptarnavimu susijusių klausimų – viskuo pasirūpins saulės parką prižiūrintis personalas.
APVA parama saulės parkams
Svarbu žinoti, kad į APVA paramos saulės elektrinėms apimtį patenka ir saulės parkai, o tai reiškia, kad šia galimybe pasinaudoti gali ir daugiabučių gyventojai. Bendrieji reikalavimai paramai gauti išlieka tokie patys: parama objektui reikiama vieną kartą, kompensuojamas elektrinės galingumas iki 10 kW namų ūkiui, o didžiausia kompensacijos suma siekia 323 eurų už 1 kW. Tai rimta paspirtis pasinaudoti galimybe įsigyti saulės parko dalį išleidžiant mažiau.
Norinti įsigyti saulės parko dalį, reikėtų kreiptis į saulės energetikos paslaugų tiekėją – jis suteiks visą aktualią informaciją ir paruoš dokumentus, kuriuos reikės pateikti norint gauti paramą. Visada rinkitės tik patikimus tiekėjus ir sertifikuotus saulės parkus – tai užtikrins skaidrumą ir paramos gavimo galimybę.