Saulės elektrinės – ateities sprendimas namams

 Saulės elektrinės – ateities sprendimas namams

BNS nuotr.

Šiandieninė rinka nerimsta – elektros energijos kainos auga tarsi ant mielių, o valdžia gyventojams jau teikia kompensacijas. Gyventi be elektros negalime, o nepriklausomų tiekėjų pasirinkimo sistema, pasirodo, nėra tokia jau tobula nei kainų, nei patogumo atžvilgiu. Įvertinę visa tai, vartotojais vis dažniau atsigręžia į saulės elektrines, kurios yra puiki alternatyva ir būdas sutaupyti.

Kaip veikia saulės elektrinės?

Apie saulės energijos panaudojimą elektros energijos gamybai nemažai kalbama viešoje erdvėje, tačiau ne visi žino, kaip tiksliai veikia saulės elektrinės. Svarbu paminėti tai, kad moduliai, kurie gali būti statomi ant žemės ar tvirtinami ant stogo, tarsi „surenka“ saulės energiją ir gamina nuolatinę elektros srovę. Kad būtų galima ją naudoti buityje, būtina konvertavimas į kintamąją srovę – šį darbą atlieka inverteris.

Kadangi modulių surenkamas saulės energijos ir pagaminamas elektros kiekis skiriasi, gali nutikti taip, kad elektros bus pagaminta daugiau, nei tuo metu reikia namams. Tai nėra problema, nes tokį perteklių galima perduoti pasaugoti per išorinius elektros tinklus. Vėliau energija yra grąžinama ir ją galima vartoti tada, kada reikia. Atrodo sudėtinga, tačiau iš tikrųjų visas procesas vyksta automatiškai, tad dėl to nereikia sukti galvos.

Saulės elektrinės reikalauja investicijų

Taip, saulės elektrinės tikrai reikalauja investicijų, tačiau jos atsiperka. Nors tikslūs skaičiai priklauso nuo individualios situacijos, skaičiuojama, kad 5 kW saulės elektrinės atsiperkamumo laikotarpis siekia apie 7 metus, o kylant elektros kainai – ir mažiau. Tiesa, dažniausiai įrengiamos kiek galingesnės 10 kW saulės elektrinės, kurios atsiperka vidutiniškai per 8 metų laikotarpį.

Atsiperkamumo laikas išties nėra labai trumpas, tačiau jis nereiškia, kad po to saulės elektrinė nebetiks naudojimui. Priešingai, po atsipirkimo saulės elektrinė jums neš tik naudą – elektra galėsite naudotis praktiškai nemokamai. 

Kiek kainuos saulės elektrinės įrengimas, priklauso nuo įvairių veiksnių: įrengimo vietos, pasirinktų modulių tipo, reikalingos įrangos ir kt. Vis dėlto skaičiuojama, kad vidutiniškai 1 kW galios įrengimas gali kainuoti kiek daugiau nei tūkstantį eurų, tačiau dar galima pasinaudoti ir teikiama parama (daugiau informacijos apie tai ieškokite APVA svetainėje).

Draugiškas sprendimas ir piniginei, ir aplinkai

Saulės elektrinės padeda tausoti aplinką – jos naudoja saulės energiją ir pagamina elektros energiją, kurią galima naudoti namuose, įvairiems buities prietaisams. Saulės energija yra tvarus atsinaujinantis šaltinis, todėl jo naudojimas neturi žalingo poveikio aplinkai. 

Saulės moduliai pasižymi ilgu tarnavimo laiku, yra patvarūs, o naudojama įranga genda palyginti retai, tad tai puiki investicija. Saulės energija nieko nekainuoja, tad iš tikrųjų elektros energijos gamybos kaštus sudaro elektrinės įrengimui ir priežiūrai reikalingos investicijos. Rinkitės šį taupų ir ekologišką metodą apsirūpinti elektros energija namuose – tai ateities sprendimas, kurio privalumais galite naudotis jau dabar.

2 Komentarai

  • https://Ekomokslas.lt sako, kad saulės elektrinės ir vėjo energetika yra ateitis. Visiškai sutinkame su šiuo straipsniu

  • ir labai patogu pasidaryti po to elektromobilio įkrovimo stotelę įjungtą į saulės bateriją. super sprendimų galima atrasti šiais laikais.. spectrabaltic.lt

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video