Saulės elektrinės – ne tik tvari, bet ir pigi energija

 Saulės elektrinės – ne tik tvari, bet ir pigi energija

Pastaraisiais metais saulės elektrinės sulaukia vis didesnio susidomėjimo iš gyventojų bei verslo. Tai džiugina – atnaujinančių energijos šaltinių naudojimas mažina neigiamą žmogaus poveikį aplinkai ir prisideda prie jos tausojimo. Vis dėlto saulės elektrinės turėtų dominti net ir tuos, kurie aplinka rūpintis savo sąskaita nenori – juk tai ne tik ekologiškas, bet ir pigus būdas apsirūpinti elektros energija. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip saulės elektrinės padeda taupyti ir kodėl tai yra puiki investiciją į ateitį.

Saulės elektrinių ekonominė nauda

Saulės elektrinės naudoja saulės šviesą, kuri yra atsinaujinantis, neišsenkantis ir… nemokamas šaltinis. Taigi, šios elektrinės iš esmės gali padėti apsirūpinti namų ūkio poreikiams reikalinga elektros energija nemokamai.

Ir tai yra visiška tiesa, tačiau reikalingos pradinės investicijos. Žinoma, jos atsiperka, o atsiperkamumo laikas priklausys nuo keleto veiksnių: elektros energijos kainos rinkoje, suvartojamo elektros kiekio, saulės elektrinės galingumo ir kt. Sumažinti investiciją taip pat padės APVA parama saulės elektrinių įrengimui, kuria gali pasinaudoti gyventojai ir verslas. Po atsipirkimo laikotarpio jūsų saulės elektrinė išties padės nemažai sutaupyti.

Kaip sutaupyti dar daugiau?

Tikriausiai visiems yra tekę girdėti skeptiškų nuomonių apie saulės elektrinių naudą ir jos dažnai nėra iš piršto laužtos. Deja, ne visi saulės elektrinių savininkai atsakingai įvertina specialistų patarimus ir rekomendacijos, o jie šiuo atveju yra aukso vertės.

Visų pirma, kalbant apie saulės elektrines didesnis galingumas nėra geresnis pasirinkimas. Pernelyg galinga saulės elektrinė kainuos brangiau, o jos pagamintos elektros energijos vis tiek nesuvartosite. Dėl to jos atsiperkamumo laikotarpis bus ilgesnis, o sutaupysite mažiau. Saulės elektrinės galingumą reikėtų rinktis pagal namų ūkio suvartojamos elektros kiekį. Taip pat reikėtų įvertinti ir sezoniškumą: saulės elektrinės efektyviau veikia vasarą, o šaltuoju sezonu elektros energijos pagamina gerokai mažiau.

Dar vienas svarbus aspektas – perteklinės (iš karto nesuvartotos) elektros energijos saugojimas. Čia iš esmės turite du pasirinkimus: saulės baterijas arba pasaugojimo paslaugą. Ilguoju laikotarpiu saulės baterijos nėra pakankamas sprendimas, todėl geriausių rezultatų pasiekiama derinant abu šiuos metodus.

Valstybės parama

APVA parama saulės elektrinėms sulaukia didelio gyventojų susidomėjimo kiekvienais metais, tačiau ja pasinaudoti nėra itin sudėtinga. Lengviausias kelias tai padaryti – pasirinkti patikimą tiekėją, kuris pasirūpins ne tik įranga ir montavimu, bet ir reikalingai dokumentais. Pasinaudojus šia parama galima susigrąžinti net iki trečdalio investicijų į saulės elektrinės įrengimą, tad programa tikrai verta dėmesio. Be to, pasinaudojus parama greičiau atsipirks ir visa investicija į saulės elektrinės įrengimą, tad sutaupysite daugiau.

Rinktis tvarią saulės energiją ir aplinkai draugiškas saulės elektrines išties apsimoka – ne tik dėl mūsų planetos, bet ir dėl naudos savo piniginei.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content